Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 873 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 21:55 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
E sad, ovako, mnogo puta je receno, ali da ponovimo gradivo, zivimo u takvoj drzavi gde je sve moguce i nemoguce, gde sve sto je normalno preko kod nas nas nije i obratno, gde ljudi koji prolaze tehnicki pregled a pritom ne oteraju auto na isti prozivaju ove druge, da ne nabrajam vise, dosadicu, ne primajte se na krimi fore, docice vreme verovatno uskoro da necemo moci da vozimo auto ni sa sportskim vesanjem, ni sa obrvicama na farovima, ni sa spojlerima, ni sa bilo cim sto nije fabricko, naravno ako ne platimo, ako platimo sve ce biti legalno, a za ove upredene v6 masine nisam siguran, za njih ce verovatno da izmisle poseban zakon da su oslobodjene istih, vreme ce pokazati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 22:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Daka je napisao:
Pošteno plaćamo! Prolazim tehnički bio u inozemstvu sve legalno poyy :ots1:


Ako nije tajna, koliko plaćate registraciju Vi sa 2.5 V6 i recimo eto Branko sa 3.2 V6, pošto eto u temi ste jedni od ljudi sa najvećim kubikažama motora? Je l' možete da priložite saobraćajnu gde se vidi kubikaža i broj kilovata sve uredno zavedeno ili eventualno papir sa tehničkog gde se vide podaci? (sve ostale podatke možete da obrišete slobodno, ali ove 2 stavke da se vide)



Smatram da folije za stakla nisu nikako kur*enje, doprinose i vizuelnom izgledu zbog čega prvenstveno i većina stavlja, a i u slučaju "ne daj Bože" imaju zaštitnu svrhu. Slažem se za to da se ne preteruje u zatamnjenosti i naravno da ne bude 100% i napred i pozadi, ali bar može fino da se to definiše u ZOBS-u, koje folije mogu da se kupe u slobodnoj trgovini i koje ispunjavaju sve standarde i koje sam vlasnik može sam da stavi, pa kako god to izgledalo, njegova stvar, a ne 30% napred, nazad koliko hoćeš, pa kad je ispunjen taj uslov, onda nemaš atest, a atest ne možeš da nabaviš, jer većina proizvođača folija nemaju papire, pa onda i ko ima papire, onda moraš da ideš u ovlašćeni Opelov servis da tražiš ovlašćenje za modifikaciju na autu, i onda kada vidiš kolika je muka i zaje*ancija, a tek cena od ~30.000 dinara koliko sam video pre neki dan da sve ovo otprilike košta, kome se ovo isplati? Možda nekom vozaču Mercedesa E klase koji je imao 50K-60K evropljana ili više da kupi auto, pa mu nije problem, ali na auto od 2500e, pa i skuplje dati 250e-300e za folije...?



A tek kad počnu xenone u običnim farovima da gledaju, a i one naknadno stavljene xenon farove sa projektorom, mora i nivelacija i prskalice, tek će da bude "grabuljanje" :P



I kubikažu rekoše da će da sređuju? Do 2.0ccm je normala, iznad 2.0ccm je luksuz, 2.0ccm recimo 30-tak hiljada dinara, 2.2ccm odma iznad koji je možda i slabiji i koji se računa u 'luksuz' košta 50.000-60.000 i više, a tek auta od 3.0ccm+ uveliko iznad ''2 ljubičaste''. Više se isplati u Nemačkoj da registruješ 3.0, nego kod nas.

:ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 22:24 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Ne shvatate poentu.Neko ima vikend auto koji se retko koristi,jako modifikovan/nelegalan ali i pored toga drzavi se placa registracija za auto koji se vozi max 60 dana u godini. Za 4+ godina koliko je imam policija me zaustavila mozda tri puta ukupno. Od ove godine necu ni da je registrujem,vuci cu je na prikolici like a boss :ziveli:

Druga je stvar kad neko ima auto koji koristi cesto pa na njemu hoce da glumi ludilo (tamna stakla,diode,kineski xenoni itd) naravno da ce ako je cesto u saobracaju da ga zaustavlja policija i trkeljise.Stvar je savim jasna hoces/volis tamna stakla ugradi ih u licenciranom servisu plati atest i uzivaj. Pogotovo u ruralnim krajevima policija nema milosti.

Ja sam doskoro vozio astru G za tri godine me nikada nije zaustavila policija. Presao sam blizu 40k sa njom sto u SRB sto u inostranstvu. Zasto? Obican auto,legalan uredan..


Ili napisati parolu pa pred skupstinu da branimo interese kineskih tamnih folija :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 22:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Kako god, koja je cena registracije za taj 2.5 posto ima tablice?
Koliko vidim iz tema nije od uvek bio samo vikend auto kako ga vi to zovete? I ne odnosi se to samo za jednu askonu, ima i drugih kojima to nije samo vikend auto? Ne odnosi se cak samo ni na OTS znam puno ljudi, drugova, koji voze takav auto a registruju na 1.6, 1.8 itd...

Drugo, znaci Dako tvoj mozak to tako shvata? Ko je izbacio iz table odvratne zute sijalice iz 90-ih i ima tamna stakla koja su dosta korisna i mnogi to tvrde, ti dakle to svrstavas u ludilo? :) Ako je tako onda ne znam kako da prokomentarisem to...glupo je cak nastaviti dalje raspravu o tome...

Trece, kako to da te za 40 000km nije nikad zaustavila policija jer vozis ``obican auto``? I ja sam pre vozio obican auto pa zaustavljali na svako cose, sta da kazu ovi jadni ljudi sto voze jugice, golfice i slicno? Nikad ih ne zaustave?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 22:56 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Ocigledno je da u manje naseljenim mestima policija ceslja sve redom. Ja zaista nisam imao prilike da me policija zaustavi jako dug vremenski period. Prakticno sam stalno u saobracaju.

Tebi djile ako su korisna tamna stakla toliko izvadi kes i uradi kako bog zapoveda i uzivaj. Ili se preseli u prestoncu gde nema policije na vidiku,pa tamni stakla do mile volje i sta vec volis.

Izneo sam svoje misljenje na koje imam pravo kao i svi vi. I nemam namere da nastavljam dalju polemiku o necemu sto mi je tako nebitno u zivotu. Dakle mom ludom mozgu se hebe za tamna stakla u svakom smislu. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 12 Jan 2018 23:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ok dako, i ja sam izneo svoje misljenje, i ne bih da nastavljamo dalje i da kvarimo forum sa koga su vec mnogi pobegli upravo zbog takvih ljudi. Ti si ovde mnogo duze od mene pa znas i sam kakav je pre to forum bio.

I da, i meni se isto hebe za ``prestoncu`` u kojoj je 70% upravo takvih koji su je i naselili (ne mislim na tebe), sisli sa nekog brda. Tako da neka me zaustavljaju u malom gradu, prezivecu nekako :)

Dobrim ljudima svaka cast, Nesa je koliko vidim covek na mestu i jedan od retkih, iako nisam imao priliku ni da ga upoznam.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 00:20 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Poenta je da zakon postoji i da nema potrebe da se komentarise o njemu.

Stvarno treba da skidaju tablice za bilo kakvu tehnicku neispravnost, pa da li ces popustiti prekrsaj ili krivicnu prijavu, to treba da zavisi od toga koliko si sebi dopustio da ides u krajnost, da li sa staklima ili sa nelegalnim motorom.

Ali za to treba standard koji mi nemamo, pa ce i ta prica sa staklima proci kao i sve do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 00:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
Ja sam kod sebe uradio cisto iz estetike uglavnom, priznajem, svidja mi se kako izgleda pa i mozete da me sprdate da glumim mafiju (u opelu starom 21 godinu :ludilo: ), ali je glupo zbog onih ljudi sto stave neki odredjeni procenat cisto zbog zastite od sunca i njih i putnika, prvenstveno dece, i sad zbog tih novih procedura treba krv da propisa da bi mogao da postavi folije legalno, pogotovo sto sad seru i za one iza b stuba sto je po meni glupost, odmah pomislim na VAN auta koji imaju lim umesto prozora pa im nista ne fali.

Slazem se sa Neshom, uhvate se toga u jednom periodu pa se posle zaboravi i opet prolazi, jedino ako ne naidjes na nekog zatucanog ludaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 00:53 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Ovo još i nije strašno. Biće strašno kad počnu da malo ozbiljnije proveravaju izduvne gasove. Mnogo je automobila kojima je skinut katalizator, a i ovi što ga imaju ko zna koliko su ispravni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 01:05 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
E to je prava tema. Emisija izduvnih gasova. Tu ima masa kola da zavrsi na otpadu :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 01:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2016 01:07
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dragan
Opel: Astra j sedan 1.4 turbo
Ja sam uradio atest za folije i to me je sve ukupno izaslo oko 60€ (plus naravno folije), slozicete se da to nije puno. Folije sam stavio iz samo jednog razloga, na zadnjoj klupi vozim svoje dvoje (za sada) male dece i ne zelim da ih “bije” sunce dok se vozamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 01:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
E upravo sam o tome pricao, i sad ``mafijasu`` to ti vise ne vazi i moraces da skidas ako neces da te panduri zajebavaju, pa neka ti se deca prze na suncu, ili to ili trazi te ``specijalne`` nove, zakonom dozvoljene, folije :D :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 01:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2016 01:07
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dragan
Opel: Astra j sedan 1.4 turbo
Pa imam te “nove” folije ;-)
Kao i uverenje iz amss sa kojim sam “legalno” prosao registraciju pre mesec dana. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 01:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Davno je to bilo pre mesec dana,vidis da se ovde zakon menja preko noci pa nemoj da te cudi ako ti taj atest vise ne bude vazio,kao sto se bilo desilo i sa atestom za tng kada su ga "smanjili" sa 10 na 5 godina.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 02:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2016 01:07
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dragan
Opel: Astra j sedan 1.4 turbo
Mi jesmo "banana" drzavali ali ne tolika(nadam se), a vreme ce pokazati ;-).
U septembru je donesen taj "novi" zakon po kojem je jedino distibuter llumar folija dobio odobrenje od drzave da samo njihove folije mogu da se atestiraju.
Sada prilikom lepljenja folija se stavlja mala nalepnica(izmedju stakla i folije) koju imaju samo ovlasnjeni srvisi.
U amss-u su mi rekli da je atest trajan i da ne mora da se radi reatest sve dok su folije na kolima.
Po NS-u su ove nedelje vec poceli da skidaju tablice i naplacuju kazne.
Masa vec uveliko skida folije, a to mozete videti i ovde na fb profilu decka koji je zalepio folije na preko 1000 (slovima: hiljadu) kola. Ko je iz ns-a i okoline, a lepio je folije na stakla sigurno ga poznaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 14:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Tehnički pregled kod nas je smejurija. Gledaju neke gluposti, poput folija, a puste te sa lošim gumama. Samo da podsetim da niko nije pogiuo jer ima folije, ali je najveći broj saobraćajnih nezgoda prouzrokovan lošim/starim gumama. (Čak je i legenda Paul Walker stradao jer su gume izdale).

Automobili većine nas ovde ne samo da su tehnički isprani, nego svaku gluposti i stinicu menjamo čim nije kako treba. Ja reglažu trapa radim 2x godišnje, ulje menjam isto toliko.

Sv emodifikacije koje imam na automobilu bih npr u nemaškoj mogao da atestiram najopuštenije (podrazumeva se da mora da se plati) jer je sve urađeno kako treba (od većih kočnica pa dalje...) samo kod nas nešto ne može... Kad bi država dopustila da se upiše drugi motor, ja bih plaćao veći porez/osiguranje, šta god to istoj državi. Ali ako državu boli k**** da dopusti da ja njoj plaćam više, zašto bi se ja sad pravio pametan.

Ista priča i sa porezom na firme. Naime, imam svoju firmu već 5 godina. Država već 3 godine nije poslala rešenje da im platim porez (koji inače uredno plaćam) te shodno tome, država nema nikakvu vajdu od mene. Znači, ja sad njih treba da jurim što oni meni neće da uzmu pare?

Inače, da se razumemo, skoro sve u ovoj banana državi je osmišljeno da se narodu uzmu pare. I ovaj zakon ima jako malo veze za bezbednošću. Na žalost...

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 16:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Branko, nemoj ni da pomisliš da je sve tako kao što si rekao i da bi mogao "najopustenije" da atestiraš ;)

Bio sam u Hamburgu u Deutschland pre 2 godine i rođak mi je vrlo dobro ispričao kako funkcioniše kod njih sve to.

Izdvojiću ti po tezama čisto neke stvarčice koje su kod nas "normalne" sa kojima možda imaš veze:

* Prvo, ne možeš da ubacuješ motor, Z32SE, X30XE, C25XE i slično ako ti motori fabrički nisu išli u taj model auta, u ovom slučaju Astre G Bertone, jer ih proizvođač (u ovom slučaju Opel) nije propisao za taj model auta.
* Drugo, i da možeš da ih preje*eš za to (a svakako ne možeš), kako bi prošao Euro normu?
* Treće, angel eyes ne prolazi kod njih. Moraš da imaš fabričke xenon farove koje je proizvođač ugradio i gde se to vidi po VIN broju auta koji vrlo lako proveravaju da li je imao fabričke ili ne. Dakle, fabrički xenon farovi, automatska nivelacija bez mogućnosti da ti sam šteluješ visinu iz kabine, prskalice. Imaš sve ovo i zavedeno je u saobraćajnoj? Oćeš tamo da zavedeš? Nikakav problem, kupiš sve ovo GM oridjinale, pa te opleve sa više zelenih, pa vidi da li bi ti se isplatilo.
* Četvrto, imaš gume primer 225/50/17? Ne može, nisi legalan, po fabričkoj deklaraciji ta dimenzija ne postoji, i moraš imati fabričku dimenziju, tipa 195/60/15 je legalno, ali 195/55/15 nije i ne bi prošao tehnički.
* Peto, da li znaš za merenje zvuka iz auspuha gde je tačno propisano za taj auto i taj motor koliko dB buke sme maksimalno da proizvede kao i mnogi drugi auti? Kod nas se stave protočni lonci, "fi500", pa grmljavina, misliš da je to legalno? Šta kažeš na ovo? Ima i glasnijih auta, ima, ali je propisao proizvođač za taj auto i taj motor, a gde je tebi recimo propisano za 3.2 V6? Može i da bude propisano, ali za auto gde je taj motor išao, a ne za auto gde taj motor nije išao.

...i tako dalje i tako dalje "mnogaja ljeta" bi mogao da ti navedem zbog čega ni pod razno ne bi mogao da registruješ svoj auto, a i većina od nas ovde manje ili više :)

Ne znam zašto svi ljudi misle da je sa strane toliko bajno i savršeno, tipa ta Nemačka, Švajcarska i slično? Velika Vam plata? Jeste veća nego ovde, je l' ste se zapitali koliki su troškovi?
Još jedan primer, drugar otišao na odmor u Zurich, skinuo maloj rođaci sa torrent-a crtaće neke, sutradan kuca policija na vrata, nađu te preko IP adrese normalno, i plaćeno nekoliko stotina CHF-a. A u Srbiji? Ko te lovi za torente? Niste ljudi ni svesni koliku slobodu imamo ovde, samo što je problem što smo mi kao narod i nacija otišli u k*** i što i kad nešto valja i kad je dobro opet ne valja. Odoh u off, izvinjavam se! :":



Dakle, možeš da uradiš spojlere, branike, folije, niži auto i slično i da za sve to uredno platiš i da ti zavedu u saobraćajnu, ali oko motora i slično nećeš ni da sanjaš da to tako može kao što ti misliš ili bilo ko :)


brankko je napisao:
Kad bi država dopustila da se upiše drugi motor, ja bih plaćao veći porez/osiguranje, šta god to istoj državi. Ali ako državu boli k**** da dopusti da ja njoj plaćam više, zašto bi se ja sad pravio pametan.


Branko, da se ne lažemo.... :bekelji: Baš bi plaćao...Kao što rekoh, mi smo takvi kao nacija u globalu, i svuda gde može da se prođe, a da se ne plati, što da ne. Išao si u policiju i rekao da si ubacio drugi motor, da hoćeš da ga zavedeš u saobraćajnu, zameniš novu saobraćajnu i plaćaš registraciju za 3.2? Nisu hteli iz policije? Rekli ti da teraš na 1.8? Mislim, nemoj da se lažemo, samo ću to da kažem :wink:

Probaj delić od bilo čega da uradiš vani da vidiš kako se prolazi ;)


Pozdrav! :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 13 Jan 2018 18:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Stigao je i novi cenovnik :(
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... mobile.php

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 10:49 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Sto se tice cenovnika, nasa sreca je sto vozimo auta od 20+ godina pa cemo imati popust :))

A sto se tice ZOBSa, od sinoc sam se i ja prikljucio donatorima, ode sinoc Djole Vajfert zbog folija :)) :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 11:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Ja se samo nadam da ce ovo oko folija biti kratkog daha kao i prosli put. Parkirao sam moj auto i necu ga voziti dok se ne smiri, u nadi da ce mi ostati folije. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 11:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Pre neki dan moj komsija koji je policajac je skidao folije sa svog auta,tako da kao sto kaze ona cuvena izreka "Ako vidis Bregovica da mu gori kuca slobodno zapali i ti svoju" :)

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 14:08 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Mene nešto drugo interesuje: da li neko ima podatke, koliko je bilo udesa i poginulih po starom a koliko po novom zakonu?
Da li se tu nešto poboljšalo? Vidim da se samo komplikuju pravila i da su kazne sve veće a ne znam da li to ima nekih rezultata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 14:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Zar stvarno verujes da se radi na nekom poboljsanju a ne o vecoj zaradi?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 15:52 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 31 Okt 2007 02:43
Postovi: 859
Lokacija: münchen - bijeljina
Ime: mile
Opel: tigra 3.0 MV6; BMW F07, Astra H, Corsa D
Garaza: pogledaj
Aca_KS je napisao:
Branko, nemoj ni da pomisliš da je sve tako kao što si rekao i da bi mogao "najopustenije" da atestiraš ;)

Bio sam u Hamburgu u Deutschland pre 2 godine i rođak mi je vrlo dobro ispričao kako funkcioniše kod njih sve to.

Izdvojiću ti po tezama čisto neke stvarčice koje su kod nas "normalne" sa kojima možda imaš veze:

* Prvo, ne možeš da ubacuješ motor, Z32SE, X30XE, C25XE i slično ako ti motori fabrički nisu išli u taj model auta, u ovom slučaju Astre G Bertone, jer ih proizvođač (u ovom slučaju Opel) nije propisao za taj model auta.
* Drugo, i da možeš da ih preje*eš za to (a svakako ne možeš), kako bi prošao Euro normu?
* Treće, angel eyes ne prolazi kod njih. Moraš da imaš fabričke xenon farove koje je proizvođač ugradio i gde se to vidi po VIN broju auta koji vrlo lako proveravaju da li je imao fabričke ili ne. Dakle, fabrički xenon farovi, automatska nivelacija bez mogućnosti da ti sam šteluješ visinu iz kabine, prskalice. Imaš sve ovo i zavedeno je u saobraćajnoj? Oćeš tamo da zavedeš? Nikakav problem, kupiš sve ovo GM oridjinale, pa te opleve sa više zelenih, pa vidi da li bi ti se isplatilo.
* Četvrto, imaš gume primer 225/50/17? Ne može, nisi legalan, po fabričkoj deklaraciji ta dimenzija ne postoji, i moraš imati fabričku dimenziju, tipa 195/60/15 je legalno, ali 195/55/15 nije i ne bi prošao tehnički.
* Peto, da li znaš za merenje zvuka iz auspuha gde je tačno propisano za taj auto i taj motor koliko dB buke sme maksimalno da proizvede kao i mnogi drugi auti? Kod nas se stave protočni lonci, "fi500", pa grmljavina, misliš da je to legalno? Šta kažeš na ovo? Ima i glasnijih auta, ima, ali je propisao proizvođač za taj auto i taj motor, a gde je tebi recimo propisano za 3.2 V6? Može i da bude propisano, ali za auto gde je taj motor išao, a ne za auto gde taj motor nije išao.



izgleda da tvoj rodjak nije nikada nista mjenjao na autu i pokusao da upise u saobracajnu jer ovo trece, cetvrto i peto sto ti je rekao nije tacno. za prvo i drugo nisam siguran, mada ako ne zna kakva je procedura za banalne stvari kao sto su angel eyes farovi i gume onda sumnjam za zna bilo sta o promjeni motora :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STVARNO NEVEROVATAN ZOBS
PostPoslato: 14 Jan 2018 16:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Sve je tačno, ne mora iko da veruje, sam neka proba da ode tamo i da stavi neki "nefabrički" motor, stavi xenone u angel eyes farove bez nivelacije i prskalica, a da ne pričam za obične farove bez projektora, a takođe i prodji u neki grad da ga opičiš u 6000rpm sa protočnim auspuhom da probudiš sve ostale u 3h posle ponoći kao što kod nas možeš da vidiš da li ćeš da prođeš "najopustenije"... ;)

PS: Realno nije ni bitno, rođak vozi ML-a 320CDI 4MATIC i E 350 CDI 4MATIC, tako da ne vidim neku potrebu da bi bilo šta menjao na svojim autima, ali lično ili od nekog svog prijatelja je saznao sigurno šta i kako ide, a i preko 40 godina je tamo i neće da me laže za te meni realno nebitne stvari koje me iskreno i ne zanimaju :)

Ti si u Munchen-u koliko vidim iz profila? Onda sigurno znaš kako ide, jer nemoguće da je različito u Hamburgu i Munchen-u. ne verujem da ima veze sa time što je Hamburg veći grad, pa da su tamo strožiji nego u Munchenu...Je l' si video negde možda neku Astru, Kadeta, ili bilo koji drugi auto u običnim farovima da imaju xenone? Takođe, za tako te obične aute, je l' si čuo neku grmljavinu iz auspuha od istih? Nema ih. Bar ih ja nisam čuo, a i on mi je potvrdio, jer se svaka modifikacija mora zavede u saobraćajnoj i da bude "po pravilu", neće sigurno da te puste da imaš 300db iz auspuha ako to nije tako propisano :)

Jedino što sam čuo i što možeš da čuješ je "buka" od RS-5, R8, 911 Porsche, 458 Italia i sličnih, ali od "običnih" auta teško...

Poenta cele priče je da ne možeš da radiš šta hoćeš tamo kao što možeš ovde da prođeš i sa prekucanim motorom, i da se vozi neki 6.3 motor registrovan na 1.8 i slično kao najkrupnije stvari, a posle redom sve "sitnice" ;)

Pozdrav! :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 873 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs