Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:10 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
4motion je napisao:
baziranje vodene baze i lakiranje u komori
poliranje ukoliko ima trunje


ove dve stvari ne smeju da idu zajedno. Sta ce trunje ili lose nanesen lak za toliku cenu farbanja dela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Izvestaj iz jednog bivseg ovlascenog servisa:

Zamena filtera vazduha 0.3h, zamena filtera kabine 0,2h itd. Ispade mali servis 2,5h.

Mali servis i plocice u Fiat servisu i pregled vozila 6h. Prijatelju za 6h mi urade generalnu na autu a ne mali servis.

Cene delova su posebna prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
lose odabrana rec smije strane, ali ne pricam o krateru, prasini, grumenima i ostalo, vec iskljucivo o 5-6 tackica...lose nanesen lak nanosi los lakirer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:23 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ima kome i te cene odgovaraju, uglavnom za svaciji ukus i dzep za 100 razlicitih cena se moze ofarbati jedan deo auta :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
lepo receno....i slazem se!

jakna ima da se kupi za 2500din i za 25000din, i obe greju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 01:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ko hoce da ustedi i kome pare ne rastu na drvetu moze da ustedi, a da i posao odradi dobro. ja kod mog majstora mali servis za volvoa uradio prosle godine za 6000 dinara dok ima ljudi koji koje znam da za isti auto placaju po 18000 din, za potpuno istu uslugu. a sto se tice farbanja, naucio sam sam da radim i ne bih vise majstorima ni dinara platio. meni je jednom prlikom za haubu mante da predje spric gitom i ofarba trazio majstor 120 evra, od toga nek je materijal 20 evra, ne vise, on bi za tri sata rada zaradio sto evrica, malo li je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 14:15 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2012 13:03
Postovi: 298
Lokacija: beograd
Ime: kimi
Opel: pezo 3008 hdi,astra gsi 16v
To ti kažem......i posle kao nema niko para,sta bi hvalilo da uzme 30e (3600din) za te ruke,i da ima svaki dan po jedan takav zahvat,malo li je,a ne kao Renoar da je..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 14:24 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2012 13:03
Postovi: 298
Lokacija: beograd
Ime: kimi
Opel: pezo 3008 hdi,astra gsi 16v
MiskoBgd je napisao:
Izvestaj iz jednog bivseg ovlascenog servisa:

Zamena filtera vazduha 0.3h, zamena filtera kabine 0,2h itd. Ispade mali servis 2,5h.

Mali servis i plocice u Fiat servisu i pregled vozila 6h. Prijatelju za 6h mi urade generalnu na autu a ne mali servis.

Cene delova su posebna prica.




elem na ovu temu,,
pre 10 ak godina sam vozio Bravo HGT,i kad sam pitao u AC Bogunovicu koliko je zamena zupcastog kaiša i remenica (Veliki servis),rekli su mi da je za to po satnici 8h potrebno jer treba da se spusta motor na na trapove,tj da se popuste drzaci motora da bi provukli delove,i da staje 500e,verujem da je i sad ta cena.....pa za te pare se radi ful generalna na tom autu....ludilo,,,naravno to sam uradio u drugom servisu sa sve delovima za 200e ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 14:27 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
tuga je koliko loših majstora postoji, isto tako odeš uradiš mali servis za 6000din, a oni sipaju 5L ulja u motor u koji staje 4.1L

jbg nema pravila

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 14:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2012 13:03
Postovi: 298
Lokacija: beograd
Ime: kimi
Opel: pezo 3008 hdi,astra gsi 16v
upravo se to meni desilo kad sam terao sluzbenog citroena na servis,ali uredno naplate 5 l a onih 900grama naravno ne vrate u kantici ,jer sipaju iz bureta...
Servis Savin u Zemunu recimo.....


Poslednji put menjao kazablanka dana 25 Feb 2015 15:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 15:03 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
ok i to je problem, ali ima majstora koji i ne gledaju sipaju otprilike i preliju motor uljem, a to što će da izbacuje na semeringe posle nije njihov problem

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 15:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
kazablanka je napisao:
zna li neko nekog povoljnog farbara da ofarbam par stvari na Astri....(zadnji rub i krov),,...znaci ne neka exstra giga mega varijanta,nego nesto pristojno .....i povoljno.....

A covek je samo trazio povoljnog farbara a mi dosli do cene malog servisa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 25 Feb 2015 19:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2012 13:03
Postovi: 298
Lokacija: beograd
Ime: kimi
Opel: pezo 3008 hdi,astra gsi 16v
he i to sto kazes ,ali dobro reč po reč ....10 postova..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 13 Mar 2015 10:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Nov 2014 09:06
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Al ste razvili temu. Ako vam u BG treba limar-lakirer u naselju Brace Jerkovic imam drugara koji radi kvalitetno za realnu cenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 13 Mar 2015 17:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2015 04:33
Postovi: 137
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Stefan
Opel: Opel Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Kad smo vec kod toga,da ne otvaram novu temu. Hteo bih da ofarbam C stubove na mojoj vektri,planirao sam mat crnu...E sad neko kaze treba da bacis podlogu pre farbanja a neko kaze da ne mora,ima li neko iskustva sa tim,da li da nanesem osnovnu pre crne mat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 13 Mar 2015 19:39 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne moze to tako kao sto si ti zamislio.

Bolje odradi mat folijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Mar 2015 15:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2015 04:33
Postovi: 137
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Stefan
Opel: Opel Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Imao sam i to na umu ali sam skeptican po pitanju te folije,koliko traje i da li ce se pojaviti korozija ispod nje...
A mat farba nije skupa,470 dinara je u spreju...Pada mi na pamet da uzmem samo sprej i prespricam pa da vidim kako ce biti,tako je neki lik uradio na youtubu sam gledao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Mar 2015 15:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Rekoh ti da ne ide to tako osim ako neces da ti se ljusti posle 2 meseca :) Na neke folije imas garanciju i po 5 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Mar 2015 18:25 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
nece ti se pojaviti korozija ispod folije, pogotovo ne na stubovima, slobodno odradi folije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Mar 2015 22:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
dosao sam do zakljucka da je isto,ili cak jeftinije (a izgleda i manje komplikovano) da na nekom opelovom auto otpadu nadjem vectru C (jos ako je GTS) iste boje kao moja i koja fabricki ima obojene pragove u boju auta,pa da kupim te pragove i stavim na moju vectru mesto mojih crnih plasticnih..(tj da se trampimo pragovima i mozda zadnjim branikom na autootpadu)...:)

btw,da li neko zna (kada sam sve to vec spomeno) da li pragovi i zadnji branik facelift vectre C (2005-2008) mogu da se montiraju "sraf na sraf" na prefacelift vectru C (2002-2005 god)?..tj da li su pragovi i zadnji branici na svim vectrama C od 2002 pa do 2008 isti?

i da,da li je svejedno ako se pragovi i branik uzimaju sa auta "engleza"? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Mar 2015 22:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
mislim,ovakva FIX ideja mi je pala na pamet nakon sto sam obisao jos par limara-farbara...najskuplji mi je trazio oko 200 eura.....zatim jedan drugi 150,pa treci 120....i svi su mi rekli nesto u stilu "ne bih vam ja preporucio to da farbate,crna plastika je crna plastika,znaju oni u fabrici sto su to ostavili crno"....(?).....pa mi pade na pamet "pa ajde onda da uzmem to sto je opelova fabrika vec obojila u boju auta i sto nije fabricki crno" :D

plus,kod svih bi radovi trajali 4-5-6 dana (?!),a da dodjem za 10-15 dana....(stvarno,ljudi izgledaju PRETRPANI poslom,ogroman broj automobila kod svakog limara vec ceka na red....i dok sam gledao te ogromne guzve,pade mi na pamet,ako neko hoce stalno da ima posla u Srbiji,slobodno neka bude limar-farbar)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 15 Mar 2015 02:23 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2015 04:33
Postovi: 137
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Stefan
Opel: Opel Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Hvala na savetima drugari... :D Samo nisam napomenuo da su C stubovi vec oksidirali... :jaoo: Onda da ih ocistim i nalepim foliju preko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 10 Nov 2015 01:27 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Pazi kada ja kao neki farbar, ništa nisam razumeo iz ove teme...totalna zbrka i gađanje sa cenama... Svi se uhvatili za cenu farbanja jednog dela , a ako farbanje treba da bude kvalitetno i da se ne vidi da je farbano nije fora u farbanju jednog dela (odnosi se na metalik boje)... Ovde neko hoće da farba haubu, a ne pominje mogućnost da boja na haubi odvaja od blatobrana... samim tim cena farbanja haube skače za cenu farbanja (ušpricavanja oba blatobrana)... Sve iz razloga jer je neke baze nemoguće napraviti i ofarbati isto dva puta...perle , kristali menjaju nijansu na svetlu u zavisnosti od milion faktora...
Pričam o profi farbanju , a ne da auta budu šarena...kao što su svi farbani silver metalici šareni...
Majstori su najviše krivi jer mušterijama ne objasne unapred sve moguće scenarije i cene...ili iz neznanja ili iz alavosti.
Cela fora u farbanju je da se ne vidi da je farbano...i svaki iole ozbiljan majstor može da ofarba auto da izgleda bolje od fabričkog...jer ova nova auta su u katastrofalnoj pomorandžinoj kori...realno svakom novom autu je potrebno ozbiljno poliranje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 28 Mar 2016 21:49 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2009 09:04
Postovi: 1140
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Vektra A 4x4 2.0 16v
Evo i ja da se ubacim, jes matora tema ali eto..Prvo, slazem se sa par opeldzija, ne znam koji su tacno :D, u vezi toga da su danas svi "majstori" i da je tesko naci kvalitetnog i normalnog majstora, kao sto su na primer Godza i njegove kolege :D covek, tj. ljudi su legende zive. I izgleda da dosta nas mora prvo da se opece nekoliko puta pre neko sto nadje nekog ko valja. Toliko o tome.
Sto se tice farbanja, ja sam radio pragove i rubove pre 4-5 godina. Majstor-farbar mi je tada trazio 15hiljada za ruke da ofarba obe strane, plus da ja kupim farbu, koja je kostala oko 1500 din cini mi se. I meni to u tom momentu bila skroz korektna cena. Farbar je bio na Pregrevici u Zemunu, zavucen malo, neko od Opeldzija me je uputio cini mi se, ne secam se. Ali opet i ta preporuka nekad ne znaci previse. Burazer otisao cak u ono selo pre Kovina iz pravca Panceva, na preporuku da farba prednji branik, desnu stranu celu i vrata gepeka na audiju. U Bg-u mu majstori trazili 70 eura po delu, a taj "majstor na preporuku" u tom selu 35. Ispostavilo se da je lik lakrdija teska, alkos u dugovima, drzao auto 3 nedelje i na kraju ofarbao auto ko da je umakao dzoger u kantu boje i mazao auto. Zivi uzas. Zakljucak je, ako si kratak sa parama, dobro se raspitaj i opet proveri na vise mesta pre nego sto izaberes majstora. Eto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lakirer-farbar
PostPoslato: 14 Jun 2016 19:32 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2016 10:22
Postovi: 289
Lokacija: Beč, Beograd, Gradiška na Savi
Ime: Darko Gajic
Opel: Astra G Kombi 2.2 DTI
Garaza: pogledaj
Procitao sam celu temu i niko nije napisao koji su ti dobri majstori u bg i okolini.
Ja zelim da lakiram celu Astru sve delove gde se vidi boja. U Surcinu mi jedan majstor rekao 800 € za celo auto. Sad mi frka ne znam kako radi.

_________________
Ne mogu biti znalac u svačemu, ali mogu biti znalac u nečemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs