Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Prozori na zadnjim vratima se zaglavljuju
PostPoslato: 26 Feb 2018 19:28 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Astra G karavan, prozori na zadnjim vratima se ručno otvaraju, nisu na struju.
Od nedavno se oba prozora teško otvaraju, to jest nikako. Kada okrenem ručicu, prednji deo stakla prozora (do srednjeg stuba) krene na dole, ali zadnji deo ne silazi ni malo. Tako se staklo zaglavi jer se iskosilo i ne mrda više na dole, a prozor se otvori samo oko 1-2 cm i to samo u prednjem delu.
Onda ja otvorim vrata i sa oba dlana pritisnem staklo i sa spoljne i sa unutrašnje strane i povučem malo na dole. Staklo sa te zaglavljene strane tako spustim tih 1-2 cm i izravnam ga, tako da se ručicom posle normalno spusti do kraja koliko može.
Ovo u vožnji nije moguće uraditi jer bih morao da stanem, izađem napolje i da povučem staklo na dole da bi moglo da se normalno otvori što je besmisleno.

Da li je neko imao ovakav problem i da li znate da li se tu nešto polomilo ili je potrebno neko štelovanje, možda podmazivanje ili šta već? Napominjem da su prozori počeli teško da se otvaraju i na levim i na desnim zadnjim vratima skoro istovremeno. Ranije su se otvarali normalno i ništa tu nije dirano niti su ikada skidani tapaciri sa vrata da bi se nešto radilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prozori na zadnjim vratima se zaglavljuju
PostPoslato: 26 Feb 2018 23:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 11 Nov 2015 12:31
Postovi: 77
Lokacija: Senta
Ime: Aleksandar
Opel: Opel Vectra B 2.0 16v,Corsa 1.3 cdti
Mozda ne bi bilo lose malo mehanizam da se podmaze,ali meni ovo izgleda na keder u kome klizi staklo.Meni je isto tako islo lose i malo koso islo,samo prednji prozor.Skine se mehanizam za podizanje i onda se izvadi staklo pa tek tako mozes menjati gumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prozori na zadnjim vratima se zaglavljuju
PostPoslato: 27 Feb 2018 20:45 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Kod mene imam ovaj problem sa manuelnim zadnjim prozorima, ali nikad se nisam potrudio da nađem rešenje jer se ne vozim pozadi :D. I to sam skoro rasturao tapacir zbog zadnjeg zvučnika, i zaboravio sam da pogledam gde je problem. Ajd ako vidiš nešto, baš javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prozori na zadnjim vratima se zaglavljuju
PostPoslato: 05 Mar 2018 16:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ista prica dok sam imao astru g karavan, manuelni zadnji desni prozor isto zezao, verovatno su one "makaze" koje drze prozor i uvek me nerviralo kada drustvo sedi pozadi pa se uvek nadje neki sivonja koji bulvalno lomi rucicu i misli da ce spustiti :seci:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs