Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:24

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra H
PostPoslato: 10 Sep 2019 22:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Planiram da 'upgrade-ujem' moju Astru G (1.6 benzin, 2001.) na neku Astru H. :)

Zamolio bih za savet nekoga ko vozi H (vozio je ili zna nekog ko je vozi :) ) u odabir ovog modela.
Ako mi je budzet do 3.500 koji model bi ste preporucili?
Koja je razlika u motorima, gde su najcesci kvarovi?

Nisam neko ko voli da 'divlja', vozim sarenoliko, malo gradski, malo autoput. Benzin, dizel nebitno mi je. Voleo bih da znam za boljke i prednosti odredjenih modela, iz prve ruke.

Kolege, hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 17 Sep 2019 09:32 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 08 Jan 2012 19:13
Postovi: 110
Lokacija: Subotica
Ime: Milan
Opel: Astra GTC
Garaza: pogledaj
benzin 1.6 ....
nista specijalno isto sto i kod tvog G modela...opel ko opel...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 17 Sep 2019 23:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Ja imam 1.6 na plin i okej je za dzep, da se sad pitam uzeo bih i 1.8 jer nije velika razlika kad vec vozis na plin, samo menjaj filtere i teraj.. benzinci fino idu, nisu nesto startni ali vole mnogo obrtaje, sa klimom malo snage manjka za neko jurcanje, bar meni na 1.6, klima vise snage vuce nego pun auto ljudi ali moze da se vozi okej i tako.. a 1.7 cdti nisam vozio ali verujem da je okej ako ubodes dobar primerak, ne bi trebalo da oseti klimu

Na benzincima nemas kvarova u motoru toliko, zavisi koliko je presao, juri ispod 200k, uglavnom svi troskare ulje, hoce da se rasklepece usisna grana na 1.6 pa pomislis da je klip neki ili jos gore nesto.. hoce da ode bobina, termostat da zablokira pa pukne crevo, cim modul zeza nekad, ventil dekla za zamenu, katalizator na plinu.. ali nista strasno.. a za dizela klasicno dizelsko odrzavanje, sve od cega pati Astra H generalno, samo uz to imas jos i dizne koje se brze prljaju, turbina, plivajuci, dpf, itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 21 Sep 2019 18:50 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Imao sam dve Astre H 1.6 nedavno, 2006. iz Austrije sa 105ks i Svajcarca 2008. sa 115 (ili 116) ks. Prvi je bio kod mene dve godine i mislim da sam jedini problem imao kad su se pojavile neke silne greske na dijagnostici i menjao lambda sondu, termostat, termodavac i slicno, sve sto je naglo iskocilo taj dan... da bi se kasnije ispostavilo da su kleme bile lose i da je to sve poiskakalo zbog loseg napona i da sam otprilike bacio 210e tj. da me mehanicar osurio za tu cifru. Osim toga, ekstra auto, motor ide korektno ako se ne lozis na neke trke... Ovaj drugi sam uzeo u super stanju sa jakom opremom i planirao da ga vozim neko vreme ali prodao ga posle 2-3 meseca jer sam poceo s drugom da se bavim uvozom i prodajom kola iz Svajcarske pa mi trebalo jos love a dobio dobru cifru... Za to kratko vreme sam bio prezadovoljan, mislim da neces pogresiti ni sa jednim. Pricam za cist benzin, sa plinom nikad nisam petljao jer mi je na oba prosecna potrosnja bila oko 7.5 litara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 23 Sep 2019 20:46 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ja sam vozio 1.8, Z18XE 125ks, po meni najbolji motor u Opelu.

Z16XER 115 i Z18XER 140 ks imaju problem sa remenicama i to ako se secam nije bilo bas jeftino.

Z16XEP 105 ks ima problem sa onim klapnama u usisnoj ako se dobro secam.

Za dizel ne znam sta da ti kazem, ja ne bih kupio CDTI zato sto popravke mogu biti skuplje od razlike u ceni voznje, ali to nista ne mora da znaci, mozes da naletis na korektan primerak i da vozis 60000km bez ikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 29 Sep 2019 21:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2015 00:33
Postovi: 117
Lokacija: Smederevo
Ime: Filip
Opel: BMW e46 318i ///M & Chevrolet Cruze 1.6 lt+
Izvinjavam se što upadam u temu ali me interesuje šta mislite o ovom oglasu? Da li vredi ove pare? Kakvi su ti 1.7cdti motori? https://www.polovniautomobili.com/auto- ... i-cosmogps

_________________
///M


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 07 Okt 2019 21:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Hvala na odgovorima ljudi!

Jos jedno pitanje, na kojim modelima Astre H ima veliki servis a na kojima ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 08 Okt 2019 01:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2016 05:52
Postovi: 175
Lokacija: Srbija beograd
Ime: Stefan Gtc
Opel: ASTRA H Opc Line
Na svima imas veliki servis i oni koji imaju lanac dok dodje do tebe vec je za zamenu ,tako da po meni kupi dizela 1.9 120 uraadi mali i veliki pregledaj ga dobro i gas ,svi benzinci su spori previse (naravno ne mislim na turbo benzince),na tom motoru nema sta specijalno da crkne ,veliki i mali su ti sa rukama oko 30 hiljada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H
PostPoslato: 08 Okt 2019 14:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Evo mene ponovo, bas sam skoro promenio filtere plina, do sada na sekventu novom auto ima 60k kilometara predjenih, imao je i pre ovoga plin neki drugi koji je raskacen jer nije mogao da bude atestiran.

Takodje sam cistio usisnu granu malo i zadihtovao ponovo sve jer sam imao neko cudno klepetanje za koje se sumnjalo da je iz motora, a ustvari su srafovi u usisnoj popustili kao i diht masa. Klapne usisa se ne cuju, auto ima preko 230k predjenih.

Znaci motor Z16XEP 105ks, sa gotovo pola kilometara predjenih na plinu, i dalje lepo radi i vuce bez problema, tih je, ne cuje se, moja preporuka definitivno. Neke mane sam naveo gore ali nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs