Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 26 Feb 2019 16:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2019 13:43
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Dusaan
Opel: Corsa D
Imam problem sa corsom D (1.4 benzinac 66kw, ugradjen sekvent plin). Radio je dobro do pre nekih 2 meseca kada je poceo da trokira. Kad upalim auto radi normalno par sekund nakon cega pocne da se gusi, trokira (broj obrtaja varira izmedju 500 - 800) i otezano prima gas, skoro uopste. Nakon sto ugasim auto i upalim ga ponovo, ako pritisnem gas u prvih par sekundi dok auto radi normalno onda nema problema, auto prima gas najnormalnije sve dok ne pustim gas i auto spusti obrtaje tj. dodje u ler, onda ponovo ista prica, trokira, gusi se, ne prima gas, a nije redak slucaj i da se ugasi... To traje nekih 10-ak minuta dok se auto ne zagreje i prebaci na plin nakon cega pocne normalno da radi i prima gas. U pocetku nije palio gresku tako da je majstor zamenio svecice i problem je bio resen. Tri dana je auto radio kao i pre, a cetvrtog jutra kad sam ga upalio opet isti problem i tad je upalio "check engine" lampicu. Ubrzo nakon toga upalio je lampicu za abs i prestao je da radi brzinomer i merac goriva, odvezao sam auto kod majstora, prikljucili na dijagnostiku i izbacio gresku samo za abs (crkao je modul abs-a) ali za motor dijagnostika nije pokazala ni jednu gresku (ovo me i cudi, lampica svetli a na dijagnostici ne pokazuje ni jednu gresku za motor sem ovu za abs...). Tad je zamenjena bobina, pumpa za gorivo i ponovo su zamenjene svecice ali problem je i dalje ostao, svetli lampica, trokira i ne prima gas sve dok se ne prebaci na plin (cak sam probao da ga prebacim na benzin kad je zagrejan, problem je isti, gusi se, trza u voznji... tako da je ovaj problem prisutan samo na benzin, cim ga prebacim na plin radi normalno). Obzirom da cu uskoro ponovo ici kod majstora zbog abs-a (porucio sam drugi modul abs-a i cekam da stigne), hteo bih ujedno da resim i ovaj problem jer je auto skoro neupotrebljiv dok je hladan (ne mogu direktno da ga upalim na plin, uvek pali na benzin a na plin se prebaci sam kad postigne odredjenu radnu temperaturu) tako da se cesto desava da stojim na nekom parkingu po 10-ak minuta dok ne prebaci na plin, inace ne mogu da krenem... Ako neko zna u cemu bi mog'o da bude problem, bio bi' zahvalan za svaki savet :D ... Opis problema je ispao malo duzi, trudio sam se da budem sto detaljniji :D
PS. Razmisljao sam da proverim dizne, da ih ocistim, da li bi time mogao da se resi problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 26 Feb 2019 16:33 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Ocisti dizne, pa kako mu bude

Nijedan ozbiljan majstor se nece prihvatiti to da popravlja. Sto mozes uradi sam, to i ovako nikad vise nece raditi kako treba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 28 Feb 2019 14:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2019 13:43
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Dusaan
Opel: Corsa D
hvala na odgovoru, probacu da ih ocistim pa cu videti kako radi... mada, ne vidim razlog zasto vise nikad nece raditi kao do sad, samo dok otkrijem sta da zamenim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 28 Feb 2019 14:31 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Sve :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 07 Mar 2019 00:19 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Nesa klasicni trol zbog plina :)
Da li si probao da vozis par dana samo na benzin?
BTW ja imam jako slican problem na astri H, 1.4 motor takodje.. Ali sam ustanovio da je problem negde sa plinom, jer kada ga vozim samo na benzin nema tih simptoma.. Inace ja na sve ovo tvoje imam i detonacije neke..

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 07 Mar 2019 07:56 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ja samo mogu da konstatujem da je plin najveće sra*e koje može da se odradi na autu. Ni jedan automobil na kom je ugrađen naknadno plin ne radi normalno. Matori moj je.ubacio na Feleciju 1.6, muku muči...te mu slabo pali, te ler gas ne može da našteluje, potrošnja dupla. Vozi bre brate na benzinm dal ti benzina tošio 6 ili gasa 8-9 isti ti đavo...

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 07 Mar 2019 10:40 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
dzony je napisao:
Nesa klasicni trol zbog plina :)
Da li si probao da vozis par dana samo na benzin?
BTW ja imam jako slican problem na astri H, 1.4 motor takodje.. Ali sam ustanovio da je problem negde sa plinom, jer kada ga vozim samo na benzin nema tih simptoma.. Inace ja na sve ovo tvoje imam i detonacije neke..


brateeeee, pa sad si se sam pokopao :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 07 Mar 2019 17:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2019 13:43
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Dusaan
Opel: Corsa D
dzony je napisao:
Nesa klasicni trol zbog plina :)
Da li si probao da vozis par dana samo na benzin?
BTW ja imam jako slican problem na astri H, 1.4 motor takodje.. Ali sam ustanovio da je problem negde sa plinom, jer kada ga vozim samo na benzin nema tih simptoma.. Inace ja na sve ovo tvoje imam i detonacije neke..


Nisam pokusavao da ga vozim na benzin, tj pokusao sam ali posle 2-3 min vratio na plin... Inace kod mene je sve suprotno, citao sam dosta tema sto na ovom, sto na drugim forumima i sajtovima i uglavnom ljudi imaju problem da auto lose radi na plin, a kod mene je obrnuto, na plin radi super a na benzin nikako, zato sam i otvorio novu temu... Nebitno da li je auto zagrejan ili ne, cak sam probao da ga prebacim na benzin nakon sat ipo konstantne voznje i cim iskljucim plin i prebacim ga da radi samo na benzin auto pocne da trza (kao da naizmenicno gazim gas pa kocnicu...), cim ga vratim na plin pocne da radi normalno. Inace sto se tice cinjenice da "cim se ugradi plin auto je za "otpad", manje vise ne verujem u to, jeste plin suvlji od benzina ali nije tol'ko opasan da toliko upropasti auto :) ... U proteklih deset-ak godina u mojoj porodici su sva vozila (a bilo je puno modela, pezo 206, 307, golf 4, polo, reno senik, fiat grande putno, nissan, toyota) svi su benzin/plin (mesecno se prelazi 2500-3000km, tako da se sa plinom dosta ustedi, zbog toga ga i ugradjujem :) ). Ni sa jednim autom nisam imao nekih problema sem sto sam cesce morao da menjam pumpe za benzin, ali to nije neki skup i prevelik izdatak... Ova corsa je prvi auto sa kojim imam ovakve probleme, pored ove imam jos jednu corsu d 1.2 koja takodje ima plin skoro 2 godine ali radi normalno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 19 Mar 2019 10:39 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Nije svaki motor za plin. A nije li izvetreo benzin pa ti trokira zbog toga? Dosta ljudi zaboravi na to. Sipaj malo benzina i vidi kako ce da se ponasa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 23 Mar 2019 11:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2019 13:43
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Dusaan
Opel: Corsa D
Mali update sto se mene tice. Problem sa trokiranjem sam uspeo da resim, sad auto radi dobro, ne trokira, prima gas i sto se toga tice ok je... Ali ostao je problem abs-a i brzinomera. Svetli lampica za abs, brzinomer i merac goriva ne rade, pokazuje predjenu kilometrazu, kazaljka obrtomera radi normalno ali brzinomer stoji na nulu kol'ko god da se krecem (merac goriva takodje). Promenio sam modul abs-a, senzore za brzinu na tockovima ali i dalje isti problem, lampica abs-a svetli, brzinomer i merac goriva ne rade a dijagnostika pokazuje da su neispravni senzori brzine i na levom i na desnom tocku (promenjeni su, stavljeni novi ali i dalje pokazuje istu gresku). Par dana je bio kod majstora, pregledao je sve oko eletronike i sve je u redu, bio i kod drugog majstora koji mi je rekao da je imao par slucajeva sa istim problemom i da nije uspeo da ih resi... Ima li neko bilo kakvu ideju sta bi moglo da bude u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 23 Mar 2019 15:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pregledaj citac abs senzora,to je nazubljeni deo preko kojeg ide senzor,vidi da li je zaprljan ili cak ostecen pa fali neki zub


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D, trokira, tesko prima gas...
PostPoslato: 04 Apr 2019 22:26 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Pa sta je bio problem sa ovim trokiranjem?

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs