Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Omega a centralna brava problem
PostPoslato: 28 Jan 2015 23:09 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2014 22:50
Postovi: 9
Lokacija: Smederevo
Ime: Milan
Opel: Omega A 2.0
Zdravo svima,
Od nedavno imam problema na mojoj omegi a sa centralnim zaključavanjem koje je od ranije (raniji vlasnik) prepravljeno sa njenog originalnog na neki kineski koji je u kombinaciji sa alarmom. Ja sam pregledao spojeve svih žica koje su prespajane za to daljinsko zaključavanje i deluju korektno pa sam rešio da kupim drugog "kineza" koji je drugačiji (po šemi povezivanja) od prethodnika.
Moje pitanje: Zbunjuje me motorić koji sam skinuo sa gepek vrata da bi malo eksperimentisao sa novim modulom jer mi je nejasno gde se šta spaja. Zbunjuju me pet žica koji idu u motorić! Svuda na šemi su prikazane dve ili tri žice koje idu na motor. Zna li neko što u ovaj originalni GM motor na omegi ide pet žica i čemu služe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega a 2.0i
PostPoslato: 28 Jan 2015 23:54 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Feb 2012 03:26
Postovi: 415
Lokacija: Leskovac
Ime: Aleksandar
Opel: VECTRA A 2000 16v
Crno zuta i crno crvena ti sluze za pokretanje motorica , u jednom slucaju zakljuca , kad okrenes smer otkljuca. (ostale zice su ti nebitne ako ugradjujes bilo sta sem fabricke centralne brave ili ne budjus neku kinezariju da radi na kljuc.)
Braon crvena , braon bela i braon zuta su mali mikroprekidac koji je u samom motoricu i sluzi kao davac signala za modul CB kada se zaljucava kljucem , kako bi ostali motorici zakljucvali (fabricka centrala)
KOd nekih modela imas i crno plavu zicu koja sluzi za blokiranje motorica kako se ne bi mogli mehanicki pokrenuti (kad se zakljuca kljucem ne moze se dugme podici rucno sve dok dok se ne otkljuca kljucem)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega a centralna brava problem
PostPoslato: 29 Jan 2015 00:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2014 22:50
Postovi: 9
Lokacija: Smederevo
Ime: Milan
Opel: Omega A 2.0
DEXTER LE
Hvala na pomoći, sutra ću da malo eksperimentišem. Još jedna stvar, znaš li da li je na omegi primenjen "pozitivni" ili "negativni" triger?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega a centralna brava problem
PostPoslato: 29 Jan 2015 01:12 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Feb 2012 03:26
Postovi: 415
Lokacija: Leskovac
Ime: Aleksandar
Opel: VECTRA A 2000 16v
Negativni je , radi sa masama , zato su ti zice za kontrolu brave i mikroprekidace u motoricima , kombinacija braon i neke druge boje, to je za triger na centralnoj bravi
a na vratina za svetlo u kabini je isto negativan . ali moras staviti ispravljacku diodu , jer imas povrati + sa svetla kabine , to u slucaju da montiras neki alarm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega a centralna brava problem
PostPoslato: 15 Mar 2015 10:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Feb 2014 22:50
Postovi: 9
Lokacija: Smederevo
Ime: Milan
Opel: Omega A 2.0
Rešio sam problem daljinskog zaključavanja! Kada sam počeo detaljno prećenje svih žica gde idu, ispod tepiha kod suvozačevog sedišta našao sam jednu žicu i na njoj primetio da je, prvo - vidno navukla neku zelenu skramu, slično onoj na klemi akumulatora a drugo, na tom mestu je gotovo prekunuta. Ona je inače na tom mestu već nastavljana pa loše izolovana (to je radio neko ko zna kada, pre mene). Ta žica je dodirivala živim vodom šasiju auta. Naravno radilo se o "živom" vodu +12v. Kada sam je reparirao i izolovao izolir trakom i termo bužirom, staro daljinsko zaključavanje je proradilo. Novog kineza koga sam kupio da ga ugradim-prodao sam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs