Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Felne za Calibru, koliki et?
PostPoslato: 15 Sep 2018 15:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Sep 2018 17:15
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0
Pozdrav svima, evo moja prva tema i pitanje. :)

Vozim Calibru 2.0 -- 150hp, a zanima me da li mogu da stavim felne 17, sa gumama 45-40 profil a da auto ne bude previse krut pa da moram posle da menjam pastetice i ostalo na trapu svakih par meseci? Ili pa da se opredelim za 16-ice sa gumama 50, 55. Mislim znam da idu i 17-ice ali bojim se da ce to da puca sve ako naletim na rupu, pa posle da pocne da skripi plastika i sve da se trese. Dosta je utegnuta pa ne bih da je upropastim zbog velikih felni. I koliko mali et mogu da stavim a da ne kaci rubove? :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Felne za Calibru, koliki et?
PostPoslato: 15 Sep 2018 17:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
Fabricke mere felni su 6j15'' ET49 sa gumom 195/55/15 za 8v i 16v calibre, a za turbo je fabricka mera 6j16'' ET49 sa gumom 205/50/16;
kad uporedis ovo https://www.tire-size-calculator.info/ vidis da je precnik tocka skoro isti, sto znaci da mozes zamenski da postavis felnu 17'' sa gumom 205/40/17 ili najbolje 215/40/17 sto je najblize originalu. Ako vec postavljas felne 17'' onda ces morati da spustis malo auto jer u protivnom to nece da lici ni na sta lepo a samim tim otvaras novu temu za razmisljanje; koliki ET felne i koja guma sada da legne da ne kaci rubove?!1... a to je na zalost samo na primeru moguce dokazati... ako ne ides u preterani patos pozadi ces uvek imati mesta za felne 7-9j sirine sa ET od 40-30 i gume /40 /45, dok ce napred biti neophodno da probas fizicki u odnosu na minus... na fabrickim federima ce proci koja god dimenzija 17'' na kojoj god felni 7-9j.
primera radi kod mene su letnje 205/40/17 na 8,5j17'' felni ET35, a zimske 195/50/16 na felni 8j16'' ET30 pozadi crveni federi, napred sabijano... nepoznat minus
:ziveli:

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Felne za Calibru, koliki et?
PostPoslato: 15 Sep 2018 19:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Sep 2018 17:15
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0
Koliko sam primetio ona je vec spustena napred jer se vidi da je pobodena, a ne ravna. Nazalost nemam trenutno slike da pokazem ali okacicu ih uskoro. Tako da nadam se da ce odgovarati neke dimenzije slicne tvojim felnama i gumama, ali naravno probacu prvo. A obzirom da si spustio auto i vozis sa tim specifikacijama predpostvljam da nije previse krut pa cu videti onda da se opredelim za 17-ice, sto sam zapravo i hteo :aplauz:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Felne za Calibru, koliki et?
PostPoslato: 15 Sep 2018 20:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
da, da... daj slike pa da vidimo kako lezi...
pa... tvrdo je to i kruto... ali ne tako kako su neki patosirali i jos se voze na 18'' :)
kako god bilo, daleko je to od udobne voznje po gradu, vise je paznja usmerena da se ne izlome tockovi po rupcagama i sahtovima, tako da ni ne razmisljas koliko je neudobna voznja :seci:

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Felne za Calibru, koliki et?
PostPoslato: 15 Sep 2018 21:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Sep 2018 17:15
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0
Pa da, realno vise cu zevati gde vozim nego sto cu obracati paznju na udobnost :D Nego jbg. ja sam vozio pre toga Astru F a ona je za Calibru skroz druga prica, jos automatik :ludilo2: , ali dobro... Hvala na savetima a videcu da okacim slike sto pre


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs