Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 16 Maj 2020 22:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Pozdrav ljudi,

Da li mi mozete reci koji bi motor Astre J preporucili kao najbolji? Ako neko ima iskustva u voznji nekog J benzinca bio bih mu zahvalan da mi se javi :wow

Koliko sam citao ljudi uglavnom preporucuju 1.4 turbo motor (kojih ima jako malo na oglasima). Sta mislite o obicnom 1.4 ili 1.6 motoru?
PS ne interesuje me brza i "dinamicna" voznja, uglavnom je to neka magistrala + manje "gradske" voznje.

Da li 1.4 turbo ima plivajuci zamajac? :P

Konkretno, da li mi neko moze uporediti ova 3 benzinca sa npr Opel Astrom G 1.6 16v, 74kw (zanima me jacina motora i potrosnja, da li je neznatno/znatno manja/visa). G vozim pa mi je dobar za poredjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 17 Maj 2020 00:04 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Ja sam posedovao ili vozio vise puta sve nabrojano osim ovog 1.4 sa 101ks u Astri J, za taj uglavnom kazu da je jako trom i slab za ovaj ne bas mali auto pa mozda ne bi bilo lose da izbegnes.

Po meni, gledaj samo obican 1.6 i 1.4 turbo, potrosnja je slicna a ovaj drugi ima znatno vise snage i zustriji je, dok ce odrzavanje zavisiti i od toga na kakav primerak naletis, verovatno. I vijaj neku jaku opremu, mnogo je mocnije kad imas i one razne senzore za svasta nesto i grejace volana, sedista, plus ako je moguce multimediju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 17 Maj 2020 15:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
1.4T.

1.4 i 1.6 atmo bi bili ok ali da je auto duplo laksi. Verujem da u gradu i jedan i drugi trose minimum 12 litara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 17 Maj 2020 15:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Meni 1.6 trosio 7.5-7.6 prosek ali ja zivim u Sremskoj Mitrovici, ne moze da se poredi sa vecim gradovima, plus sam imao jedno 20% voznje van grada. Opet ne verujem da trosi 12+ ni po Beogradu ali ko zna, sve je moguce.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 17 Maj 2020 16:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2018 18:04
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra j 1.6 115
Astra j sports tourer 1,6 potrošnja u gragu 9-11 l, zavisi najviše od gužve i stila vožnje. Najčešće je tu oko 10. U normalnoj vožnji snaga je ok, nedostatak se najviše oseća na usponu. Na autoputu pri 140 km/h troši oko 7 l.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 18 Maj 2020 08:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Imaš u mojoj garaži, ali da ukratko sumiram. Astra J sa 1.4T je solidan izbor. Taj motor kao da je projektovan za Astru J jer ima sasvim dovoljno snage (oseti se razlika u odnosu na atmosferce), a potrošnja nije prevelika (kod mene se stalno vrti oko 7,5l/100km, a uglavnom je u pitanju gradska vožnja - van grada je osetno manja). E sad, s tim motorom nemoj da očekuješ sportsku vožnju, "lepljene za sedište" i sl. Ako to želiš, uzmi nešto jače. Koliko sam uspeo da ispratim, motor je pouzdan mada ima svojih nedostataka kao i svaki drugi. Bitno je na vreme raditi servise i problemi će biti daleko ređi, naravno. Ja vozim limuzinu, ali bih sada verovatno izabrao hedžbek varijantu i uzeo bih neku manje zahtevnu boju. Verovatno bih tražio verziju sa automatskim menjačem, ali nemam baš nikakva iskustva s tim menjačima pa ne mogu ništa da tvrdim i preporučujem u vezi sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 18 Maj 2020 18:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2019 13:47
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Astra J sedan 1.4T
Evo da i ja dam svoje utiske nakon 8500km, možda pomognem u odabiru. Astra J 1.4T, sedan.
Motor je dovoljno snažan da izvuče ovako težak auto i uzbrdo i po autoputu i po regionalnim. Van grada potrošnja je vrlo umerena (da ne kažem veoma niska). Pošto ti jircanje ne znači, a ovaj auto može u nekoj meri i to, vožnja autoputem je milina. Do ograničenja od 130 stiže lako, još lakše to održava, ako treba da se zapne u nekom preticsnju i to može. Ja iskreno kad izađem na autoput stvarno imam problem da vozim do 130 sa ovim autom. Izgleda kao da vozim 60.
U gradu se potrošnja povećava. Stanujem na ivici centra Beograda i pre ovog vanrednog stanja, po guzvama potrošnja mki je išla do oko 9lit. Ipak, i po tim uslovima se lako vozi. Jedino je sedan dugačak (4.6m) pa ne moze bas svuda da se uparkira ali sa senzorima ni ti nije problem u tolikoj meri.
Što se servisa tiče, još ne znam nista, prvi mi ide za mesec--dva pa ćemo videti.
Ja prezadovoljan I autom I motorom. Ne žalim što nije dizel ni malo.
Mislim da je 1.6 115ks na granici što se snage tiče tako da moj glas ide za 1.4T.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 19 Maj 2020 12:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Parking senzori su obavezni bez obzira koju verziju izabereš. Dovoljni su zadnji senzori jer je auto napred dovoljno pregledan. Nakon ugradnje parkiranje je laganica, tako da ne znam zašto nisam to odmah uradio. Mene je prvi servis izašao oko 6000+ dinara, a drugi oko 9000+ dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 20 Maj 2020 20:16 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2007 15:48
Postovi: 159
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra J 1.4 turbo 140 ks
Micki je napisao:
Dovoljni su zadnji senzori jer je auto napred dovoljno pregledan.

Koliko te izašla ugradnja? Koja mi je najjeftinija opcija za ugradnju zadnjih na Astru J?, samo zvučnio su mi dovoljni. Može i link ako neko ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 21 Maj 2020 06:02 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam išao u ovlašćeni servis jer je auto pod garancijom i koštalo je oko 15000 din sa ugradnjom za Valeo senzore. U neovlašćenim je verovatno oko 10.000 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 21 Maj 2020 20:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Ljudi, hvala svima na informacijama stvarno!
Verovatno (ne i sigurno) ću se odlučiti za 1.6 atmosferca, samo još da se pojavi odgovarajući. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 21 Maj 2020 22:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Pokusaj da nadjes negde taj auto i provozas ga. Da osetis sta ces voziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 22 Maj 2020 13:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Vladarr je napisao:
Pokusaj da nadjes negde taj auto i provozas ga. Da osetis sta ces voziti.


Potpisujem!

Ako si u mogućnosti provozaj isti auto sa 1.6 atmosferskim i 1.4turbo

*1.6 AXER (ZXER) fali mu snage, preko 2000 obrtaja živne
*nema 6 brzina što umije da smeta na auto-putu (ja sam često na relaciji BL-NS/BG/ČA i vožna preko 130kmh nije baš prijatna)
*astra je težak auto tako da je sigurno plus više konja i obrtni moment na nižim obrtajima
*par drugara imaju u J taj turbo i troši im oko 1 litar manje od mene (a živimo u istom naselju, tako da se korištenje auta svede na isto)

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 22 Maj 2020 19:33 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
georgemcduke je napisao:
Vladarr je napisao:
Pokusaj da nadjes negde taj auto i provozas ga. Da osetis sta ces voziti.


Potpisujem!

Ako si u mogućnosti provozaj isti auto sa 1.6 atmosferskim i 1.4turbo

*1.6 AXER (ZXER) fali mu snage, preko 2000 obrtaja živne
*nema 6 brzina što umije da smeta na auto-putu (ja sam često na relaciji BL-NS/BG/ČA i vožna preko 130kmh nije baš prijatna)
*astra je težak auto tako da je sigurno plus više konja i obrtni moment na nižim obrtajima
*par drugara imaju u J taj turbo i troši im oko 1 litar manje od mene (a živimo u istom naselju, tako da se korištenje auta svede na isto)

Srećno!


Ja imam Z16XEP od 105ks, sa duzim menjacem F17WR, za autoput odlican, skroz okej voznja i nije mnogo bucan.
Po gradu onako, nema neku jaku vucu pa mora da se zagazi malo u obrtaje, sto naravno podize potrosnju.
Da kupujem noviji auto kao sto je Astra J, sigurno bih se odlucio za 1.4 turbo, mnogo znaci turbina.
Bez turbine mora bas da se gazi i ceka da se smiluje iz malih obrtaja a potrosnja onda dodje na isto ali imas jaci auto.
A da ne pricamo tek o cetvoro ljudi, klima + uzbrdica.. na 1.6 moras da vracas u trecu da povuce i da se ne muci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 25 Maj 2020 22:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2019 13:47
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Astra J sedan 1.4T
Evo primer od juče s a mojim 1.4T u Astri sedan:
nailazim na begaljičko brdo iz pravca Niša. Tempomat je na 150 km/h. Do vrha ga drži na tih 150 u 6. brzini bez problema. U kolima nas troje (total oko 220kg) i nešto stvari (do 20kg).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 24 Jun 2020 23:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Da li je Astra J pocinkovana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 25 Jun 2020 08:36 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Astra j ima 12 godina garanciju na perforacije od korozije tj protiv iste,svi noviji Opel modeli je imaju, a da li je poncinkovana, galvanizovana ili koja je vec metoda primenjena nije ni vazno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 25 Jun 2020 12:07 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Sto se tice tih dugogodišnjih garancija da li to važi za sva auta ili samo za prve vlasnike ili auto mora biti održavano u ovlastenom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 25 Jun 2020 12:19 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Vozilo mora svake godine biti pregledano od strane ovlaštenog servisa(pregled se upisuje u servisnu knjigu , ima poseban dio za to) da bi garancija vazila. Servisiranje u ovlastenom nije uslov za garanciju. :)

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 25 Jun 2020 12:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Woland je napisao:
Sto se tice tih dugogodišnjih garancija da li to važi za sva auta ili samo za prve vlasnike ili auto mora biti održavano u ovlastenom?


Imaš ako si drugi vlasnik da priložiš dokaz da je auto sada u tvom vlasništvu i zavedu tebe kao novog vlasnika (to sam ja uradio za moju Astru).
U servisnoj imaš dio gdje je automobil u tlocrtu "razmotan" gdje se mora ovjeriti (vjerovatno se to plaća, tako da vjerujem svi kada im istekne garancija više to ne rade).

Što se šasije tiče mislim da su od Astra H počeli da rade nešto ozbiljnije sa karoserijom.

https://www.youtube.com/watch?v=qkEK8gdMXnM imaš u video-u od 3:40. Ako je tako sa H mora i sa J biti.
Uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 21 Jul 2020 08:59 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Drug i ja smo uvezli i prodali blizu 10 komada Astri J iz Svajcarske i nije bilo problema sa korozijom osim gore na ivici krova, gde se spaja sa sofersajbnom, to im je izgleda jedina slaba tacka, bilo je na 2 ili 3 komada ovakoSlika

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J, koji je najbolji benzinac
PostPoslato: 11 Avg 2020 13:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Nov 2019 13:54
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Pedja
Opel: Opel Astra J 140hp turbo
giovanni je napisao:
Evo primer od juče s a mojim 1.4T u Astri sedan:
nailazim na begaljičko brdo iz pravca Niša. Tempomat je na 150 km/h. Do vrha ga drži na tih 150 u 6. brzini bez problema. U kolima nas troje (total oko 220kg) i nešto stvari (do 20kg).


Astra je težak auto, to se oseća na svakom koraku. Posedujem isto 1.4T sedan.

Evo moj test:

Sam u autu, nailazim na Kaluđeričko brdo iz pravca Niša, Tempomat je na 120 km/h u 6. brzini. Ne može da izađe, na pola brda se uguši.

Sledeći put na istom mestu, opet sam u autu, Tempomat je na 120 km/h ali sada u 5. brzini. Izađe bez problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs