Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 07:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 30 Nov 2008 22:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2008 11:43
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Aleksandar
Opel: Ascona C 1.6 S
Donji citat (pod navodnicima + italic) mogao sam i ja da potpisem, a ne drug clan sremacc.

"pozdrav svim ljubiteljima opela ja sam zoran 82. sam god. inace nisam voleo opela dok ga zbog pristupacne cene nisam kupio i odusevio se.vozim asconu 1.8i 87.god i prezadovoljan sam,planiram da uzmem i omegu oko 90-og godista pa me interesuje i vase misljenje o tom autu.ko je raspolozen nek malo prokomentarise omegu znacice mi mnogo,pozdrav jos jednom i unapred hvala."


Merkam neku Omegu, pa me interesuju bar tri stvari, ako nekog ne mrzi da napise:
    potrosnja (neka srednja vrednost);
    koliko cesto mora da se pohodi mehanicar (ako je auto kraj 80-ih pocetak 90-ih);
    cene i dostupnost rezervnih delova.

Posebno me interesuju oznake koje se ticu opreme (CD, dijamant, montana, itd...), zaista ne znam nista o tome. Ako ima neki link ili kratko objasnjenje, bio bih zahvalan.

I za kraj, pitanje: da li moze umesto motora (benzinca) 2600ccm da se stavi 2000ccm?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 30 Nov 2008 23:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
a sad da ti damo neke informacije i bezbroj dezinformacija.

potrosnja plina bi bila od 14.5 do 16 litre za 2.0 motor i naravno auto koji je o.k

majstora ces posecivati toliko cesto koliko kupis los auto

delove ces lako naci anisu ni skupi nesto
oznake su gl,gls,cd i cd dijamant,ali da znas da to sto je auto cd dijamant ne povlaci svu opremu,bice da se dobro doplacivalo.ima vise ovih oznaka tipa montana i nemogu se setiti a vezani su za grejace sedista (montana) za abs itd

moza 2000 umesto 2.6,ali mislim da bi trebao i menjac da se menja.nisi napisao dali je 2.6 automatik,neki od njih imaju anlaser sa druge strane pa mora i menjac a da to ne bude jedini problem tu su ti i prenosni odnosi u menjacu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 30 Nov 2008 23:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2008 11:43
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Aleksandar
Opel: Ascona C 1.6 S
Da, 2600ccm automatik.

Nisam ni mislio da moze tek tako, izvadis ovaj - stavis onaj. Samo bojim se da je to malo skup sport?

I sta posle sa motorom od 2600ccm? Treba li to nekome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 01 Dec 2008 12:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
tesko da nekom treba,a ustvari treba svima,shvati to ovako,registracija je preko 50000 din a inace je motor extra,vozio sam 3.0 24v a oni su skoro isti.

nije to tako skup sport,jer racunaj da su takvi automobili jeftini,a motor 2.0 ces naci za nekih 200-250 evra i carina i jos neke sitnice,dakle oko 500 evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 01 Dec 2008 17:52 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008 18:45
Postovi: 198
Lokacija: Cuprija
Ime: Danijel
Opel: Omega A
Znaci brate iskreno ... ako ti treba auto svakodnevno za otvoreni put uzmi omegu i neces se pokajati ...
A ako vise vozis po gradu ... razmisli malo vise ...
Sto se potrosnje tice ja sam prezadovoljan ... benzin otvoren put oko 8 (do 80kmh) moze i malko manje ... autoput zavisi od voznje oko 9 znaci po ogranicenjima (moze to i manje ) inace moja je 2.4
Pre nekoliko dana covek mi prica(ima omegu 2.0) otvoren put manje od 10 plin ... nisam verovao ...
Za posete majstoru , sve zavisi ... ja bar nisam imao nikakvih problema , odrzavanje , i neke gluposti tipa nekoliko prekidaca i slicne gluposti ...
Za zimu se ne plasi zbog zadnje vuce , pri nekoj normalnijoj voznji RETKO ce praviti problema (samo moze da bude zabavno :ilo: )
I da pazi sta kupujes nijedna omega(osim lotusa i ostalih retkih modela) nije kupovana da bi se cuvala u garazi, znaci trazi sto bolji primerak ... jer svako ulaganje u nju se ne isplati zbog male vrednosti auta...
OBAVEZNO auto gledaj odozdo jer truli na nekim mestima gde to nebi smelo da se desi(cesto delovi sasije kod glave upravljaca i kod zadnjeg trapa krivina), rubove ako ima onda je dobra ... :banghead:
Malo sam ga smorio al mozda nekom pomogne .. ako te jos nesto konkretno zanima pitaj ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 15 Nov 2009 23:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 11 Nov 2009 01:11
Postovi: 3
Lokacija: Beograd.
Ime: Mirko
Opel: omega 2.5 TDS
Zdravo drugari!Ja imam Omegu 2.5 td, 97godiste sa automatskim menjacem i prosecna potrosnja u gradu mi je 10,3l u normalnim uslovima voznje,a na auto putu pri brzini od 120 km/h spusti potrosnju ispod 7l. Tako ako planiras omegu bolje ti je da uzmes omegu B,jer dobru omegu A ne mozes da nadjes ispod 2-2,5hilade,a omega B u solidnom stanju ima da se nadje od 3 do 3,5 hiljada!Moj ti je savet da ne zuris,imas trenutno auto koji kako sam kazes dobro te sluzi,sacekaj skupi kintu i biraj limuzinu!!! Toliko od mene,pa ti vadi sta sve dobijas za 1000 evrica vise,skoro 10 godina mladji auto sa extra opremom!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 16 Nov 2009 00:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
oziveo si temu posle godinu dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 27 Jun 2011 17:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2011 01:44
Postovi: 173
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Omega B 2.0 16v
Garaza: pogledaj
evo onda i ja da dodam da mi je potrosnja gasa na omegi A 2.0 kad sam je uzeo (isparivac BRC je bio za karburtor) trosio 40l gasa na 250 km...(oko 8 na otvorenom putu) isao je ko lud, potpisivao u trecoj kad dam gas ali kad sam promenio isparivac(lovato elektoronac stavljen a izbacen BRC) sada trosi 7.5-8.5 litara u proseku. Sa 46 litara gasa i predjem od 480 do 550 km u zavisnosti od nacina voznje.
Naravno i majstor me je uputio da to bas i ne valja za motor, da se tada prave slabije detonacije, da se klipovi usijaju i da moze da dodje do deformacija i da strada glava ali ajd...
Sada kad mi je gas zavrnut tesko moze da se potpisuje, nema proklizavanja u krivinama...a i stedim gume :D
Pre su mi miselinke stradale za par meseci :P

inace CD (tako rece majstor) znaci da je limarija pocinkovana tj da ne truli (bar ne kao ostale)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 28 Jun 2011 23:37 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008 18:45
Postovi: 198
Lokacija: Cuprija
Ime: Danijel
Opel: Omega A
CD ti je paket opreme , nema veze sa limarijom, a plin...viewtopic.php?f=136&t=8540


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OMEGA - znacenje oznaka CD itd.
PostPoslato: 29 Jun 2011 16:54 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2011 01:44
Postovi: 173
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dusan
Opel: Omega B 2.0 16v
Garaza: pogledaj
jeste oznaka opreme ali i pocinkovana limarija... jbg rece mi to covek u servisu...recimo da cu da mu verujem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs