Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 03 Dec 2015 23:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Pozdrav svima iz Nisa od skoro sam vlasnik vectre b 2.0 dti prvi dizel i normalno problemi...od kako je uzeo ne izbijam od majstora...Sto se tice motora,turbine sve ok prvi problemi poceli sa strujom a zavrsili sa zamenom turbine i gumice dizni..auto dok je hladan nenormalno slabo prima gas do nekih 2000 obrtaja a onda odjednom poludi kad se upali turbina i prima super gas,kad se auto zagreje tj izadje iz plavog one tri crtice super radi i prima gas super....da bi iskljucili neke probleme crkla mi je turbina zamenio sam je polovnom sa garancijom da je dobra da napomenem i sa prethodnom pumpom mi je radila isto..kada se iskljuci senzor temperature promeni zvuk motora po meni na lepse i super prima gas i kad je hladna..bio tri puta na dijagnostici gresaka nema sem sto su mi rekli da neki klipcic u bos pumpi ne vraca dovoljnoi brzo koliko bi trebalo pa je zbog toga i tako lenja bar su to ocitali..pokusao sam sa zamenom senzora tmperature doduse polovnim medjutim isti problem ali nisam siguran da je i taj dobar..promenio sam filter nafte,filter vazduha,sipam skuplji euro dizel i po preporuci sipam ulje dextron 2 crveni kao da probam s tim da razradim taj klip ili ventil...zaboravio da kazem i da mi trosi dosta ne silazi ispod 8.5 do 10 i po bordu i po dzepu..auto uopste ne dimi mislim ni crn ni plav dim cak i na visokim obrtajima jedva ima crnog dima...turbina super radi lep zvuk i nimalo ne masti..gumice dizni zamenjene prepar dana i sada kao malo manje trosi 8.5 sarena voznja vise otvoreno nego gradska...Ako neko ima kakvu ideju predlozite vise mi se ne obilaze dijagnosticari i raznorazni strucnjaci koji idu redom preko tudjeg dzepa pa kad pogode to je to.... :steva:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 03 Dec 2015 23:22 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
EGR i FLAPS off i bice savrseno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 03 Dec 2015 23:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
egr opran skidao prao trebalo bi da lepo radi tj sigurno lepo radi probao rukom posto je meh...tj vakumski a i ne pali gresku a ovo drugo flaps off ne znam sta znaci daj pojasni malo...ako si mislio na klapne i ciscenje grane valjda je majstor to sredio kad je menja gumice dizni...mada to samo mislim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 03 Dec 2015 23:57 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ja nisam napisao da nevalja nesto.Da bi auto isao kako ti ocekujes treba da se odradi ovo sto sam ti napisao .Inace FLAPS su klapne.
Znaci , ovisno od softvera u ECUu na odredjenoj temperaturi zraka , rashladne tecnosti i broja okretaja motora EGR je otvoren ili zatvoren.Kad je otvoren on propusta izduvne gasove u motor i koliko da se turbina okrece nemoze da postigne pritisak u usisnoj grani.Kad se EGR zatvori onda stvori pritisak i povuce (to vi zovete da tad ukljucuje turbina mada je ona non stop ukljucena i samo se rasterecuje kad postigne pritisak da bi odrzala konstantu).Zato ti kazem da resenje je EGR i FLAPS off.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 00:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ajde provericu klapne inace egr je cis i sija ne znam sta bi radio s njim sem da stavim drugi...ali me cudi kako prorade i klapne i egr kad se iskljuci senzor temp...sumnj..da ipak i ova pumpa nije najbolja ili je taj senzor....posto auto kad je hladan treba mu citava vecnost da dodje do 2000 obraja a onda lepo puni na gore cak i kad potopim gas do kraja jedva puni do dve hiljade par puta tako hladnog pokusao da popnem na ivicnjak nema duse sem ako mu drzim gas na 2500..U svakom slucaju hvala na odgovoru prob...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 00:38 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Nije mi jasno zasto da proveravas sve to kad sam ti lepo napisao da to ovisi od softvera u motornom kompjuteru.Ti mozes da proveravas i menjas on ce se stalno isto ponasati.
I kad se iskljuci senzor za temp motorni kompjuter dobija drugacije vrednosti (gore sam ti napisao od cega zavisi rad EGR ventila)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2015 01:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Momak te definitivno nije razumeo druze :-)

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 11:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Bas tako nisam ukapirao....ok sad je jasno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 11:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Zaboravio da kazem da ima promena lepse vuce od kad je sipano ulje u gorivu ali opet to nije to.....a zbunio me tvoj odgovor da je resenje egr i flaps...na nesrecu izgleda da je jos nesto ili ipak nesto trece danas iz cistog mira u toku voznje zatrokirao upalio gresku i ugasio se..sledi ponovo borba sa strucnjacima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 15:58 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posle sipanja ulja za menjac u rezervoar za gorivo, bilo je i zaocekivati da se tako nesto desi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 04 Dec 2015 17:07 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Marko jel se ti zezaš sa tim uljem za menjač u svom rezervoaru, pa hoćeš da podmazuješ rezervoar,pumpu visokog pritiska i dizne da ti auto manje troši ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ne zezam se uopste i nije ulje za menjac nego za servo i da pomoglo je....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
I nije smanjilo potrosnje nego je razradilo taj klip u pumpi malo bolje radi i ima bolji odziv na gas...a potrosnja mi se smanjila posle zamene gumica...a dextron 2 nije nista stetniji od ulja tj aditiva koji prodaju na pumpama za euro dizel..a savet mi je dao covek koji remontuje bosh pumpe i da se ne sipa stalno nego samo kao prva pomoc ako taj klip krene da glavi...sipa se par puta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
A danas resio prob...sa gasenjem crevo je bilo porozno i povuklo vazduh...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ko ne veruje nemoj da sipa ja poslusao i bolje je nego rasturati pumpu i cistiti klip...a ne znam sta vam je cudno 90 posto ljudi sipa dvotaktol ili staro ulje iz motora ili kupuje na jp pumpama aditiv za euro dizel.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:38 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
koju si kolicinu ulja sipao i koliko si goriva pre toga imao u rezervoaru?
Posle koliko je proradio auto?
I koliko si kilometara presao kad si preracunao da je smanjena potrosnja goriva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ma nema veze s uljem ljudi kola imam par meseci crkla bosh pumpa stavio drugu cim sam ga uzeo auto trosio ko lud zamenio gumice auto smanjio potrosnju trosio od 10 do 12 u medjuvremenu trazio problem zasto auto slabo prima gas do 2000 obrtaja dok se ne zagreje....na dijagnostici kod coveka koji radi pumpe video da taj klip ne otvara i vraca kako treba da ne bi opet rasturali par sati da bi se taj klip cistio dao savet sa uljem ide 1 l na min 40 litra goriva vec posle par dana voznje auto krenuo da povlaci vec na 1 200 1300 obrtaja mnogo pre nego da turbina zavrti ali nisam trajno resio problem jer nije samo do toga kako sam potrosio i sipao drugu turu goriva nisam sipao ulje problem je ponovo tu.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 00:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ovih dana idem ponovo da ga kacimo na dijag....da vidim da li je samo taj klip probl..ili mozda neki senzor ili kao sto rece neko od clanova komp ili tako nesto posto kad se iskljuci senz temeprature pumpa krene da gura jacim pritiskom verovatno dobije neke vrednosti da je mnogo hladnije ili sta vec e onda radi kako treba....cim resim javljam sta je problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2015 02:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Za dvotaktol sam cuo da se sipa ali motorno ylje i u tom procentu to prvi put cujem... Cak je napomena u vezi dvotaktola da bude na mineralnoj bazi zarad boljeg mesanja sa gorivom...

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 05 Dec 2015 22:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2015 11:18
Postovi: 44
Lokacija: beograd srbija
Ime: petarcupovic
Opel: astra 2.0 dti
Moje mišljenje je da je u problemu mehanika boš pumpe.to sa uljem može nešto trenutno da pomogne a nije trajno rešenje.ako ideš na dijagnostiku vidite na opcomu na trećoj strani u mernim blokovima da li se prati palenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 17 Dec 2015 17:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Trenutno resen problem videcemo dokle sa drugim senzorom radilice... nadam se da nece biti vise gasenja a i zamenjena neka creva kod filtera goriva...a sto se tice slabije vuce problem i dalje tu mada dosta bolje vuce posle zamene senzora ...za sada ne prijavljuje gresku na pumpi ali ispraticu neko vreme...nisam vozio do sada opela a pogotovu ne dizela ali kad je hladan i dok ne izadje bar crtu iz plavog vuce ko jugo do 2000 posle toga prima gas ko lud...kad izadje iz plavog sve ok...na kraju ce biti dizne ili neka od njih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 17 Dec 2015 17:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2015 22:03
Postovi: 16
Lokacija: nis
Ime: marko
Opel: vectra b 20 dti
Ma bio na dijagn...zbog pumpe jer sam vec menjao staru gledao je uzubljenje i jos neke stvari rek..mi da je ok samo neki klipcic nije vracao dovoljno brzo ili zatvarao nisam najbolje razumeo reko mi je da kupim mineralni dex.2 za servo...sipam i odvozim tu turu i najvise jos jednu pa da dodjem da proveri ako ne proradi mora da se skine i ocisti ili zameni taj klip ili sta vec...sve u svemu pumpa mi je u garanciji tako da me i ne interesuje bas mnogo..u svakom slucaju nije do nje sto losije vuce nego je to jedino sto je video da ne valja na dijagn..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 15 Apr 2020 19:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2010 11:14
Postovi: 29
Lokacija: sombor
Ime: hamko
Opel: zafira 2.0 dti 16v
Vidim da ova tema nije dosla do kraja resenja ovog problema. Bio bih jako zahvalan kada bi se neko javio ko je imao isti ovakav problem i resio ga. Imam iste simptome na autu i nijedan majstor nije resio. Nema gresaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2.0 dti 2001 god lose vuce dok je hladna
PostPoslato: 02 Dec 2021 23:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2014 22:43
Postovi: 39
Lokacija: Kucura
Ime: Vladimir
Opel: Vectra B 2.0 dti
Ima li rešenja ovog problema? Imam isti problem... Nema grešaka, boš pumpa proveravana, vakumi menjani... Jel može biti senzor pedale gasa da pravi ovakav problem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs