Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 10 Jan 2019 16:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Zdravo Opelaši,

Zamolio bih za savet, instrukcije šta dalje, pomoć... Naime, pre nekih dve nedelje vozio sam auto, sve funkcionisalo normalno dok nisam ubacio u 4-u dao malo jači gas a u haubi se čulo kao da je nešto puklo - tup zvuk, i auto se isključio. Stao sam sa strane, dam kontakt i pokrenem auto bez problema. Pređem nekih 5km i ista stvar se ponovila kada sam ponovo dao malo jači gas, auto se isključi, ja ga ponovo startujem i nastavim dalje. Od tada pa do pre par dana kada sam vozio auto, vozio sam ga bez prevelikog opterećivanja da se ne bih ponovilo isključivanje i da ne ostanem na putu (nisam prešao puno, nekih 30km). Auto je garažiran već tri dana, ali sad ne mogu nikako da pokrenem motor, vergla ali ništa dalje od toga, evo snimka kako zvuči "verglanje"... Evo i slika grešaka koje sam očitao uz pomoć OP-COMa, iste greške dobijam i "pedala" testom.

Google-ovao sam greške, to je to - tako se auto ponaša, ali nisam uspeo da nađem tačan uzrok i rešenje problema, tj kupi ovaj deo i zameni, a i sumnjam da ću tako nešto naći.

Kod majstora nisam otišao jer, pade sneg, pa pade još veći sneg... a i nisam hteo više da rizikujem da se još nešto ne zezne. Isto tako, majstor kod koga idem radi samo osnovne popravke, mali servis i slično, pa ako imate nekog za preporuku, hvala za info.

Takođe, stavio sam i sliku ECM Odometer Value - da li je ovo prava kilometraža auta?

Hvala.

[youtube]https://youtu.be/_sl9LoHG4Lg[/youtube]

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 10 Jan 2019 16:36 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Sta god bilo (a to ce vec neko strucniji da ti odgovori) kad cujes jak udarac ispod haube i ugasi ti se motor, nikako ga ne startujes i vozis dalje. Jos manje dajes jaci gas.

Sto se tice kilometraze, ako je veca nego na satu, onda je to prava (jer ko bi menjao i stavio vise nego na satu). Ako ti je ista kao na satu onda je pitanje. Moze da bude al ne mora da znaci.

P.S. ovo sa snimka ne zvuci bas najsrecnije.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 10 Jan 2019 16:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Slažem se sa vašim komentarom, zato je auto i garažiran već neko vreme. Ali, i da sam otišao kod majstora verujem da bi ga on "provozao" da vidi o čemu se radi, zar ne? Kad sam ga vozio, nisam prelazio 2000 obrtaja, isključivanje se dešava na oko 2500...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 10 Jan 2019 18:47 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne znam da li je zbog garaze ali na snimku bas lupa dok vergla.

Vidim da si iz Bga tako da ti je moj savet da pozoves auto servis Ristic dogovoris termin i odvuces auto tamo.

Nemoj vise ni da pokusavas da palis auto jer moze biti samo jos veca steta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 10 Jan 2019 19:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
...lupa zamajac, to planiram da uradim već neko vreme, ali eto... Sad ću definitivno morati! :banghead:

Nego, više me interesuje šta je, gde je i čemu služi Generator lamp - vidi se na prvoj slici iz OP-COMa. Jer koliko sam našao na Internetu, to bi trebalo da je uzrok ovog problema.

Copy-paste sa net-a, verujem da svi na forumu koliko toliko poznaju engleski jezik...

A stored code P0621 means that the powertrain control module (PCM) has detected a malfunction with the generator lamp control circuit. The L simply reiterates the lamp control circuit. The generator lamp is contained in the instrument panel. Its primary purpose is to warn the driver of potential charging system problems, when it is illuminated. The PCM typically monitors the continuity of the generator lamp control circuit whenever the engine is running. The generator lamp control circuit is integral to generator operation and maintaining battery charge levels. Each time the ignition is turned on and the PCM is energized, multiple controller self-tests are performed. In addition to running internal controller self-tests, the controller area network (CAN) is used to compare signals from each individual module to ensure that the various controllers are interfacing properly. If a problem is detected in monitoring the generator lamp control circuit, a code P0621 will be stored and a malfunction indicator lamp (MIL) may be illuminated,. Depending upon the perceived severity of the malfunction, multiple failure cycles may be necessary for MIL illumination.

Internal control module codes must always be taken seriously. A stored code P0621 could result in a variety of drivability concerns, including a no-start and/or dead battery condition.

A, simptomi su...

*Engine drivability issues
*Engine stall when idling
*Inadvertent engine shutoff
*Delayed engine cranking
*Other stored codes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 12 Jan 2019 17:29 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Kao sto Misko kaze, ne pali vise auto i kad mozes teraj kod dobrog majstora. Mozda neki pin na ECU nije dobar ili ne dobija struju. Cisto izmeri da vidis koliko je struja na akumulatoru, i kais da li je dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H gasi se, vegla, ne startuje
PostPoslato: 16 Apr 2019 20:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
...da ažuriram temu i da dodam neko pitanje... :wink:

Naime, Ristić nije raspoložen za popravku 1.3 motora, sve šalju u MR Group tako da sam sve radio sa mojim majstorom. Odšlepao sam auto i krenuli u avanturu... Bio prezubio za dva zuba, ali kako je majstor došao do tog zaključka nemam pojma, tako mi rekao :banghead:

Uglavnom, zamenili set lanaca i lančanika - na moju inicijativu, a kad već sve rasturamo nosio sam glavu motora na obradu u MR, sve bilo ok - klackalice dobre, ventili dobri - samo zamenili vođice i gumice. Pored ovoga zamenjena je lamela i druk lager kao i leteći ležajevi.

Auto sad pali, ide kao i inače, ali dešava se da nakon pređenih 5-10 km pri 80+ stepeni uključi i stoji uključena žuta lampica za ulje. Kad stanem, isključim auto lampica se isključi, ali je opet uključi posle nekog vremena. Proveravali smo pritisak ulja, sve ok, 2-3 bara, kad se ugreje spusti na 1.5 bar. Promenio sam i davač pritiska i isto se ponaša. Ulje koje sipam je GM 5W 30.

Da li je neko imao slično iskustvo i na koji način ga je rešio? Da li je moguće da je potrebno da promenim ulje i koje?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs