Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 04 Jan 2018 15:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Pozdrav drugari, pre svega sve najbolje u novoj godini, da vam se sve zelje ostvare, puno srece i zdravlja i da vas vas Opel jos dugo godina sluzi :)

Odlucio sam u nekom narednom periodu, kroz npr mesec-dva-tri da se modernizujem :)

Naime imam manjih dilema pa me zanimaju vasa licna iskustva ili iz prakse ili slicno :)

Trenutno vozim Astru G 2.0 DTI 74kw vise sam nego prezadovoljan, ulaganja jesam imao jer sam perfekcionista po pitanju mehanike ali da ne gresim dusu i svuda me odvezla :)

Sada imam nameru da se podmladim sa nekom Vektrom C ili Astrom H i to po nekom iskustvu do sada i preporukama iskljucivo 1.9 CDTI 120ks ili 150ks pa me zanima npr misljenje vlasnika navedenih vozila, ili servisera istih ili globalno neko misljenje sta je vas predlog da je bolje pametnije i isplativije, zanima me najvise karavan verzija u oba slucaja :) Takodje da li je npr u slucaju Vektre bitno gledati da li je 2004 ili 2005 obican ili restajling model itd :)

PS ako sam slucajno promasio lokaciju teme zamolicu admina da mi ne zameri i slobodno moze prebaciti temu gde joj je mesto :)

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 04 Jan 2018 18:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pozdrav Ilija, ovako ja vozim signuma 1.9 cdti 120ks ( isto kao vektra), generalno oba motora 88 i 110kw su odlicni motori, slabija verzija ima 8 ventila jaca 16 ventila, i to im je glavna razlika.
Jaca verzija ima problema sa usinom granom(klapne stradaju, taj problem slabija verzija nema) mada sve se to sada resava, dosta njih je to resilo i ima dosta tema o tome, egr, dpf kao i kod svakog dizela se moze zatvoriti ( ja sam oba eliminisao) nemaju sve vectre dpf da znas.
Ostalo je sve isto sto se tice odrzavanja, a iskreno posto sam i takav da se previse nerviram oko sitnica onda menjam i ono sto ne treba, i uvek gledam da bude"kvalitetniji" deo koji nisu jeftini jer sam uproedjivao cene delova za recimo audi a6 slicno godiste i skuplji su delovi za opela ( ne mislim na ovlasceni servis ).
E sada sto se tice udobnosti vectra c je solidna, naravno stvorena za autoput i onda dolazim to najbitnije stavke, a to je da si vozio astru g ( i ja sam pre signuma) a znam jos neke ljude koji su napravili slican prelaz.
Velika razlika je u voznjin izmedju ta dva automobila, ja vec dve godine vozim signuma i ne mogu da se naviknem na voznju, jednostavno mnogoooo je tezak auto ( vectra je malo laksa), jednostavno na otvorenom ok, ali voznja po gradu, krivine itd bas je kao tenk i to me uzasno nervira.
Zato treba probati i astru h pa da vidis sta ti odgovoara jer menin je astra g bila zvrk za voznju dok mi je signum kao astra sa punom prikolicom.
Za normalnu voznju u vectri su ti ok ti motori, ali nisu za neku jurnjavu jer je tezak auto i meni je uradjen cip na mom od 120 ks, ali opet jednostavno tezina automobila se oseti 1615 kg (astra g karavan mi je bila teska 1220kg).
Tako da jednostavno moras da probas i vectru i astru da vidis sta ti vise odgovoara, jer ja sam ubedjen da astra sa istim motorom je nebo i zemlja za poredjenje sa vectrom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 04 Jan 2018 18:26 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Astra + 88 kW = solidne performanse, veca ekonomicnost, jeftinije odrzavanje
Astra + 110 kW = odusevljava performansama, solidno ekonomicna (8l po gradu, 6 na otvorenom), nekoliko skupljih delova (usisna, glavcine itd.)

Vektru nisam nikad vozio, ali verujem da je bilo sta osim verzije od 110kW u njoj vrlo depresivno. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 04 Jan 2018 21:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Super hvala kolege na pomoci :) Nadam se da ce se jos neki poznavalac prikljuciti diskusiji koji je npr imao iskustva i sa vektrom c :)

Zaboravio sam da naglasim, moj cale vozi Astru H 88kw 2008 (problem u celoj prici je sto nismo u ljubavi da se tako izrazim) tako da sam taj auto svega par puta vozio i to npr pre nekih 3-4 godine pa sam delimicno i izgubio osecaj kako i sta.

Iz moje perspektive i secanja kod astre mi se vise svidjalo bas to sto i karavan verzija kao kod caleta je nekako manja i pribliznija je astri g koju trenutno vozim, a imao sam prilike pre nekih nedeljak dana da vozim dve vektre c obe karavan obe 150ks medjutim jedna je bila skroz okej i odusevio sam se povlacenjem i performansama, dok ova druga je bila u fazi raspada (moja astra g koja je starija 4-5 godina je audi q7 za tu vektru).

Tako da generalno je moj utisak astra je laksa i jednostavnija i ekonomicnija za grad, dok mi nekako vektra npr uliva vise poverenja za auto put :) Jos jednom hvala svima i bilo bi pozeljno da se jos neko javi :)

Pozdrav kolege :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 00:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Da li je istina da tim Astrama sa 150ks kratko traju menjači? Ili je to samo priča jednog trgovca koji inače prodaje Astru H 1,7 ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 10:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
... al zato na toj 1.7 traje vecno. Ma ni gorivo ne trosi. Naprotiv, regenerise ga. Al samo u prici prodavca. :D

Trajanje svega zavisi od nacina koriscenja, pa i menjaci u 1.9 verzijama. Razlika je da tu od 150KS ljudi mnogo vise rktaju, a da neki bas i ne znaju da voze, tako da...

Sve 1.9 nose isti M32 menjac (i jos Z20LEH/LER ako se ne varam). Menjac kao menjac nije los. Mana su im lezajevi koji se posle odredjenog vremena/broja kilometara cuju tj. bruje. Ovo moze da se izbegne nalivanjem 0.2L ulja za menjac vise od fabricke kolicine. Mislim da je to cak bila i naknadna preporuka fabrike (Pera ce da potvrdi ili porekne :)). Ako se i desi da odu, nekad je to bilo papreno skupo. Sad se to resava sa pojacanim lezajevima za oko 200e (naravno ne u ovlascenom servisu). Zamenis i teras.

P.S. Taj 1.7 je nerealno trom. Mozda na papiru deluje priblizan 1.9 od 88kW ali u praksi mu nije ni blizu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 11:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Apr 2016 16:23
Postovi: 18
Lokacija: Bosna i Hercegovin-RS
Ime: Staljinko
Opel: Vektra 1.9cdti
Pozdrav Ilija, ja vozim vektru c 1.9cdti 74kw 2006god. Auto imam nekih 3god. Ono sto ja mogu reci da je auto za autoputa idealno. Za puteve gdje je rupa na rupi i neravanine osjeti se na volanu onako sve a i u kabini, generalno dosta je tvrdo auto. U krivinama isto tako nije lose ali ja sam imao fokusa prije i cini mi se da je bio dosta bolji na krivinama. Auto je prostrano ima gepek ogroman kod mene nije karavan. Ja sam ga iz francuske dobio, mjenjao sam lafete desni dva puta i jednom lijevi oni su oko 80e plus onda se optika radi, (sad ne znam da li su losi dijelovi ili je trap takav) imao sam problem sa servo pumpom reparacija oko 150e i mjenjac mi je ljetos otisao tj sinhron 4 brzine pa je izbacivao rucicu u 4 to sam porpavio ze nekih 200e, bilo je tu jos ponesto grijac jedan i slicno ali nisu bili ogromni troskovi, generalno auto nije los mada licno mislim da ga ne bih ponovo kupio...eto to mi je palo ovako na pamet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 11:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Bas kao sto je napisao Staljinko, veoma cudno prenosi udare rupa itd, ja sam prakticno sve zamenio na trapu i opet udobnost nije najsjajnija :)
O tome sam pricao u prvom postu, i ja sam imao prilike da vozim fokusa, 1.6tdci karavan i upravljiviji je duplo kao sto sam poredio sa astrom g :)
Ja kada sam sebi kupovao prednje viljuske(lafete) dosta je turskih delova bilo za 80/90€, ja sam bas zbog toga kupio lemforderove viljuske komad 18500din e sada koliko ce da traju to niko ne zna, jer iako izbegavam los put nemoguce je sve zaobici :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 11:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Apr 2016 16:23
Postovi: 18
Lokacija: Bosna i Hercegovin-RS
Ime: Staljinko
Opel: Vektra 1.9cdti
E da dobro si to rekao Aleksandre, "veoma cudno prenosi udare rupa itd". Ma po nasim putevima je nemoguce izbjeci udarce, pa ne znam ja kazem uvjek masjtoru stavi bolje on naravno kaze ne brini :D. Eto definitivno je na neravnom putu cudan ja sam cak smatrao da sam sebi umislio i trap su mi pregledali svi i kazu sve je ok, sto kazes opet je cudan. Al opet ima neku draz cudan je to auto ali s vremenom se naviknes. Mjenjao sam i amortizere zadnje medjutim definitvno za neravnina nije. Iskreno kada sam kupovao nije mi se ucinila tako ali kako vrijeme prodje a ja vozim cudno mi je bilo to da je manje upravljiva od fokusa ali eto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 15:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Verujem kolege da je tako, obe ove vektre sto sam vozio sve su bile cudne do dusa ova jedna je bila strasna a druga je bila onako, sve se odnosilo na trap i amortizere, valjda je to posledica tezine samog auta a i same konstrukcije :)

U principu za sad mi je zakljucak da ako cu vise voziti na otvorenom putu tu je vektra a dok ako cu vise po gradu tu je astra bolja :)

I ipak cu se drzati 120 ili 150ks za tu od 74kw nisam siguran nesto me ne privlaci :)

Ali naravno u koliko se jos po neko javi opet kazem u tom bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 16:32 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
I ipak cu se drzati 120 ili 150ks za tu od 74kw nisam siguran nesto me ne privlaci :)

Aman ljudi ja kad pipnem gas na mojem 2.0 dti 74 kw odma moram da odvojim lovu za prekoracenje dozvoljene brzine a vama je i 125ks malo pa gde to vozite. Cak i na auto putu ne smem preko 3000 obrtaja zbog presretaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 17:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Mozda si me lose procenio kolega :) Ja sa kolima ne divljam, ja i na auto putu ne vozim preko 100 na sat :) ali nekako volim da imam viska snage, npr pri preticanju, a u ostalom vecinom sam na otvorenom putu i auto putu pa tu visak snage ne moze da skodi tj obicno sa viskom snage mozda bude i koji deci goriva ustede :) Ja auto po gradu vozim 10 posto maksimalno, ostalo je sve otvoreno, u gradu pre idem busom ili taksijem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 21:10 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Onda definitivno OPC varijanta je pravi ali najskuplji izbor. A ja ne mogu brate da vozim 100 na auto putu pa da ne trosi gorivo nimalo , tj da je elekticni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 05 Jan 2018 21:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
A jbg znas kako, jesam mladji ali eto silom prilike 2 godine sam radio za firmu kao vozac i taksirao i grad i dalje relacije tako da sam se delimicno zasitio ludovanja autom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 06 Jan 2018 00:42 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
zvonce je napisao:
I ipak cu se drzati 120 ili 150ks za tu od 74kw nisam siguran nesto me ne privlaci :)

Aman ljudi ja kad pipnem gas na mojem 2.0 dti 74 kw odma moram da odvojim lovu za prekoracenje dozvoljene brzine a vama je i 125ks malo pa gde to vozite. Cak i na auto putu ne smem preko 3000 obrtaja zbog presretaca


Nije samo snaga u pitanju, ako je auto previše težak i ako je limuzina koja ima jako dugačke brzine pa je lenj. Ide on, ali je osećaj da je lenj... naročito po gradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 09 Mar 2018 18:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Feb 2018 13:16
Postovi: 18
Lokacija: Pozarevac
Ime: Marko
Opel: Vectra C 2.0DTi
Svi ti vec rakli a i sam si zaključio. Astra grad Vectra auto put (limuzina jednom reči)
Ja imam mesec dana Vectru C 2.0 74kw ide ona ja sam zadovoljan, veliki težak jak auto. Meni je ok. Oko održavanja nemam pojma tek sam počeo da sređujem. Za sada joj je sve ok tako da kucnem u drvo neka i ostane tako! Hehehe
Ako voliš višak snage onda Vectra od 100kw za krstarenje na auto putu
A što se Astre tiče verujem da je tako kako kažu ljudi, lakša brza sa istim motor....
PS
Za klasu je slabija od Vectre hehehe

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vektra C vs Astra H 120ks ili 150ks
PostPoslato: 11 Mar 2018 23:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Hvala svima na komentarima i savetima, otprilike sam i potvrdio tu neku moju viziju i misljenje :)

Odlucio sam se ipak za Astru H 1.9 CDTI 120ks ili 150ks koji primerak bude u boljem stanju, razlog tome je sto sam promenio posao i sada ce mi ipak auto mozda malo vise trebati za neku manju gradsku voznju, pa pucam mozda za nijansu vise na verziju od 120ks ipak su nijanse u pitanju ali eto, i to mi je privukla paznju verzija sa nekom srednjom ili pak jacom opremom tempomat i neki CID ili GID ekran sa nekim cd70 i naravno komandama na volanu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs