Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 12 Mar 2019 19:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
Drugari , ja vozim Kadeta i to mi je dožovitni auto . Imam 60 god. i uvek me odveze do željene destinacije. Od elektronike ima relej grejača koji nije neophodan da bi auto funkcionirao . Možda je Neboiša i u pravu pošto nema šta da se kvari. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 09:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
Nebojsha82 je napisao:
I ako sam samo član, osećam se slobodno da vam dam predlog. Mislim da je vreme starijih, kultnih Opel-ovih modela prošlo...dajte da sobe modela (Astra, Kadet...) malo preuredimo, sklonimo matore modele tipa Kadet a ubacimo novem koji su aktuelni i kojih će sve više biti. Recimo Signum i ako je verzija Vectre nema sobu a dosta se vozi, Meriva tadođe...Antara, Mokka,sada stižu Grandland X itd... mislim da bito privuklo dosta novih članova i iz regiona i da bi digli forum na jedan novim viši nivo. Stare modele, Ascona, Kadett itd stavimo u ostalo recimo...drugačiji će mo utisak ostaviti, kada neko uđe i vidi da postoji soba za baš njegov, noviji model...


Mislim da po srpskim drumovima ima daleko vise ascona i kadeta,nego astri K i Grandlanda,a i nesto sumnjam da ce se to promeniti u doglednoj buducnosti.....samim tim,mozda je veca sansa da ce na forumu biti vlasnici onih starijih automobila,nego ovih novijih kojih ima na nivou statisticke greske

Tako da sto se tice starijih opela,a i mnogih drugih stvari,90te godine proslog veka "ruls agen" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 09:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ima toliko Ascona i Kadetta da ja u BG nisam video ni jednu 10 godina. Ali isti tako viđam Moke, Merive pa čak i Adama..prema tome nemoj da me ubeđuješ, molim te, da ljudi nemaju 1500-2000e za Astru G nego da voze Ascone. Na zadnjem skupu takođe, bile su samo 4 Calibre, ali Calibri će uvek bitim ostalo su sve bila novija vozila.
Ja sam moje mišljenje izneo, oni koji se pitaju su to pročitali i uradiće kako misle da treba, a ne da mi ovde raspravljamo čega ima a čega ne.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 09:41 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
Al' trebas da uzmes u obzir da Srbija nije samo Beograd (iako to neki tako nekako dozivljavaju)....ako nekada zalazis po tim "bestragijama" van Beograda,narocito sto juznije,sigurno ces videti i ascone i kadete...

Takodje i Beograd nije samo Senjak,Dedinje,Novi Beograd nego i Borca,Ovca,Krnjaca,Mali mokri Lug itd,itd....:)

Btw,forum i sluzi za razmenu misljenja sto mi i radimo,nisam primetio da se neko raspravlja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 09:52 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Išao sam brate moj, 8 godina, celu Srbju..takav mi posao bio..ni tamo nisam neke starudije viđao, naročito ne po Vojvodini...ne smatram ja BG Srbijom, daleko od toga..al sigurno da je 70% forumaš iz BG-a, samim tim i više novijih vozila..
I rasprava nije svađam samo trošimo temu na gluposti...

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 10:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
Ok.....mada sto se tice Vojvodine treba uzeti u obzir da Vojvodina nije samo Novi Sad....npr u vecini bantaskih sela i varosica uglavnom zive babe i dede,tesko da ce se tamo vidjati novi Adami i Moke

Nego,treba i precizirati sta su to novija a sta starija vozila....npr za nekog ko ima novog (ili par godina starog) npr Grendlenda ili Moku za njega su starudije ascona iz 1988,kadet iz 1991....ali takodje,za njega je starudija i astra G iz 1999,vectra B iz 2001 pa i Signum iz 2003......a mozda i npr astra J iz 2008?....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 27 Mar 2019 10:39 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Hahah sad vidim ovu prepiskupa se setih, pre godinu dve odem sa bertonkom ( koja je tada ima 16-17 godina ) do onih otpada u Zelezniku da pitam za neki deo a lik me gleda u cudu i kaze "nemamo delove za ta nova auta" :)) ja se odusevio, reko' hvala brate moooj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 28 Mar 2019 23:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2016 10:22
Postovi: 289
Lokacija: Beč, Beograd, Gradiška na Savi
Ime: Darko Gajic
Opel: Astra G Kombi 2.2 DTI
Garaza: pogledaj
Alo bre, mojne mi prozivate Astru G starudijom :seci: :D

_________________
Ne mogu biti znalac u svačemu, ali mogu biti znalac u nečemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 29 Mar 2019 00:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Neee..ni slučajno...i ja sam je nekad imao... :)

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 29 Mar 2019 06:41 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Smanjite off :dedica:

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 04 Apr 2019 21:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 780
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Kao neko ko je i sam administrator (bukvalno pre 2 meseca raspravljao sa ljudima sta su razlozi za (ne)aktivnost) i ko prati dosta foruma raznih proizvodjaca, ono sto ja vidim je da za najvecu aktivnost na forumu je atmosfera oko druzenja na forumu.

Ljudi vecinom nece da predstave auto kada vide da jedni te isti ljudi komentarisu medjusobno svoje auto a neko nov ne dobije neki komentar, ljudi nemaju razlog zasto da se zadrze na forumu nakon resavanje problema ako forum nema sta drugo da ponudi sem predstavljanja auta i "kvarova". Podforumi za razne modele je lepa stvar, ali malo ko ce postati odjednom aktivan samo zbog svog modela auta. Sem ako neko ne pise stalno nesto novo o tom modelu, on ce otici kad prelista sta ga interesuje.

Teme kao sto su "smesne slike", "zanimljivi snimci", "vicevi" pa i najvise jedan "chat" gde ljudi mogu prosto da komuniciraju o ne bitnim stvarima i da pitaju neke stvari koje nisu bitne su stvari koje privuku ljude da ostanu kada vide da postoji neko druzenje medju clanovima. Takodje ljudi vole DIY teme od najglupljih stvari pa do ozbiljnijih sa detaljnim objasnjenjima do najsitnijih detalja. Takodje su puno uspesniji skupovi od par ljudi po raznim gradovima nego insistiranje na jednom velikom skupu...

Takodje ljudi vole sponzore, a sponzori vise vole kada imaju mogucnost da daju clanovima popuste nego da placaju fiksno klubu na godisnjem nivou.

Sto se tice Opela, najvise sto ja vidim u saobracaju su Astre G, Vektre C i Zafire A.

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 04 Apr 2019 22:28 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Meni se sam koncept foruma baš sviđa..sve je tu i iskreno, ne mislim da treba skretati s teme da bi forum bio aktivniji...isto tako, ja pratim najviše sve vezano za auto koji vozim, mada pratim i druge, ali sasvim je normalno da svako ima svoja interesovanja i da će tu najviše da se zadrži..takođe, ljudi komuniciraju s osobama koje znaju uživo ili odavde, a novajlije su te koje za početak malo više da melju, pa da steknu neke nove prijatelje..
Sve u svemu, smatram samo da su nam sobe modela malo "matore" i da oni koji i svrate i ne registruju se, vide da tu nema novijih modela o kojima bi moglo da se "raspravlja", postavljaju slike (nije nužno da je u nečijem vlasništvu), čuju komentari itd...ali ok...kad budete smatrali da je vreme....

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 04 Apr 2019 23:14 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Treba da otključate sve teme za sve članove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 07 Apr 2019 00:03 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Ovako, član sam od 2011-te, za forum sam čuo ranije od poznanika pa sam ga pratio onako koliko sam mogao onako neregistrovan, kao što piše na vrhu stranice "Mesto za prave ljubitelje Opela" , mimo toga pažnju su mi privukli razni tuning a i styling projekti na forumu kao i vedra atmosfera puna provala u duhu :ots:
Naravno zakon ne mnoge projekte zaustavio :seci: tako da ima dosta auta koja su stock sa minimalnim izmenama što i nije za neku konstruktivnu raspravu u odnosu na prave projekte, tipa povrćanje snage motora, transplatacija istih, razne modifikacije dovode i do dijaloga među članovima jer ipak više glava su pametnije od jedne, neko zna na lakši način neko na teži i tu se nailazi na kompromis koji na kraju daje pozitivne rezultate, što se tiče vizurlnog izgleda auta, meni je lično drago što sam izašao u susret mnogim članovima tako što bi u photoshopu odradio njihove zamisli, davao predloge i sugestije oko izgleda auta, tako da je to čar ovog foruma bez obzira na to da li je auto upravo sišao sa fabričke trake ili je star 10-20-50 godina... Na forumu se gaji hm... neka međunarodna interna šala ljubitelja opela, jer kroz diskusije na forumu kao i na raznim skupovima prisutne su interne šale, napisao sam međunarodne jer gledajući razne opel skupove po Evropi vidim istu sliku i šale kao i na skupovima po Srbiji...

Što se tiče zaključanih tema za to postoji dobar razlog...

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 15 Apr 2019 20:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Feb 2019 22:13
Postovi: 29
Lokacija: Zemun
Ime: Tihomir
Opel: Corsa D 1.2
Kod "stručnih" foruma sa zaključanim temama je problem što novi članovi nemaju šta da traže na tom forumu. Neko ko nije iz struke može samo da troluje sa komentarima tipa "super ti je auto" i sl. i posle nekog vremena ti članovi napuste forum pošto trolove niko ne voli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 16 Apr 2019 08:17 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
otkljucane su sve teme, ima vise od mesec dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog da postanemo ozbiljan Opel forum
PostPoslato: 16 Apr 2019 16:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Feb 2019 22:13
Postovi: 29
Lokacija: Zemun
Ime: Tihomir
Opel: Corsa D 1.2
To nisam znao. :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs