Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 05 Mar 2014 12:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2013 14:40
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
Ime: Zoran
Opel: Omega B 2.0 16v
Skoro sam uzeo omegu b 2.0 16v 1997. Stajao je neregistrovan od aprila i nije vozen do januara. Na leru pokazuje povremeno trzaj, a u voznji samo pri ubrzavanju iz nizih obrtaja. Zamenio sam svecise-isto. Zamenio sam kablove i kao malo se primirio ali je poceo ponovo da trza. Iste simtome daje i na plinu i na benzinu. Inace jedan ventil opasno zvekece, bar mislim da je ventil. Ovo mi je druga omega sa ovim motorom ali sa prethodnom nisam imao ovaj problem pa nemam iskustvo. Ako je neko imao slican problem neka napise nesto.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 05 Mar 2014 13:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
mogu da budu dizne , a taj ventil što se čuje je posledica nepravilnog rada te dizne i zato štuca, pošto je stajao puno motor pregledaj te delove mogu biti i vakum creva kontakti na konektorima ipak su kola stajala više od pola godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 05 Mar 2014 13:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Proveri kablove svecica i njih same a i da li su oni ili svecice s gornje strane vlazni od ulja. Ako imas tragova ulja na njima, zameni dihtung poklopca ventila jer preko njega ulje ulazi u kablove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 05 Mar 2014 15:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2013 14:40
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
Ime: Zoran
Opel: Omega B 2.0 16v
testdriver je napisao:
Proveri kablove svecica i njih same a i da li su oni ili svecice s gornje strane vlazni od ulja. Ako imas tragova ulja na njima, zameni dihtung poklopca ventila jer preko njega ulje ulazi u kablove

Jesu vlazni od ulja. I ja sam pretpostavio da je to u pitanju jer kad sam stavio nove kablove ceo dan nije trzao. Verovatno je poceo kad su se ovlazili od ulja. Menjam dihtung dekle pa cu videti da li ce se izgubiti simptomi.
Brine me taj ventil sto se cuje ali i to cu resiti kada budem skidao deklu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 05 Mar 2014 15:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
99% ces resiti to time, to je kod njih uobicajeno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 17 Mar 2014 09:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Apr 2013 21:23
Postovi: 37
Lokacija: Beograd
Ime: Boban
Opel: Opel Omega 2.0, Renault Trafic
Meni je tako radila omega zbog bobine, varnica je preskakala povremeno ka sasiji sa onog bakelita gde se utacinje visokonponski kabal koji ide na razvodnik. Sasvim slucajno sam otkrio jer uvece sam podigao haubu, kad ono po neka varnica bljesne. Problem resen tako sto sam izolir trakom neke gume polepio i sad vise nemam tih problema. Narocito je trzao auto kada je bilo hladno i ujutru, kada se kondenzacija ispod haube javljala. Desavalo se da kada se auto zagreje nema nikakvih problema. :ne:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trzanje-zna li neko
PostPoslato: 19 Mar 2014 18:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2013 14:40
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
Ime: Zoran
Opel: Omega B 2.0 16v
Bole53 je napisao:
Meni je tako radila omega zbog bobine, varnica je preskakala povremeno ka sasiji sa onog bakelita gde se utacinje visokonponski kabal koji ide na razvodnik. Sasvim slucajno sam otkrio jer uvece sam podigao haubu, kad ono po neka varnica bljesne. Problem resen tako sto sam izolir trakom neke gume polepio i sad vise nemam tih problema. Narocito je trzao auto kada je bilo hladno i ujutru, kada se kondenzacija ispod haube javljala. Desavalo se da kada se auto zagreje nema nikakvih problema. :ne:

Meni je na prvoj omegi naprsla bobina pa je poceo da radi na 3 cilindra. A zameniti je jako tesko jer je bas nepristupacna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs