Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 11:22 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Ja sam vise gledao u krivu obrtnog. Snaga bi mogla da traje malo duze.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 11:28 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Bas to i ja kazem, fora je sto sam se malo vise zbunio kad sam vidio brojke pa nisam nesto puno obracao paznju na krive dok nisam krenuo kuci, a kako je bilo 1:30 nakon ponoci nisam mogao da upirem ljude da opet vezemo auto i peglamo to... Receno mi je da je upitno koliko ce se moci kriva ispeglati a da ostane ova snaga jer je turbo mali tako da on ne moze sve to da isprati... Naravno, probacemo i samo se nadam da cu brzih dana ugrabiti vremena da vidim da li cu moci uklopiti intercooler od saaba 2.0 Turbo, provjerit egr ventil i staviti novu plocicu pa pravac novaspeed. Drzite fige :]

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 12:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
To je glavni problem kod podizanja snage, ne sumnjam ja u njihovo znanje, ali bas zbog toga sam i isao kod dejana(iako je koliko vidim promenio politiku i nezainteresovan je), ali snaga koja je meni povecana se uopste ne oseti tako, vec to postepeno ide i bukvalno nastavlja do kraja gasa, znaci nema tu neke razlike na malom gasu od fabrike, ali znam da volim kada izajdem na autoput da ga malo potopim u 3-oj i on linearno vuce od 2500 do kraja, sto i nije bas za normalnu gradsku voznju, ali se na taj nacin cuvaju komponente motora :)
Znam neke ljude koji su radili chip kod nekih nasih ozbiljnih tunera gde im je bio napucan obrtni moment i ti pomislis vau, zalepi te za sediste, a snaga nestane vec na 3000 ob max, i cak su isli posle na valjke i dobili ogroman obrtni, a ks ostala skoro ista :)
Tako da lepa snaga je izvucena iz 1.7, samo po meni da se taj obrtni malo raspodeli, u svakom slucaju ozbiljna snaga je to :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 13:13 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
To je to.. Znanje je tu jer znam njihove ostale radove, evo tipa grafik drugove astre 1.9 120ks koja je cipovana istu noc, samo sto je motor vece zapremine, turbina je veca i sve to moze da isprati jedno drugo :)
Ja sam svjestan svega i stvarno sam prezadovoljan dokle sam stigao posto znam kako je auto islo prije ikakvih cackanja (fabricka snaga izmjerena 95ks i 220nm), nisam ni mogao da pomislim da se probam sa alfom 1.9 140ks fabricki dokle sam sad ipak ispred nje :)

E da, kod nas jos uvijek nema auto puta ali je trenutna snaga svakako dovoljna i za normalnu voznju a i gasiranje kad treba :]
Jedini je "problem" sto ja uvijek volim da napravim nesto tako da znam da tu ne postoji nikakva sansa da se jos nesto moglo uradit :]

Evo drugove krive, motor 1.9cdti sa 120ks fabrickih na 167ks i 409nm :)
I zaboravih da napomenem da je drugova astra skroz fabricka na celicne felne bez ikakvih modifikacija :D

Slika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 13:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ma ne sumnjam ja u njihovo znanje, ali evo opet primera na toj astri, po meni previse napucaju obrtni, ks ok, ali obrtni moment je bassss veliki :D
Sigurno povlaci kao kamion :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 14:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Da, da kapiram ja sve ali je tako vlasnik zelio da se "sto bolje ispali" a na kraju ima snage da sve to i izdvuce :)
Sve u svemu ja sam prezadovoljan kao i sto rekoh gore, a Neshica me napomenuo da pogledam stare slike i snimke auta i stvarno nema razloga da ne budem zadovoljan! :)

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Apr 2019 14:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pa da, najbitnije je Luka da si ti zadovoljan kako se ponasa auto, i stvarno je prava mala raketa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 17 Apr 2019 13:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Ovako to izgleda sa cepovimaSlikaSlikaSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 17 Apr 2019 16:58 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Vrhunska prica.

Mozda neki crni krov da se odradi? a? :wink:

Ili mozda B stub?

Ili i jedno i drugo? :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 17 Apr 2019 17:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Crni krov i ne volim nesto a na mnogo auta fino izgleda, sto se B stubova tice i to sam razmisljao ali nakon lakiranja sam odustao od "foliranja" :)

Mada iskreno da ti kazem u zadnje vrijeme bas razmisljam i blizu toga sam da uradim neke folije preko jednog dijela auta, tipa nesto na taj zadnji kraj - iza zadnjih vrata ali cu jos vidjet kako i sto :)

Pitao sam cak u jednu profi firmu koliko bi bilo gepek i taj zadnji dio ali sam na kraju odustao jer je cijena oko 300€ sto mislim da je previse :)

Ovako nesto jer mislim da bi se mnogo dobro uklopilo a nije nikakva muka oko promjene boje i ostalih cuda jer sve ostaje isto u saobracajnu... SlikaSlikaSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 17 Apr 2019 17:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
top su felne sa cepicima, bas su lepo legle, moj predlog je da sledeci up budu tamne stop lampe, ovako nesto :)
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 17 Apr 2019 19:24 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Hvala puno!
I to imam u planu, takodje masu stvari sto se izgleda tice, kako spolja tako i unutra ali mi je trenutno bitnije da vidim moze li stati ovaj ic pa da kupujem crijeva, itd, itd... Obzirom da se uskoro blizi i mali servis folije mislim da ce sacekati jer su sve sitnice a isto se nakupi dosta €€€ na kraju...

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 18 Apr 2019 00:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2018 21:15
Postovi: 158
Lokacija: ZRENJANIN
Ime: Janos
Opel: ASTRA G DTI 2.0 karavan
Garaza: pogledaj
Svaka cast! Prelep auto. One male cake sa folijom i drugim dodacima... lepo izgledaju i malo prave neke izmene na bolje, zanimljivije.
Srecno i nek te srecno sluzi!
:postovanje: :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 20 Apr 2019 15:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Danas probali da upakujemo veci IC ali ne ide, vidjecemo tokom sledece nedelje da li mozemo jos nesto uradit povodom njega pa da ga mozda i uglavimo nekako. Skinuli EGR koji je softverski ugasen ali nije bio fizicki zatvoren tako da smo i to uradili.. Evo bezveze koja slika sa drugomSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 07 Maj 2019 22:00 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Uradjen mali servis, zamijenjena prednja stopa motora, kupljene i montirane gewindeSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 11 Maj 2019 10:45 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Odradjena i reglaza i stvarno mogu reci da auto bas dobro drzi kroz krivine sad, stvarno je zakucano kao pegla :) SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 11 Maj 2019 22:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2016 05:52
Postovi: 175
Lokacija: Srbija beograd
Ime: Stefan Gtc
Opel: ASTRA H Opc Line
Odlicno je sve to sto si spakovao ,mislim da ti je vreme da se pozabavis enterijerom ,volan rucica sedista ,mozda neka navigacija fabricka .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 12 Maj 2019 16:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Sve je to u planu vec neki period ali nikako da ugrabim vremena ili uskladim finansije sa ponudom...

Ono sto me stvarno odusevljava je to kako se auto sad vozi, vec sam napisao da drzi bas, bas dobro ali to moram naglasiti opet. Ove kontinentalove gume me iz dana u dan sve vise odusevljavaju.

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 15 Jun 2019 23:01 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Uzet opcom i aktivirane standardne stvari tipa bord kompjuter, otvaranje prozora na kljuc, automatsko paljenje svijetala i dok sam cackao sve to nasao sam opciju za sport dugme...
Dakle: Sport
Not present
Present
Present with sport chassis

E sad, ja nemam dugme za sport, programiram opciju na present i to ostane tako...

Nedje sam ranije citao da se preko opcoma moze vidjet oznaka table ali ja to ne mogu pronaci, ako neko zna kako iscitati tu oznaku i kako aktivirati sport dugme da radi bio bih mu zahvalanSlika

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 15 Jun 2019 23:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
E ovako sam nasao ja na jednom stranom forumu, kaze ako imas ESP onda stavis opciju na with sport chassis, ako nemas ESP, e onda ostavis opciju na present.

Moja Astra ima sport dugme ali nemam ESP. Inace ESP se gasi tako sto drzis Sport dugme 4-5 sekundi, i onda dugme bude aktivno i na tabli ti se upali lampica za esp off.

A fizicka instalacija dugmeta, evo sa jednog stranog foruma citiram:

Citiraj:
1) Remove the radio (Double din radio removal keys required)
2) Pop the 2 spring clips on the top of the AC/Heater controls and pull them forwards/downwards to get them out
3) Undo the 2 T20 Torx bits underneath where the heater controls come from
4) Lift the entire centre console from the bottom and gently work your way upwards by prising it away from the dashboard as there are 2 spring clips holding the fascia underneath the screen.
5) Turn the 2 clips on the back of the central locking/hazard switch module 90 degrees and then lift the locking tabs upwards and then remove the module from the centre console
6) Refitting is the reverse of removal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Jun 2019 11:25 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
To za ESP sam nasao, nema ni moja ESP tako da sam stavio present, sto se tice fizickog dijela to znam sve ali ne mogu da provalim kako preko opcoma da vidim oznaku table kako bih znao da li ona podrzava to sport dugme...

Tebi hvala svakako, valjda se javi jos neko da pomogne

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Jun 2019 11:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
To present i sport sasija ce pre da znaci da imas i sport mod i ids amorizere jer si imao opciju sporta i bez ids. Sto se tice citanja opcoma table mislim da to ni Tech2 ne moze da iscita, ima li tabla ili ne opciju za sport mod. Znam kad su neki drugari stavljali sport dugme bilo je bitno da tabla ima neki cip ( vidi se fizicki) pa ako ima onda moze sport. Ako nema,mora druga tabla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Jun 2019 13:07 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Volio bih da je tako, cini mi se da sam sinoc naisao i na opciju ids not present/present ali nisam to mijenjao..
Sinoc sam uhvatio mali krug nakon programiranja sporta na present i nisam siguran da li se tripujem ili stvarno malo auto brze reaguje na gas...
Kad nadjem jos neke info sto da trazim fino cu izvadit tablu da pogledam koja ja oznaka i ima li taj cip, a svakako cu morati i da vidim da li stvarno auto bolje reaguje na gas kad stavim notpresent/present ili je samo trip :)
Hvala vam, nadam se da se brzo vidimo u sport modu :)

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 16 Jun 2019 13:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kad skines tablu,javi mi ako imas neku etiketu jer evo ka sad skidao moju i nikakvih oznaka nemam,csk ni kataloski broj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 2004
PostPoslato: 10 Jul 2019 15:50 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Prije nekih desetak dana stiglo staklo retrovizora, koža ručne, koža mjenjača i usput je napravljen US modul...
Produzili registraciju po ne znam ni sam koji put vise...
Kako je aktiviran BC rekoh da podijelim i ove brojke, odmah da kazem ne znam koliko je ovaj BC tačan ali cu i to provjeriti nekom drugom prilikom...

I jedan kratak klip :p

Edit: nekako mi se klip izgubio pa neka ga neko od moderatora ubaci kako treba :p

https://youtu.be/fS4jDWExyeM



SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


https://youtu.be/fS4jDWExyeM

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs