Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 19:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pozdrav drustvo!

Imam Astru H 1.6 16v Twinport od 105 konja, vozim je na plin 90% vremena, ide fino i na benzin.. medjutim primetio sam da auto posle duze voznje (na primer pola sata), i pogotovo po GRADU, kreni stani, krene slabije da prima gas, kao da je papucica gasa teza, i treba vremena da nabije obrtaje i povuce, i vidi se nedostatak snage/kompresije, dam gas i on krene da rezi i sporije ga prima dok ne nabije snagu, kao da vozim Corsu C 1.2 (imam istu :D ), rekao bih 30-40% slabije ubrzava iz malih obrtaja.

Na primer, kada je auto hladan, dok razbije ulje malo i kad krenem, povlaci kao blesav, bas koliko i treba auto od 100 konja, prva moze da slajfuje, druga cima lepo bas, treca cimne fino, cetvrta se oseti, cak i peta daje znake zivota, znaci zivahan je na malim obrtajima, kada je zagrejan posle duze voznje, ne mozes da zagrebes tockovima u prvoj, vidi se nedostatak snage, sporije primi gas i onda povuce tek. Probao sam da skinem dzek EGR-a i vozio tako malo, ali ne pridaje znacaj EGR, valjda jer vozim na plin. Auto je presao 231.000 km inace.

Imam Op-com i pratim cesto, nema greski nekih da mi ukazu na problem direktno, nekad iskoce greske koje sam zapazio, koje se ponove povremeno:

P0313 misfire detected with low fuel
P0562 system voltage low

To obrisem i ne pojavi se dugo, moguce da je akumulator slabiji, ali pali lepo, mada ne pali na pola kljuca. Svecice su dobre, promenjene pre oko 9.000km.. zazor 0.9mm FQR8LEU2, niklovane Bosch, bobina ne daje greske nikakve, nemam misfire ni na jednom specificnom cilindru, pa da baguje neki cilindar, motor radi lepo, ne cuje se nista sumnjivo, auto troskari ulja, oko pola litre na 1000km, to da spomenem, cak sam i odvezao uberlauf da mi ne masti usis i napravio oil catch can, a rupu na leptiru gasa gde ide crevo sam zacepio..

Usisna grana je skinuta, oprana, ociscena, jedino mi zao sto nismo ocistili i EGR kanale usput, leptir gasa cist, prao sam ga Contact Cleaner-om i brisao skoro.... zvuci mi kao neki senzor na papucici gasa ili sam motor se ulenji, izgubi kompresiju kad se zagreje ulje, nemam pojma, mozda neke sonde i senzori zezaju kad je motor zagrejan...

Sta mislite, moze neki savet? Bio bih zahvalan za neki savet, sta da proverim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 20:50 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Skini dizne, ocisti. Proveri posle pritisak goriva. I onda sipaj 2 puna rezervoara goriva i vozi dok ih ne potrosis.
Pa onda prati parametre i vrednosti, jer jedino tako mozes da znas pravo stanje.

Ili vozo tako dok ne istopis motor :D

Sve je to normalno i posledica jeftine voznje na plin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 20:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Skini dizne, ocisti. Proveri posle pritisak goriva. I onda sipaj 2 puna rezervoara goriva i vozi dok ih ne potrosis.
Pa onda prati parametre i vrednosti, jer jedino tako mozes da znas pravo stanje.

Ili vozo tako dok ne istopis motor :D

Sve je to normalno i posledica jeftine voznje na plin


Glavna misterija koja me muci je zasto auto ide lepo dok je hladan, a lenj je kada je vruc, posle duze voznje. Isti su simptomi na oba goriva, postoji primetno kasnjenje na odziv gasa i motor je lenji. Takodje ovaj auto ima i filter goriva u pumpi, ne zaboravimo i to. Plin mi je do sad isplatio svo odrzavanje auta, a njegovo odrzavanje do sada su samo filteri, ne pali gresku, motor drzi temperaturu, u leru lepo radi. Poslusacu savet i vozicu bas jedno vreme na benzin iskljucivo, da vidim da li ce biti promena, da eliminisem faktor goriva :postovanje:


Poslednji put menjao Rax77 dana 08 Nov 2019 21:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:00 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Ako troši 0,5l ulja na 1000km to je velika potrošnja tako da može biti problem sa motorom, proveri u parametrima temp usisa og vazduha, vrednosti protokomera ako ga taj auto ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
petarc1971 je napisao:
Ako troši 0,5l ulja na 1000km to je velika potrošnja tako da može biti problem sa motorom, proveri u parametrima temp usisa og vazduha, vrednosti protokomera ako ga taj auto ima.


Imam bas stvarcicu za to, OBD2 skener mali i na telefonu mi prikaze sve parametre, kolicinu vazduha, temperaturu, itd.. ima protokomer.. i da primetio sam da nekad pise 40+ stepeni ulazni vazduh, a nekad bude oko 20 i nesto... bas sam to zapazio. Moracu da provozam dok je hladan i snimim parametre i onda kad je lenj posle duze voznje da uradim isto, hvala ti na savetu... :)

Inace motor svakako mora da se radi.. mozda vec na prolece, karike, gumice, obrada, i sta god treba. Sve je tip top osim motora sad nazalost.. menjac, trap, vesanje, enterijer. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:08 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Temp usisa og vazduha treba da bude veća za oko 5stepeni u odnosu na spoljnu temperaturu, protokomer treba na leru da daje oko 1v a na 3000o/min oko 3v mislim da je nešto tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:22 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
petarc1971 je napisao:
Temp usisa og vazduha treba da bude veća za oko 5stepeni u odnosu na spoljnu temperaturu, protokomer treba na leru da daje oko 1v a na 3000o/min oko 3v mislim da je nešto tako.


Evo ga video jedan normalne voznje, mada kad sam vozio tad je bio hladan delimicno.. moram da snimim to kad se ulenji jednom.

https://www.youtube.com/watch?v=tWQ1Ol8sLBc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:22 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Mozda ti je nesto zapuseno, katalizator itd

Mozda te struja zeza, naponi, bombina, komp

Ja bih prvo dizne skinuo i proverio i ocistio, pa vozio na benzin, pa onda prati dalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Mozda ti je nesto zapuseno, katalizator itd

Mozda te struja zeza, naponi, bombina, komp

Ja bih prvo dizne skinuo i proverio i ocistio, pa vozio na benzin, pa onda prati dalje


E da, kada sam radio kvacilo, majstor je izvukao parce saca iz izduvne grane katalizatora gornjeg kod motora, donjeg saca kao i da nema, gornje je dobro jos, ne raspada se, uglavnom pregoreo je, to parce je bilo dovoljno veliko da zapusi izduvne gasove, i zadnji lonac iza je pun ostataka katalizatora, koliko katalizatora Astra ima, samo taj kod motora?

Rekao mi je da upecam neki polovan sa dobrim sacem i da kupim. Da li moze to da utice na performanse kada je auto vruc?

Sto se tice bobine, pre jedno mesec dana u voznji auto je poceo da radi na 3 cilindra, izlazi check engine, i ja ga ugasio i upalio par puta, i to je nestalo.

Inace da dodam, auto lepo radi u leru, na tempomat kad stavim neku brzinu, tecno ide, ne stuca, ne trese.. samo kad ja dodajem gas lenj je dok ubrzava. Eto :banghead:


Poslednji put menjao Rax77 dana 08 Nov 2019 21:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:33 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Naravno da moze da je uzrok zapusen izduvni sistem.

Onda pre svega prvo to resi.
Ili da se sve izbije iz katalizatora ili da zamenis polovnim. Pa onda moze merenjem temperature lonaca da se vidi da li je i neki od njih zapusen ili da skidas jedan po jedan.

U svakom slucaju prvo to resi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Naravno da moze da je uzrok zapusen izduvni sistem.

Onda pre svega prvo to resi.
Ili da se sve izbije iz katalizatora ili da zamenis polovnim. Pa onda moze merenjem temperature lonaca da se vidi da li je i neki od njih zapusen ili da skidas jedan po jedan.

U svakom slucaju prvo to resi


Kakvi su efekti ako izbijem sace skroz? Izbacivace greske? Mora da se sece onda zadnji lonac da se isprazni od ostataka. Idem sto pre u neki auspuh servis da to resim. Hvala :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 08 Nov 2019 21:58 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Imaces gresku i ostriji zvuk, onako da rezi i iritira kad izbacis katalizatore :D

A lonce zameni ili barem zadnji, a srednji nela otvaraju ako imaju volje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 00:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Imaces gresku i ostriji zvuk, onako da rezi i iritira kad izbacis katalizatore :D

A lonce zameni ili barem zadnji, a srednji nela otvaraju ako imaju volje


Sad sam pogledao, postoji samo jedan katalizator gore iz izduvne sto ide, onda ide onaj vretenasti prigusivac, pa onda srednji lonac veliki, i veliki zadnji lonac. Srednji lonac zvekece, unutra je pun izgleda a zadnji izgleda i zvuci kao nov.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 09:57 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Da je problem sa katalizatorom(raspao se, izgubio funkciju itd) imao bi grešku 2.lambda sonde koja bi bila stalno prisutna i uključivala bi se odmah posle brisanja,drugo da je izduvni sistem zapušen auto bi slabo vukao i kad je motor hladan ili bi se gasio, tako da tvoj problem nema veze sa katalizatorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 13:15 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Moguce, mada verovatno je do izduvnog sistema.

U sbakom slucaju, ceo izduv mu je sjeban, raspao i zapusen, pa neka to resi.

A za lambda sondu nisi bas u pravu da bi stalno sijao check engine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 17:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
petarc1971 je napisao:
Da je problem sa katalizatorom(raspao se, izgubio funkciju itd) imao bi grešku 2.lambda sonde koja bi bila stalno prisutna i uključivala bi se odmah posle brisanja,drugo da je izduvni sistem zapušen auto bi slabo vukao i kad je motor hladan ili bi se gasio, tako da tvoj problem nema veze sa katalizatorom.


I jeste se raspao, bar donje sace celo, nema ga vise, istopilo se i delovi po-otpadali. Mada imas poentu, problem i jeste posle duze voznje kad se zagreje lepo, tad se odziv i snaga obrtnog momenta smanje.

Nesha je napisao:
Moguce, mada verovatno je do izduvnog sistema.

U sbakom slucaju, ceo izduv mu je sjeban, raspao i zapusen, pa neka to resi.

A za lambda sondu nisi bas u pravu da bi stalno sijao check engine.


Vrlo moguce da je restrikcija u auspuhu negde i da sprecava gasove ta izlaze lepo, ne znam ima li veze sa hladnim autom ili toplim. Ali uvek isto, upalim auto, krenem, ide kao zmaj, vozim se malo duze, kreni, stani, eto tog gubitka snage. Nije ogroman, i dalje on lepo povlaci ali jedno trecinu obrtnog momenta u startu izgubim, i cuje se rezanje kad krece da vuce na pritisak gasa.

Ne sija lambda nikad, eto pre mesec dana mi se upalio check engine, auto radio na tri klipa.. posle par gasenja i paljenja nema toga, mozda je tad katalizator ujebao lambdu pa usao u limp/safe mode i ugasio cilindar neki. Desilo mi se to i pre jedno godinu i po, ista stvar, check engine kad dajem gas, tri klipa.. ugasio, upalio auto i nema vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 17:14 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Odradicu jedan test, snimicu ubrzanje prvom brzinom do 3000 obrtaja dok je hladan (naravno zagrejan u leru malo), i onda isto to nakon neke malo duze voznje.. bas da bude isto ubrzanje, da snimim parametre neke kao sto su napon u akumulatoru, kolicina vazduha, temperatura, engine load, timing advance itd..

I ovih dana cu skinuti grane auspuha da vidim ima li neka ocigledna opstrukcija i da je isceprkam a sto pre da sredim i zamenim sta god treba od lonaca, katalizator ako se ne raspada vise necu ga prazniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 18:01 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Kako kažeš atalizator je oštećen može biti da ima ostataka u izduvnom sistemu, moje razmišljanje je da je katalizator stradao ili zbog dotrajalosti a pre će biti zbog loše smese tipa dodatno sagorevanje ulja, loša smesa plina itd. Svakako treba pogledati izduvni sistem ali mislim da je kod tebe problem loš motor gde se gubitak snage vidi na zagrejanom motoru gde se sve raširi od toplote, pogotovo na plin u gde i sve kad je uredu motor nema snagu kao na benzinu. Sipaj 20 tak litara benzina pa vozi samo na benzin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 23:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
petarc1971 je napisao:
Kako kažeš atalizator je oštećen može biti da ima ostataka u izduvnom sistemu, moje razmišljanje je da je katalizator stradao ili zbog dotrajalosti a pre će biti zbog loše smese tipa dodatno sagorevanje ulja, loša smesa plina itd. Svakako treba pogledati izduvni sistem ali mislim da je kod tebe problem loš motor gde se gubitak snage vidi na zagrejanom motoru gde se sve raširi od toplote, pogotovo na plin u gde i sve kad je uredu motor nema snagu kao na benzinu. Sipaj 20 tak litara benzina pa vozi samo na benzin.


Pa istopio se od izduvnih gasova vremenom zbog plina, plus se mali deo ulja sagoreva. Natocio sam benzin i vozio dugu deonicu bas danas, nema razlike u performansama, isto mu dodje (samo je tisi rad u vecim obrtajima na benzinu).. ali auto opet slabije prima gas, dam jaci gas, i umesto da cimne i krene, on krene da rezi i onda krene da ubrzava kako bi trebalo, kao da ima knedlu.

Ugasim ga na sat vremena da se ohladi malo, opet upalim i vozim, povlaci kao blesav dok se ne zagreje, ali sto duza voznja to losije vuce do neke granice koja je jedno 20-30% gubitak snage i slab odziv. Ne bih se ja bavio ovim problemom da nemam drugara koji ima istu Astru H karavana sa istim motorom Z16XEP, na plin vozi takodje i auto ima odlican odziv gasa i u malim obrtajima, bas kao moj kad je hladan... mada mu trosi oko 11l plina normala, dok je meni prosek oko 9-10l normalne voznje i ne pali mi check engine, a minimum mi je oko 8.3-8.5l plina na auto putu (pun pa predjem kilometrazu pa opet pun i izracunam).

A to da je motor los, moguce je, karike, gumice, ko zna sta ne dihtuje lepo cim ulje troskara ali da su toliko losi delovi ne bi uopste lepo isao. Veliki servis radjen pre oko 30k, svecice dobre, bobina radi, ne trokira nista. Uglavnom prvo resavam izduv, krecem od toga, jer dijagnostika ne govori da ima gresaka. I hvala na odgovorima i savetima, da imam dobrog majstora kod mene, da odmah resi problem, bilo bi super, ali svi krecu od jedne stavke, promene 20 delova, pa zavrse na desetoj a ti placaj.. i zato na forumu pokusavam da dobijem savete :) :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 09 Nov 2019 23:57 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Tu treba jedan temeljan pregled-izmeriti kompresiju i zakači ti dijagnostiku da se očitaju parametri davača, senzora itd, jer i pored toga što nemaš grešku možda postoji problem sa nekim senzorom-map, maf, l sonda itd ovo sve što pišemo je ono gledanje u pasulj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 10 Nov 2019 20:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Danas sam se malo pozabavio ciscenjem ostataka saca katalizatora, donje sace je otislo i to izgleda ovako:

Slika

Toliko se istopilo da je zapusilo bukvalno 60-70% gornjeg saca i to sam sve ostrugao i sada izgleda ovako:

Slika

Da li je moguce da je i gornje sace zapuseno i istopljeno sa gornje strane ka motoru a da ja to ne vidim?

Koja je najbolja solucija, da izbijem celo sace da bude prazan katalizator? (naravno nabavicu zdrav katalizator nekad, sad samo da ne mucim masinu)

Takodje cu srednji lonac nabaviti i zameniti jer je napunjen ostacima, iako nije truo i slicno.

Inace hvala na predlogu da proverim izduvni sistem prvo, nisam se odmah setio ja, a znao sam da cu morati da sredim to sve, moguce je da to gusi auto kad se zagreje pa slabo vuce, videcemo na kraju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 10 Nov 2019 22:00 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Isto će biti sa drugim katalizatorom zato što postoji problem sa smesom tako da će i on da se istopi, čudno je da je hteo i hladan da vuče sa ovolikom zapušenjem, nije ovo prohodno ni 20%., zanimljivo da nije uključivao grešku l sonde sa ovakvim katalizatorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 10 Nov 2019 23:33 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
petarc1971 je napisao:
Isto će biti sa drugim katalizatorom zato što postoji problem sa smesom tako da će i on da se istopi, čudno je da je hteo i hladan da vuče sa ovolikom zapušenjem, nije ovo prohodno ni 20%., zanimljivo da nije uključivao grešku l sonde sa ovakvim katalizatorom.


Onda za sad sve to ide napolje, skidam lambdu da mogu da izvadim katalizator da mu izvadim creva i vratim.. na plinu auto ima oko 60k kilometara i to da ja znam, i pre moje kupovine je imao neki plin koji je raskacen i ubacen ovaj sekvent noviji koji ja imam.. u pitanju je OSCAR-N plinski racunar, Atiker multiventil i Tomasetto Alaska AT09 isparivac, boca Dormaksan 34l, dizne neke crvene, auto nikad nije palio lambdu zbog plina niti katalizatora ali eto katalizator se istopio, potrosnja kao sto rekoh ide od 8 i nesto litara do 11 u zavisnosti koliko ga ganjam u obrtaje i da li je grad ili otvoren put, i sasvim lepo je isao na plin uvek, ja sam svestan da ce doci dan da se motor radi zbog plina (i zbog troskarenja ulja taj dan ce doci i pre), i zbog same kilometraze koja je 230k sad, a auto je italijan, uvezen odande, mozda je i vracan. A ova knedla i gusenje pri ubrzanju iz malih obrtaja je na oba goriva kad je zagrejan auto, i vrlo moguce da je katalizator uzrocnik, videcu kad ga ispraznim ovih dana :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 11 Nov 2019 01:28 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Napredujemo malo, nakon danasnjeg ciscenja katalizatora od istopljenog saca i blokada, dobio sam gresku P0171 Fuel System Too Lean, dakle lambda sad detektuje nesto nakon danasnjeg drndanja, eh sad, obrisao sam gresku obd2 alatkom i nestala je, presao sam vec 10km nakon i nema je.. ali definitivno katalizator praznim skroz za sada :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Odziv Gasa
PostPoslato: 11 Nov 2019 11:43 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Nemoj mnogo da razmisljas i filozofiras :D

Vozi auto na benzin narednih dana, samo ti fali da istopis klip zbog siromasne smese.

Sredi ceo izduvni sistem. Ocitaj greske i parametre, namesti ga na benzinu da radi kako treba.

Onda idi kod plinadzije da ti plin steluje.

Da se ceo motor i delovi oko njega habaju dosta vise na voznji na plin je tacno. Ali ako vec hoces plin, onda sve to sredi, nasteluj plin i vozi.

Taj podpritisak koji ti se stvara i motoru zbog zapusenog auspuha isto je katastrofalan po motor, digtunge, semeringe pa i samu smesu.

Samo redom i to je to :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs