Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G Z1.8 XE 16V
PostPoslato: 16 Maj 2018 22:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018 20:09
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Ime: Mario
Opel: Astra G 1.8
Garaza: pogledaj
Kao svez vozac (polozio pre godinu i par meseci) da predstavim
moj prvi auto.Iz naslova se vidi koji je motor u pitanju a nosi oznaku Fresca Linea.Uvezena iz Svajcarske prosle godine krajem maja.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Astra me sluzila bez greske 9 meseci i posecivao sam ovaj forum da vidim sta sve moze da se sredi i koji delovi su kvalitetniji da znam ako dodje do necega sta i kako raditi.
I sad krecemo:
-prvo me udari neka zena dok sam stajao na semaforu,stradao prednji branik,prskalica fara,gume oko farova nisam ni pokupio u tom haosu.Nekako stavio branik da moze da se vozi do majstora da se sredi.
-dok sam jurio majstore dva dana auto upali check engine lampicu i pocne da trza i radi na tri klipa pa umesto kod limara zavrsi kod mehanicara.Nakaci ga na dijagnostiku auto mrtav uopste ne moze da ocita sta mu je,nema struje u tom konektoru,auto kod elektricara i ustanovi posto nisam imao svetlo u gepeku da je to svetlo nekad upalo iza tapacirunga i sada napravilo spoj i izgorela instalacija,zamenjena instalacija i dijagnostika ocitala gresku na trecem cilindru pa je zamenjen i dis modul.
-zamenjene prednje i zadnje plocice
-solje amortizera sa komplet lezajevima(lemforder)
-lezaj tocka sa glavcinom i senzorom abs
Uzet auto od majstora sve ok i sledeci dan mi se ugasi i upali lampicu za proklizavanje i nece da upali dok se nije ohladio.
Sledeci dan isto tako i iscitavanjem tema po forumu pronadjem da moze biti da se zamenski modul ne podnosi sa orginalnim svecicama,stavio ngk i auto vec desetak dana radi nije se ugasio.Malo mi je sad nemiran ler gas al to sledece nedelje ce da se sredjuje.
Registrovao sam se na forum jer sam osecao potrebu da se predstavim i da predstavim auto iz razloga da se javno zahvalim svima koji ucestvuju u radu ovog foruma jer mislim da je o svakom problemu napisano podosta da bi se ljudi kao sto sam ja upoznali sa mogucim problemima i kako ih resiti.
Jos jednom veliko hvala na vasem trudu a nadam se da cu i ja svojim prisustvom ovde mozda pomoci nekom.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Z1.8 XE 16V
PostPoslato: 18 Maj 2018 03:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Fina Astrica. Lepo očuvana i ok oprema. A ovo što te je zezalo... od prilike slične probleme imao i ja sa dis modulom, ali kad sam stavio novi i nove svećice rešilo se... Kad rešiš te sitnice ostaje samo održavanje, što si fino počeo, pa tako i nastavi. A auto nek te služi dok ne kupiš nešto novije ;)

:ots:

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Z1.8 XE 16V
PostPoslato: 18 Maj 2018 18:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Z18XE ima ozbiljno dobru mehaniku i retko ćeš čuti neke primedbe na motor automobila, ma koliko je prešao. Ista priča je i sa menjačem. Probleme obično prave potrošni elementi kada se auto ne održava adekvatno ili im prosto prodje radni vek (kao kod tebe DIS modul). Ima tu još potencijalnih gremlina, ali kad sve to zameniš i zakrpiš vozićeš se kao čovek :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs