Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Meriva A
PostPoslato: 24 Feb 2023 23:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Okt 2021 21:19
Postovi: 3
Lokacija: Trstenik
Ime: Bojan
Opel: meriva a 1.4 16v
Postovanje svima, imam gore navedeni auto 1.4 16v restyling (z14xep), naime pocelo mi se javljati neko ljuljkanje kada se vozi na odredjenom broju obrtaja od oko +/-2000 posle povecavanja ler gasa, s' obzirom da nemam poverenja u coveka koji mi je to radio, a drugi niko ne moze utvrditi sta je problem dosao sam na ideju da je prilikom menjanja ler gasa poremeceno mapiranje i da to pravi problem kao i problem sa prvom brzinom gde pri kretanju uglavnom odsecno prima i oduzima gas, mada moze biti i do prve lambda sonde iako druga prijavljuje gresku sa grejacem prva konstantno u leru varira voltazom od 0.12 pa na vise. Da li neko ovde strucniji ima misljenje od cega da pocnem sa navedenim problemom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meriva A
PostPoslato: 25 Feb 2023 11:33 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Dali je auto na plin ?
Koji je razlog povecavanja ler gasa ?
Kad postavlas dijagnoze oko lambda sondi moras tacno da znas koja kako radi i cemu sluzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meriva A
PostPoslato: 25 Feb 2023 14:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Okt 2021 21:19
Postovi: 3
Lokacija: Trstenik
Ime: Bojan
Opel: meriva a 1.4 16v
Hvala Vam na odgovoru.
Auto nije na plin (nikada nije ni ugradjivan), inace zbog tadasnjeg problema sa dihtungom glave se gasio na leru koji je bio na 600 pa ga ""majstor" povecao na 900, da bi tek (malo) kasnije pokazao problem sa dihtungom gde je pomesao vodu i ulje i napravio haos, zamenjen dihtung uradjeni i veliki i mali servis (motor je na lanac). S' obzirom da je jedan od majstora predlozio da lambda sonda moze biti uzrocnik takvog rada motora zato sam postavio to pitanje.
Inace zaboravio sam u prvom postu navesti na leru (posebno) kad je hladan ima neka podrhtavanja, na instrument tabli nema oscilacija gasa, ali ima zvuk kao da se gusi i podrhtava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meriva A
PostPoslato: 25 Feb 2023 19:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Kod motora Z12XE,XEP, Z14XEP u većini slučajeva ulje pomeša u ponudi za tečnost i nije potrebno skidati glavu motora...
Ovaj drugi problem što se javlja prvo pročistiti klapnu gasa i odušak na usisnoj grani, zbog njega hoće da bude manji ler gas, neravnomeran rad koji ima tendenciju gašenja motora, nije potrebno štelovati ler preko dijagnostike.
I ovo zadnje ako ima egr, egr ventil i kanale proveriti i očistiti i vratiti parametre na dijagnostici na početnu vrednost ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs