Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 01 Jun 2023 04:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 478 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Yugo 1.1EFI
PostPoslato: 27 Feb 2023 22:42 
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Nije se puno radilo u prethodnom periodu zbog zdravstvenih problema, ali nabavio sam par sitnica.

Nova "brza" letva za ljubicasti Yugo, nije drasticna razlika ali mislim da ce pomoci na stazi. Sa 3.8 krugova na 3.4 spusta:
Slika

Posto sam imao nekih problema sa zadnjim levim klestima prethodnih godina, ispostavilo se da je levi zadnji disk po drugi put "ovalan". Pa pretpostavljam da se prekalio ili nesto jer nisam nikad imao problem sa krivljenjem, pa sam uzeo nove Ferodo. Takodje napravljeni novi alu distanceri koji idu izmedju diska i glavcine da zamenimo metalne:
Slika

Zelenko ispratio svog prethodnika:
Slika

Kupljena torba da se spakuje sve sto je cale natrpao u gepek od opreme:
Slika

I par slika onako :D
Slika Slika
Slika Slika

Vrh

PostPoslato: 01 Apr 2023 18:40 
5th Gear
Korisnikov avatar

Zamena dihtunga po treci i cetvrti put vec na Zelenom. Ustanovio sam da je kriv poklopac, pa sam ga osmirglao da ga poravnam, to je pomoglo ali opet je poceo da masti pa sam na kraju kupio wictor reinz dihtung koji je nesto deblji i namazao silikonom pa se nadam da vise nece biti problema:
Slika Slika Slika

Zamenjena letva sa onom od 3.4 kruga umesto 3.8:
Slika Slika

I dok sam menjao letvu skontam da sam iskrivio felnu, na svu srecu nije pukla pa sam uspeo da je vratim na meru:
Slika Slika

Stavljene led za osvetljenje kabine i gepeka, zaboravio sam da ih slikam pre ugradnje ali evo pakovanje:
Slika

Nisam stigao prosle godine da ocistim dizne prosle godine, pa posto zna nekad da se ponasa kao da je presisao, posumnjao sam na to da cure i da je vreme za pranje. I cure za medalju, 1 curi isto bilo aktivirana ili ne. Posto nisam uspeo samostalno da ih ocistim nego ce morati profi, stavio sam druge koje imam u rezervi za sada koje sam ocistio preventivno:
Slika Slika

Nabavljena metalna obloga izmedju stop svetala za ljubicastog, posto je plan izbaciti ovu poliestersku i zavariti ovo i iseci vezni lim da nema supljine u tom delu:
Slika

Zamenjeni diskovi, ostavljene stare plocice da bi brze naleglo, ali iako je ovo drugi set plocica otkad sam stavio prednje, ispada da se trose brze nego prednje i jedna je pocela da se odlepljuje. Tako da sad za potrebe tehnickog ostaje tako, ali moracu da probam naci neke sportske ko prednje (na drugoj slici se vidi koliko je kriv disk sa desne strane):
Slika Slika Slika Slika

Ona letva od 3.4 kruga je zavrsila na zelenom jer sam skontao da imam godinama neku od 3.4 kruga (nakupilo se tu jos par), neko mi je poklonio u fazonu ta je dobra, ali mislio sam da je stanje, ne da ima manje krugova. Mada na kraju nece ici ni 3.4 kruga, nego trenutno se izradjuje varijanta sa 2.5 kruga:
Slika

Posto je Zastavino osvetljenje tablice vrlo loseg kvaliteta i krene da puca plastika od godina, nadjeno resenje u svetlima od Fiata Cinquecento koje staje uz minimalne prepravke:
Slika Slika

Jeste da cekamo da pocnu radovi na limariji, ali jedno dobro pranje nakon zime da se sacuva malo:
Slika Slika

Prosli tehnicki:
Slika Slika Slika Slika

Sklopljen nazad:
Slika Slika

Vrh

PostPoslato: 24 Maj 2023 17:46 
5th Gear
Korisnikov avatar

Uvek me nerviralo sto sitnice zveckaju u na polici pa sam napravio "tepih" za za oba Yuga:
Slika Slika

Zelenko dobio jedno prolecno pranje i voskiranje:
Slika Slika Slika Slika

I danas je tacno 2 godine otkad je kod mene. Istina samo je 6 meseci na putu ali presao je polako 2168km. Nekad i sada:
Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika

Na ljubicastom nije nista radjeno, spremljeni su delovi za brzu letvu ali nikako komponente da budu gotove:
Slika

Ljubicasti je vise transporter, pa sem cevi (i alu lima za buduci suspleh koji ce ici na zelenog) nosio je i 350kg kamenja:
Slika Slika Slika

Jedna slika sa prvog maja i par slika zajedno i to je to za ovaj put :D
Slika Slika Slika Slika

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 478 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]