Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Signum
PostPoslato: 24 Jan 2016 14:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posle duze potrage konacno sam nasao signuma u boji i opremi koju sam trazio :lokomotiva:
Motor je fiatov multijet tj u opelu 1.9cdti , slabija verzija 88kw :D
Posto mi je ovo prvi dizel jos se navikavam , i mogu reci da sam odusevljen sa zvucnom izolacijom gde kada motor dostigne radnu temp veoma je tih , na autoputu bukvalno se cuje samo vetar i lose gume :ludilo1:
Sto se tice snage , za moje potrebe je sasvim dovoljan iako se oseti tezina od 1615 kg pri polasku iz mesta (bas me iznenadilo da je tezi od mnogo vecih automobila )
Planovi su za sada da sredim i utegnem trap(silen blokovi imaju lufta itd i nove gume , a kasnije , ako uspem da pronadjem nastavak za zadnji branik sa dva izduva i spojler gepeka , xenone i tako neke sitnice jer sam zadovoljan sa izgledom iako je fabricki :D
Za sada jedina mana koju sam primetio je da je jako nizak fabricki , i na slici se vidi spusten prednji deo malo vise (jedva 10 cm od zemlje :D ) pa sam kacio svaku uvalu i bukvalno cistim sneg po ulici kada prolazim :ludilo1: pa sam mu zamenio prednje stavio sam kayabine opruge jer su popustile fabricke i malo podigao, ali vrlo malo jer i dalje je on na nekih 12 cm visine :D

Slike za sada samo ova jer nikako da ga operem :D


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 24 Jan 2016 19:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
da te dugo dugo služi, lep je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 24 Jan 2016 19:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Super, u zdravlje da se navozaš limuzinom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 24 Jan 2016 20:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala momci , prvi utisci su mi stvarno pozitivni :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 30 Jan 2016 15:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
evo malo i slika :D


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Malo unutrasnjosti :D

Slika

Slika


el podesiva sedista su se bila podrazumevala u ovom paketu opreme ,ali su to izbacili posle 2003 godine pa je bila dodatna oprema ,tako da ima ove palie umesto dugmica :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Gepek je odlican i kada se spuste sedista vrlo lako se dobijeravan gepek kao u karavanu :)

Slika

A nagib zadnjih sedista je posebna prica jer se podesava i jako udobno se sedi pozadi ,tako da prezadovoljan sam :D
Slika


Poslednji put menjao acasurcin dana 30 Jan 2016 15:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 30 Jan 2016 15:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Frizider i delovi rucki unutra posto su gumirani su malo izgrebani ,ali cu na leto to srediti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 30 Jan 2016 15:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2015 01:02
Postovi: 210
Lokacija: Mladenovac - Arandjelovac
Ime: Aurelio
Opel: Astra H GTC 1.3 CDTI
Garaza: pogledaj
Signum je brutalan auto!

_________________
Svirnem svaki put kada pored mene prodje Astra GTC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 30 Jan 2016 20:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Uzivo je mnogo lepsi , jer ja kada bih spoljasnost sudio po slikama ne bih ga nikad uzeo (generalno pricam o signumu , ne samo o svom ) , tako da kao i mnogi automobili lepsi je uzivo :D



Slika

Potrosnja u leru nakon zamene termostata , pte nije upselo da se spusti ispod 0.7, a sada 0.5 :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 31 Jan 2016 00:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Vrlo lepa oprema...super izbor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 31 Jan 2016 11:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 02 Mar 2016 20:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posto je prethodni vlasnik uklonio dpf ,djavo mi nije dao mira i morao sam jos neke stvari da izbacim pa da prodise cist vazduh :D
Zatvorio sam egr ventil,fizicki i softverski i uradio blagi chip i primeti se razlika pogotovo nakon uklanjanja egr lepse povlaci sa nizih obrtaja jer sam pre toga bas osecao tezinu automobila (1615 kg :D )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 02 Mar 2016 21:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2015 16:24
Postovi: 183
Lokacija: Nis
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Jel cadjavi sad malo vise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 02 Mar 2016 21:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ni trunku , nije ni pre chipa , pun gas bez dima :)
Kada sam uzeo auto umeo je malo da zadimi jer mi je bio otkazao senzor pritiska pa nije vukao kako treba pa kada pocne da vuce malo baci dim i kada sam zamenio senzor nema ni malo dima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 01 Apr 2016 23:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Stavljene nove 4 letnje gume Vredestein Sportrac 5 i prvi utisci su da je guva veoma tiha i udobna :)
nego me jedino buni jer meni pise da do 4 osobe pumpam i napred i pozadi na 2.3 ,ali malo izduanjie izgleda napred kada stavim ,izgleda da je to sto je napisano nije za ovu tezinu automobila :)

Slika


Slika


ali onda sam imao glupi peh ,tj problem koji sam vec neko vreme odlagao ,a to je los akumulator da bi jedan dan video kako se oksidacija pojaila po menjacu itd ispod akumulatora tj pustio je kiselinu i sva sreca sto to je bukvalno za dva dana , i oda sam kupio novi akumulator ,tako da redovna kontrola akumulatora mora da postoji :)
nisam slikao kada je bilo sve belo od kiseline ,ali sam zato sve ocistio sada i kao novo je :D



Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 01 Apr 2016 23:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posto nije moguce otvaranje tema u kategoriji transmisjia , moram ovde da pitam za pomoc (naravno ,ako nije po pravilima moze da se obrise :) )

Planiram u skorije vreme da zamenm ulje u menjacu (posto sam zamenio sve sem toga i ulja u kocnicama,ali to cu u servisu ).i gledajuci po netu ,izgleda da nije toliko tesko .
pa me intresuje pomoc, koje ulje,koliko ulja i savet neki oko rada :D

kada sam cistio ispod akumulatora od kiseline,ocistio sam komplet menjac itd pa sada lepo mogu da pridjem i slikao sam pa da pitam :D


Slika

Slika

lepo se na slici vidi gde treba da odvrnem i sipam ulje,ali me interesuje provera ulja je na ovoj sivoj kapici ? iznad senzora :)

cep za ispustanje se nalazi ispod, jos nisam to video ,ali cu kada udjem u kanal.
Tako da mala pomoc oko ovoga bi mi dobro dolsa , da li ima smisla da ovo radim sam ili se ne isplati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 07 Apr 2016 13:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posto su teme zakljucane u podforumima pa ne mogu tamo da napisem, pa cu zato ovde .
U temi koju sam otvorio "cudna potrosnja u leru" gde mi je u leru i kada se zagreje motor potrosnja bude 0,7 kvar je na kraju bio akumulator (mada sam i sumnjao da je on) sada nakon zamene potrosnja se kada se lepo zagreje motor spusti se na 0,5/6 l h , tako da mozda nekom pomogne , ako bude imao slican problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 15 Apr 2016 15:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Jos jedno pitanje moram da postavim pitanje ovde jer ne mogu da otvorim temu :)
treba mi pomoc oko rucice brisaca, moja nema dugme za upravljanje bordom i ovako izgleda

Slika

e sada interesuje me za ovakvu rucicu

Slika

da li je to samo prikljucim umesto moje i radice kretanje kroz menije u bordu ili mora da se aktivira u servisu ?

hvala :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 13 Sep 2016 01:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pre neki dan sam ocistio mali filtercic (iako nisam imao probleme ) na ventilu -Boost Control Solenoid (ako je uopste to filter) citajuci na britanskom forumu ,mnogi su imali problema sa vucom izmedju 1500-2000 obrtaja pa reko ,ajde i ja malo da se glupiram,e sad ja sam ocistio samo taj filter ,nisam rasklapao ventil da bi ocistio membranu jer je to zahtevalo da secem taj prsten pa umesto njega da stavim selnu .

Ovaj crni deo kada se otovri u njemu se nalazi mali filter

Slika

Da bi se on skinuo i najbolje je skinuti ceo ventil sa kucista ,drze ga dva srafa za karoseriju i nakon toga se malim srafcigerom skine poklopac ,sa obe strane ima dva mala ulaza gde se srfcigerom rasiri plastika i onda se skine kapica ta.
Posle se idi taj filtercic koji je crn kao ugalj ,i on je zalepljen lepkom za okvir pa sam ziletom pazljivo ga odvojio i skinuo .


Slika

Slika

Slika


Axel i stapic za usi su alat za ciscenje

Slika

Slika

Slika

Slika

da bi se vratio na kuciste mora da se zalepi kao sto je bio, tako da ja sam super lepkom to zalepio i sada je kao novo :D


Slika


E sada ,da li sam nesto dobio ciscenjem,jer nisam imao problema pre toga da bih uporedio,recimo da se oseca malo poboljsanje na nizim obrtajima ,ne sto se tice vuce nego kao da lakse prihvata gas (mozda i umisljam :ludilo2: ),usvakom slucaju sada je cisto ,tako da ne moze da skodi :D ,pa ako neko bude imao neke slicne simptome neka prvo proba to da ocisti pre nego sto kupi nov ventil :)
I da napomenem da ,ako neko bude ovo radio da pazljivo razdvaja filter jer je sve to tanko i lomljivo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 21 Okt 2016 23:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2012 09:39
Postovi: 270
Lokacija: Subotica
Ime: Boris Dević
Opel: Vectra 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Uhh kao prvo Signum ti je bombonica, a kao drugo imam vectru c kojoj komande za bord idu preko radija, i sad pošto više nemam fabrički radio i ja želim naći ručicu brisača sa dugmićima za bord. Dali si uspeo to sve napraviti i kakva je procedura za ugradnju i povezivanje da funkcioniše bez radija????

_________________
Sex, drugs & Opel :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 22 Okt 2016 11:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala Borise ☺
Malo samo citao po stranim forumima, jer decko koji je prodavao kada sam ga pitao, nazalost nije znao da mi pomogne, i ispadne da svi koji imaju komande na volanu ne mogu da koriste tu rucicu za kretanje kroz meni jer upravo ona je zamena za to, e sada posto si ti izvadio fabricki player mozda moze, prelistacu malo po nekim sajtovima, pa ako nesto saznam, javljam :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 26 Dec 2016 21:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posto je doslo hladno vreme, termostat iako mi je menjan pre manje od godinu dana opet poceo da zeza, dodje on relativno brzo do radne temperature, ali cim malo krene voznja bez stajanja pada na 70 i resio da promenim, i kada vec to radim, resio nosac menjaca (prednji) i ulje u menjacu.
Sve sam ovo planirao da odradim u servisu kod Gorana, ali posto vec duze vreme mi vlazi ulje negde kod motora, resio da sve raskupusam i odmastim kada vec skidam neke delove i ostavim da se sve osusi i pratim, jer sve se slivalo ka turbini ka izduvnoj grani itd (cak i bio u turbo servisu Uzice da mi srede turbinu, ali ona je dobra) i iza motora ispod startera sve bilo umazano jer nije to od skoro vec kod prethodnog vlasnika je tako umazano.
I tako napolju minus, a ja zapoceo radove :banghead:
Skinuo suspleh, gde vidim da mi fali desna strana koju verovatno posebno necu moci da nabavim vec ceo suspleh.

Slika

posto sam poceo radnju odozdo :ludilo2: prvo da zamenim nosac menjaca, koji se relativno lako skida, podmetunta gredica da bi ga olabavio i skinuo, pre toga malo wd naprskan da olaksam posao i ne unistim sraf.

Slika

Slika

Slika

Pa sam krenuo u radove ispod haube .
Akumulator mora napoljeda bi se zamenilo ulje u menjacu f40, kod 1.9 dizela 120/150 mora napolje, dok kod recimo 2.0 t moze da se zameni i bez vadjenja (video na slikama).

Slika

Slika

Slika
Akumulator drzi 13 sraf koji je i granicnik koji mu ne dozovljava da seta.

Slika
prvo minus klema pa plus, a pri vracanju obrnuto.

Slika

Slika
Kuciste akumulatora drze 2srafa 13, tj 3 srafa, ali kod mene je to neko pre mene zagubio.

Slika

Slika

Slika

Slika
Kada se skida kuciste, obratiti paznju da ovaj mali crni deo gde ulazi sraf da ga ne izgubite (iako moze obicna matica) jer meni je ispao u kanal pa sam ga pola sata trazio.

kada se akumulator izavadi ovako to izgleda.
Slika

E sada termostatu je lakse prici.

Slika
otkaciti senzor, i odvrnuti cep od ekspanzione posude.

Slika
ventil za ispustanje rashladne tecnosti koji se nalazi na suvozacevoj strani kod hladnjaka, malo je nezgodno prici.

Slika
Da bi se moglo prici, skida se crevo od interkulera ka lepiru kao i sam leptir koji sam usput ocistio.

Slika
sraf 13 kome je relativno lako prici sa nastavkom, ali ovaj drugi ispod je katastrofa (tu je razlika kod motora 150 kod koga taj sraf se ne kaci na egr hladnjak).

Slika
Morao sam da skinem cevi od egr-a i delove tog hladnjaka da bi prisao srafu, nazalost nisam slikao jer me uvatio mrak pa sam vise psovao nego sto sam drzao telefon :banghead: .

Slika
kada se skine termostat vidi se taj hladnjak i tajdeo kroz koji prolazi sraf koji sam malo zakrivio klestima da vise sraf ne prolazi kroz njega i da sl put ne bude tih problema.
Za to vreme sam ispustio oko 4 l rashladne tecnosti, malo dizao jedan tocak, malo drugi dok nije izaslo toliko, mada sam motor ima u sebi koliko znam oko 7.2 l, tako da dobar deo ostane u bloku.

Slika
stari ostao otvoren, iako sam mislio da mi je majstor koji je to menjao prvi put ugradio kineza nekog, ali ispade da je wahler, a ja sam uzeo sada behr pa cemo videti koliko ce da traje.

Slika
I lepo sve odmastio okolo i prebrisao i stavio novi koji se sija :aplauz:

Pa sam onda krenuo u zamenu ulja u menjacu.

Slika

Slika

Posto sam na britanskom forumu, a i na netu citao kako je doslo do promene kolicine ulja u menjacu gde je do 2007 bilo 3.2l, a posle promenjeno na 2.4 l zbo otezanog menjanja.

Signum 2004...,Vectra-C 2004... Z20NET| Z19DT| Z19DTH| Y30DT| Z30DT,Z20NET| Z19DT| Z19DTH| Y30DT| Z30DT
Complaint: Hard 1-2 shifting when transmission is cold, 2-3 shift when transmission warm.
Cause: Design related.
Production: The reduced oil level was introduced in production starting 08.05.07 with the following VIN:W0L0ZCF4871102355.

Remedy:
In case of customer complaint reduce oil volume from 3,2 to 2,4 liter.

Note: If the shifting behaviour will remain unchanged we do not
recommend a transmission replacement because the problem might reoccur
since there were no relevant design changes since
transmission-No: R05020418 (March 2005).

I tako sam krenuo u taj poduvat, cep za dosipanje je lako uocljiv, ali trebaju nastavci da bi se prislo.

Slika

Slika

Slika

E sada pocinje igranka, sraf tj toreks (ko ga izmisli da mi je znati :seci: ) za ispustanje ulja je obliznuo kada sam poceo da odvrcem, iako sam dva dana za redom pre toga prskao wd itd, i onda sta cu, prvo sam pomislio da odem do nekog auspuh servisa da mi navare maticu i da odvrnem, ali sam na kraju uzeo sekac i napravio rez i lagano kuckao dok nije popustio (pazljivo jer je menjac od aluminijuma).

Slika

Slika

Slika

Sraf novi sam uzeo i to klasican, jer nisu imali na stanju pa da cekm 15 dana nema sanse i uzeo zamenski koji se koristi za ulje na motoru, jeste da me cena iznenadila 850 dinara sraf, ali jbg sta je tu je, barm vise nece obliznuti.

Slika

ono sto sam procitao je da prilikom zamene iscuri 3l ulja, a 200 ml ostane, ja sam uspeo da izvucem 3l i 50 ml dizanjem tockova itd i plus sto sam ostavio da kaplje dobra dva sata :D

Slika

Doslo je vreme za dosipanje, posto je unutra ostalo 150ml, ja sam dosuo 2l i 250 ml, kako bi dosao do tih 2.4l.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Malo je nezgodno prici i doliti pa mora mali levak i crevo.

Nakon dosipanja, sve se vratilo na mesto i otisao da provozam, auto je podigao temperatutu relativno brzo koliko je to moguce na tada minus 3, i odrzavalo ga je na oko 88 stepeni bez obzira na autoput i grejanje, menjac nakon zamene mozda malo lakse ulazi u brzine, mada i dalje postoji ono sa trecom kada se pokusa brze menjanje, ali sl god cu verovatno set kvacila i zamajac da menjam pa ce biti jos ugladjenije saltanje

E sada da se vratim na pricu zasto sam sve sam radio, a ne u servisu, nakon odmascivanja celog motora i dan susenja, posle probne voznje tacno se vidi gde vlazi, a to su dva mesta, jedan je kod senzora za ulje pozadi gde minimalno vazi, ali kada sam negde procitao da bi se to sredilo mora da se skida karter da bi se zamenio, tako da za sada neke hvala, osim, ako bude bas krenulo da curi, jer malo cudan sistem da mora da se skida karter zbog toga.
I ono odakle se sve to slivalo i bacalo sumnju na turbinu izduv blok motora itd je u stvari semering koji se nalazi na spoju motora sa menjacem tj setom kvacila (posle sam malo guglao i naisoa na brit. forumu da je to semering radilice sa zadnje strane i nije retko da on popusti) prosto neverovatno da se tako zamaze motor sa prednje strane gde se sliva dok se auto vozi, tako da to ce se menjati kada bude menao set kvacila i zamajac.
Nadam se da ce nekom pomoci ovaj moj rad na minusu :ludilo1: :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 28 Dec 2016 02:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Lepo si ti ovo napisao :) Inace Englezi su kul, pogotovu ovaj knowledge base ili kako god se to moze nazvati odakle si izvukao simptom/resenje itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 28 Dec 2016 02:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
[quote="MiskoBgd"]Lepo si ti ovo napisao :)

Nisam te bas razumeo na sta si mislio :)

Pa britanski forum je u pitanju, koji se odnosi samo na vectru c i signuma pa ima jako puno korisnih tema i raznih problema sa kojima se susrecu, a nazalost posto ovde nema bas tema o vectri, a o signumu i da ne pricam, pa sam morao da citam tamo i dosta stvari kao sto je ovo se moze uraditi u kucnoj varijatni, naravno iako ima ljudi koji su tamo menjali u kucnoj varijatni set kvacila i zamajac, to ipak nikada ne bih pokusao vec u servis, ali zato ove sitnice mogu sam.
Nazalost neki od simptoma sto i kazes i termina koji koriste ne znam prevod na srpski pa zato i verovatno ima dosta lupetanja za neke delove dok sam pisao,ali nekom moze da pomogne, a ako nista bar sam ja ponosan na sebe kada nesto sam uradim, naravno da moze i brze i bolje, ali prvi put sam neke stvari pa je bilo tako :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 28 Dec 2016 12:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Mislio sam da si napravio odlican How To, sa svim objasnjenjima :) To sam hteo da kazem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Signum
PostPoslato: 28 Dec 2016 13:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Aha, ja mislio na neke greske sto se termina tice koje sam koristio, pa da sugerises da prepravim na ispravan naziv, hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs