Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 04 Feb 2019 15:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Pozdrav svima,

Trenutno vozim Ford Focus mk1 2001 1.6b a u planu nam je da uskoro uzmemo vece i mladje vozilo i odlucili smo se za minivan kategoriju sobzirom da trenutno imamo jedno dete (3 godine) a planu je jos jedno a i zena i ja smo obadvoje visoki (ja sam 198cm visok, zena 180cm a sin od 3 godine 105cm tj i on ce biti krakat :wink: ). Jedan od glavnih favorita je
Opel Zafira C (Tourer) 2013 godista i mladje, kako zbog velicine tako i zbog izgleda (zeni bitno).

Posto trenutno vozimo Forda i jako smo zadovoljni sa istim a pritom imamo dobrog majstora za Ford u Novom Sadu, normalno prvo smo razmatrali Forda i to Ford C-Max (obicna i Grand verzija). Medjutim ono sto nas odbija je to sto je auto u unutrasnjosti malo veci od trenutnog Focusa (pogotovo obicna verzija i pogotovo uporedjujuci na osnovu nasih gabarita) i sto je auto cak ima nizi klirens od Focusa sto mi bas i neodgovara. Normalno tu je i S-Max (u rangu sa Zafirom) ali ima svega par auta u Srbiji 2013 godista i mladje (i sa cenom preko 10K sto je neki maksimum sto bih izdvojio). Razmatrali smo i ostala auta iz mini-van kategorije i jedino mozda Renault Grand Scenic ali njih ima najvise sa najslabijim 1.5 dizel motorom ili mozda Volkswagen Touran (najvise nas odbija izgled a i manji je od Zafire).

Zbog svega ovog odluka za faborita je pala na Zafiru i tu mi treba pomoc u informacijama za ovaj auto od sadasnjih i bivsih vlasnika kao i svih onih koji imaju neko iskustvo sa njom.

Trenutno u Srbiji su aktuelni primerci sa ovim motorima:
    2.0 CDTI 131 HP (najvise ih je sa ovim motorom)
    1.6 CDTI 136 HP (noviji motor, nesto slabije zastupljen)
    1.6 turbobenzinac 150 HP + metan (jako retki)

Neki primeri sa oglasa:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ra-16-cdti
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ira-tourer

U principu zanimaju me sledece stvari:
    Sobzirom da je jedini izbor dizel, koji od ova dva motora se bolje pokazao i ako znate koje su im eventualne boljke?
    Da li Zafira ima neki standardnih problema na koje bi trebalo obratiti paznju prilikom kupovine?
    Sobzirom da sam iz Novog Sada, da li imate nekog dobrog majstora za preporuku ko radi novije Opele?
    Ako je neko upoznat, zanimaju me okvirne cene uobicajnih intervencija na autu: mali/veliki servis, set kvacila/plivajuci i sl?

Nadam se da sam detaljno objasnio sta me zanima tako da, hvala unapred na bilo kakvim informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 05 Feb 2019 23:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Ima li neko bilo kakve informacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 02:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Zdravo.

Nemam iskustva sa Zafiranma i ali znam da kolege nisu odusevljeni sa motorom 1.6 dizel iz tog iskustva bi se pre odlucio za drugi model

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ira-tourer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 15:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Od ljudi koje voze Merive B sam cuo da su ti novi 1.6 CDTI motori (pogotovo ovaj koji se koristi i u Zafiri od 136HP) jako dobro pokazao i da su to novi bas Opelovi motori.
Doduse njihovi argumenti su da jako dobro vuce i da nisu imali problema sa njim i nisu dali nikakave druge argumente zasto je dobar odnosno bez problema.

Da li postoje neki problemi sa tim 1.6 motorom zbog koga kazes da nisu dobri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 16:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Na Zafiri u toj verziji samo lanac koji moze da ode inace je manje problema nego s 2.0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 16:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Komentar sam dobio od drugara koji vozi Astru J sa 1.6 motorom mislim d aj to osnaka sidi.

Kaze da je lose isao. Slab motor za karoseriju pa kad ga je chipovao dobio je onako da valja. Kako se oni ponasaju u Zafiri ne znam, verujem da su ta dva auta slicne tezine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 17:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
testdriver je napisao:
Na Zafiri u toj verziji samo lanac koji moze da ode inace je manje problema nego s 2.0


Cek jel lanac moze da ode zato sto nije dobro odradjeno fabricki/neki drugi problem sa njim ili jednostavno je doslo vreme za zamenu?

A koji su to problemi na 2.0CDTI modelima (1.6 su retki pa cu mozda morati 2.0) na koje bi trebalo obratiti paznju.

Sta je sa ostalim delovima Zafire, da li ima nekih poznati boljki koji odlaze pa treba obratiti paznju prilikom kupovine.

Vladarr je napisao:
Komentar sam dobio od drugara koji vozi Astru J sa 1.6 motorom mislim d aj to osnaka sidi.

Kaze da je lose isao. Slab motor za karoseriju pa kad ga je chipovao dobio je onako da valja. Kako se oni ponasaju u Zafiri ne znam, verujem da su ta dva auta slicne tezine.


Koliko vidim na wikipediji SIDI motor je turbobenzinac sa minimum 168HP (https://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Astr ... %80%932015)) a od 1.6 dizela se ugradjuje onaj od 108HP i 134HP koji mene zanima.


Poslednji put menjao pegazbre dana 06 Feb 2019 17:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 17:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
testdriver je puno upoznat u Opelove motore/modele pa se nadam da ce ti pomoci u kom smeru da ide tvoja odluka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 17:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Motor 2.0 je iz Insignie,imas milion tema o manama pa malo pretrazuj. Sto se tice 1.6 lanac im nije dugog veka i on se cuje kad upalis auto tako da nema greske da li je ili nije za zamenu. Za sve ostale stvari najbolje ga oterati u ovlasceni servis da se proveri sve pa i kilometraza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 06 Feb 2019 22:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
ja bih najradje uzeo benzica da ih uopste ima na trzistu i da im je potrošnja koliko toliko podnosljiva zbog tezine, verovatno bi bio i ocuvaniji i jeftiniji za odrzavanje.

Sto se tice motora znaci gledam 1.6CDTI. Sta je sa Zafirom kao Zafirom da li ima jos nekih problema.
Ja sam cuo da znaju sajle menjaca da zamrznu i neki problem sa nekom gumicom na uljanoj pumpi/karteru da zna da zapekne i zezne motor a da zamena gumice nije skupa ali je niko ne kontroliše.

Sta je sa majstorima u Novom Sadu? Neka preporuka?
Zna li neko nesto o cenama odrzavanja, veliki/mali servis pa i cena zamene lanca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 07 Feb 2019 19:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Budi strpljiv malo, mozda izleti neka Zafira kod opel dilera u zamenu samo redovno prati na sajtu,to bi bilo mozda i najbolje barem ces imati punu istoriju i pravu kilometrazu ,a sto se servisa tice u NS samo mogu da ti preporucim ovlascen servis, a van NS servis Jacimovic (Kraljevci 36km od NS),servis Ristic (Beograd).Naravno obavezno proveri auto kod nekog od ovih pre kupovine. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 08 Feb 2019 17:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Svakako kupovinu planiram tek za par meseci (nadam se pre leta) pa se sada raspitujem o samom autu, ako slucajno ima nekih problema preko kojih ne mogu da predjem ta trazim neki drugi auto, drugog proizvodjaca jer jako tesko nalazim o ovoj Zafiri ista (obicno nalazim samo o Zafiri B).

Sto se tice auta koji su u ponudi kao polovnjaci kod ovlascenih distributera Opela trenutno u Srbiji je samo jedan (https://www.polovniautomobili.com/auto- ... innovation) i on kosta daleko vise od onog sto sam spremam da izdvojim ali slazem se treba pratiti mada mislim da bi svi oni kostali dosta vise nego sto sam spremam da izdvojim za polovni auto (max 10k) jer zafira nije jeftin auto kao nov.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 16 Feb 2019 20:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Danas smo nabasali na jedan C-Max (2013, 1.6tdci) i reko ajde kad sam sa porodicom da vidimo da li se mozemo potrpati unutra, kad ono razocarenje, auto ima veci gepek, malo je siri ali definitivno nema nista vise prostora na zadnjoj klupi od sadasnjeg Focusa.

Onda smo otisli da pogledamo jednu Zafiru (https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ra-20-cdti) i odusevili smo se prostorom i prakticnosti. Sto se tice same Zafire,
spolja a i iznutra je odlicno ocuvana, prodavac je odmah rekao da nema 160k kao na oglasu nego 190k sto i pise na satu i da mozemo slobodno da vozimo u ovlasceni servis na kontrolu da on nema nista protiv i da nakon toga mozemo da pricamo o ceni. Provozali smo auto, tj on jer su okolne ulice bile razrovane sa kraterima na cesti sto je bilo idealno za testiranje vesanja. Auto odlicno povlaci i koci nema nikakvih cudnih zvukova prilikom paljenja ili gasenja kao i vesanju tokom voznje preko rupcaga.Jedino mislim da gume nisu najbolje.Ima 5 sedista i set za reparaciju guma i generalno je u nekoj srednjoj opremi.

U svakom slucaju Zafirom kao autom smo odusevljeni, konkretan primerak je takodje dobro ocuvan ali ovo nam je bilo prvo gledanje i najvise su nas zanimale dimenzije i utisak unutra tj da li ce mo biti zadovoljni prostorom (nakon razocarenja sa C-Max-om iako znam da je konkretno ovoj Zafiri konkurent S-Max ali mnogi su nam govorili da CMax nudi dosta prostora ali izgleda da ne za nas visoke).Treba da pogledamo jos par Zafiri pa ako nista ne iskrsne bolje mozda se i vratimo da odvezemo ovu Zafiru u servis jer realno nisam nista nasao kao manu ali ajde da se ne zalecemo na prvom primerku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Feb 2019 11:59 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Aj da se nadovežem i jajer sam i ja kao opciju gledao Zafiru Tourer.
Prvo, Focus C-Max je za broj manji auto (Focus platforma) tako da je ne uporediv sam Zafirom niti se tu nadaj nekom prostoru. S-Max je prelep van, TDCI je dobar motor ali izuzetno veliki potrošač, nešto kao TDI, mesta ima na pret3k ali je enterijer krajnje bezveze. Previše plastičan i prost. Zafira Tourer je izuzetan automobil, ali isključivo sa 2.0 dizelom, jer je to vrhunski dizel motor. Evo ja ga vozim i mogu ti reći da je odličan a to timogu potvrditi svi oni koji voze multijet u bilo kom vozilu. Pročitaj o motoru ako hoćeš u mojoj garaži. Da li on ima neku glupost kao što Insignia ima s gumicom uljne pumpe ne znam, ali đzo se tiče drugih mana motora, ja ti garantujem da nema. U prevodu, uzmi multijet i zadovoljno se vozi. Enterijer vrlo sličan Insigniji, ali još doteran, recimo nema krckave plastike na mostu koju Insignia ima. Enterijer prelep i kvalitetan, mesta ko u sobi.
Dakle, bez puno filozofiranja, pazari Zafiru Tourer, ne uporedivo je bolji auto i od C i od S-Maxa pa da nam se pohvališ u garaži.
Neka ti neko od menaničara potvrdi kakav je 2.0 CDTI motor...

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Feb 2019 21:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Odlicno da se javio neko ko je vlasnik ovog auta pa da prenese utiske iz prve ruke.

Koji konkretno imas 2.0 motor? 110hp ili 131hp ili jos jaci? Da li postoje jos neke stvari specificne za Zafiru na koje da obratim paznju kad budem gledao.

Inace definitivno uzimamo Zafiru fali nam jos nesto sitno para najvise za ono sa strane koje se mora ostaviti za veliki servis i sl. Uzgred da li mozda znas koliko izlazi mali i veliki servis da znam koliko da spremim :-).

Za sad mi svi preporucuju ako mogu da uzmem 1.6 motor ali najvise je u oglasima modeli sa 2.0 motorom. Poseticu ovih dana jednog majstora u NS da se malo raspitam o opcijama sta je bolje uzeti i najvise malo da se raspitam o cenama nekih popravki koje mogu u doglednoj budicnosti da me zakace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Feb 2019 22:25 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ne čitaš lepo. :)
Ja imam Insigniu sa tim motorom i rekao sam ti da je motor odličan. Prvo i osnovno zašto ne treba da uzmeš 1.6 dizel je taj, što je taj motor premali za tako veliki auto. Samim tim, nećeš imati performanse a da ne pričamo što će jednostavno kraće da ti traje. Ovo što sada izbacuju male kubikaže i dizele i benzince, to će se tek pokazati koliko je sra*e..ti motori daj bože da potraju 10 god. Najlakše zveknuti turbinu pa kolko traje da traje.
Raspitaj se samo da li i zafira ima problem sa gimicom uljne pumpe, to odmah uradi i bez brige. Ako to ne odradiš a imaš problem, može doći čak i do pucanja radilice. Pročitaj o tome u Insignia sobi. Filteri su ti ako se dobro sećam oko 12000 din plus ulje. Ja sam sipao 5w30 mada ću sledeći put gušće.
I evo za kraj jedna anegdota što se tiče multijet-a. Kupi komšija stila, jtd, znači prethodnik multi džeta..sa navodnih 200 i kusur hiljada. Vozio da 7 godina, i napravio još 80-ak. Reši da ga proda i da uzme Astru J iz salona. Ode kod mehaničara da ga uttegne pred prodaju i kaže mu on : e, aj sad da vidimo pravu km i onako ga prodaješ. Stilo je odšrafio 570000km.
Pa ti sad vidi...nek ti potvrde mwhaničari kakav je.to motor.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Feb 2019 22:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Da skontao sam da nemas Zafiru tek kad sam poslao poruku ali kasno je bilo da je skroz menajm.
Valda sam se previse obradovao da se javio bas vlasnik Zafire :-)

Kao sto sam rekao otici cu do majstora bas da se raspitam oko motora da znam sta da jurim jer 1.6 motor je novi savremeniji evro 6 motor koji je sigurno skuplji za odrzavanje ali naposletku meni je bitniji motor koji ima manje problema jer godisnje predjemo tek nesto vise od 10k tako da mi dugovecnost i nije na prvom mestu vec pouzdanost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 20 Feb 2019 10:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ok, šta god da izabereš...ne sumnjaj u Zafiru, odlična je..ja sam je dosta gledao i studirao, nema greške sa Zafirom!

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 10:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Bio sam jutros do majstora (Auto servis Dragan, jedan od ovlasceni za Opel u Novom Sadu) da se raspitam oko Zafire i oko motora.

Odmah mi je rekao da ne preporucuje 1.6 motor, upravo zbog lanca koji je kratkog veka i jako skup za zamenu (tipa sa orginalnim delovima oko 2000evra).
Sa druge strane sto se tice 2.0 motora rekao mi je za problem dihtung gumice na uljanoj pumpi (isto kao kod Insignia-je kao sto je @Nebojsha82 i objasnio) ali da oni to standardno menjaju na velikom servisu i normalno naknadno ako treba. Takodje mi rece da na 2.0 motorima lanas traje 500k km ali nisam siguran da li je mislio na motor iz Zafire (Insignia-je) tj da li oni imaju lanac.

Eto izgleda da cu morati da se presaltam na 2.0 motor. Jedino sto su sve Zafire dosta presle (bar ove koje su dostupne kod nas u Srbiji a mladje od 2013) od 160k pa do 217k (pod uslovom da su prave kilometraze) godista 2013-2015 (mladje nista nema, a ako bi uvozio nesto daleko bi presisalo budzet od 10k).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 11:15 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
To nije ovlašćeni servis za Opel. U Novom Sadu ovlašćeni je samo Bel Car (kod Brico-S i Uradi sam)... To ne znači da nije u pitanju dobar servis, ali čisto radi informacije.

Sad čoveku spamujem temu, ali ne mogu da nađem spisak Opelovih ovlašćenih servisa u Srbiji.

EDIT: Može ovde da se nađe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 11:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Na njihovom sajtu pisu da su ovlasceni servis za Opel (http://www.autoservisdragan.com/) a i covek mi rece da se kod njih mogu odrzavati auti u garanciji osim ako ja nisam nesto dobro razumeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 11:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Zamena lanca svakako ne kosta 2000e, 2.0 ima kais a taj Dragan nije ovlasceni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 11:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
testdriver je napisao:
Zamena lanca svakako ne kosta 2000e, 2.0 ima kais a taj Dragan nije ovlasceni


A znas li mozda koliko kosta? On je spominjao da je to sa orginalnim delovima i rukama?

Sto se tice ovlascenog servisa, ja sam svakako mislio da vozim u Bel Car na pregled prilikom kupovine najvise da izvucem servisnu istoriju ali ne planiram u ovlascenom da odrzavam auto. Ovaj servis mi je bio u okolini i otisao sam da se raspitam oko motora, slucajno sam na sajtu video da pise da su ovlasceni za Opel vozila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 12:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Eto vidiš kako ti je Nebojša sve lepo rekao. :) samo treba da me poslušaš..još jednom ću ti napomenuti, multijet motoriprelaze ozbiljne km, zmeniš gumicu, menjaš ulje i filtere i voziš. U prevodu, ni jedan motor nije bez mane, kod Insignije i Zafire je jedna sitnica koju središ i kraj, al suštinski je izuzerno dobar motor..u ostalom mora u auto malo i da.se uloži, samoje pitanje na koju stranu. ;)

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 12:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
pegazbre je napisao:
testdriver je napisao:
Zamena lanca svakako ne kosta 2000e, 2.0 ima kais a taj Dragan nije ovlasceni


A znas li mozda koliko kosta? On je spominjao da je to sa orginalnim delovima i rukama?

Sto se tice ovlascenog servisa, ja sam svakako mislio da vozim u Bel Car na pregled prilikom kupovine najvise da izvucem servisnu istoriju ali ne planiram u ovlascenom da odrzavam auto. Ovaj servis mi je bio u okolini i otisao sam da se raspitam oko motora, slucajno sam na sajtu video da pise da su ovlasceni za Opel vozila.

Oko 90000 u ovlascenom ako je stariji od 4 god jer je popust 15%, ako je mladji racunaj al nije 20000e


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs