Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 02:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 07 Apr 2023 18:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2020 03:48
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.4 16v, Insignia Biturbo 4X4
Garaza: pogledaj
Pozdrav svima!
Imam insigniju i odvezao sam je kod majstora da mi sredi bravu gepeka, zameni ulje i plocice.
Sve je bilo okej ali mi je majstor javio da nakon zamene ulja, kada su pokusali da izvezu auto iz garaze pocelo je ulje da curi, nesto pisti i izbacio zutu lampicu za ulje. Dan dva kasnije mi javljaju da je pumpa za ulje crka i da moraju da je menjaju. Da ima malo ulja i reduktoru i da treba menjati neke lagere u reduktoru. Nakon toga mi javljaju da auto i nece preko 2200 obrtaja. Auto nista od navedenog nije pokazivao i bio je sasvim u redu kada sam ga odvezao, prevashodno zbog brave pa ajde i ulje i plocice kada je vec tamo. Zatim ispada da je sve ukupno oko 85k dinara. Jel to sve ispada majstorova greska obzirom da je auto bio funkcionalan i radio normalno kada sam ga odvezao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 08 Apr 2023 17:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Jesi li dobio račun?
Ja uglavnom u sličnim slučajevima pitam koliko bi to nešto koštalo (pošto ako kažeš radi, onda je logično da si se složio sa njegovim prijedlogom).
Mislim da ne možeš da dokažeš da si doveo ispravno auto. Moguće i da je splet loših okolnosti da je sve navedeno bilo za zamjenu.
Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 11 Apr 2023 23:30 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Zvuči kao naučno fantastika da crkne uljna pumpa, pumpa i to posle zamene ulja u motoru..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 12 Apr 2023 01:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2020 03:48
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.4 16v, Insignia Biturbo 4X4
Garaza: pogledaj
Update, auto je sredjen. Zamenjenja je uljna pumpa, leteci lezajevi, ulje u diferencijalu, 2x zamena ulja u motoru i 2 filtera, senzor dpf-a, plocice napred i nazad (i neka 2 spreja za ciscenje) svega 84k. Senzor je on crko nakon ovih popravki sa pumpom. Racune sam dobio sve kao i staru pumpu. E sad, pumpa je mrtva nacisto i delovi ispadaju iz nje. Poveo sam rodjaka sa sobom i sumljivo mu je da je to moja pumpa ako sam dovezao ispravan auto i nisam dobijao upozorenje nikada, jer je pumpa raspad zivi. A sto se tice cene ne bunim se, kada majstor kaze da nesto treba da se menja ja kazem menjaj, dete vozim u tom autu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 18 Apr 2023 22:09 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Meni deluje da si prevarantima delovao kao neko pogodan za "šišanje". Misliim, naravno da je sve moguće (osim drvenog šporeta i bunara na tavanu) ali pumpa za ulje je jedan od najjednostavnijih i najrobusnijih delova motora i kao takva se baš retko kvari, a kad počne da ima problem obično najavi neobičnim zvukom i slično. Tako da, moj slobodni zaključak je da si prevaren, mada bi voleo da grešim.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Popravka od 100e ispala 800e
PostPoslato: 20 Apr 2023 08:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Liči na iznudu i vaćarenje. Sada je glupo popovati i čovek može samo da se oseća bedno i prevareno, ali je dobra pouka da
majstorima jajarama nikada ne treba govoriti "samo ti sredi, vozim dete, nije bitna cena".
Davno sam na TV gledao dobar prilog o auto servisima u USA i tzv. overselling-u.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs