Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 11:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pomoc!!! Ukljucheno grejanje na ovu vrucinu!
PostPoslato: 17 Jun 2011 22:09 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Maj 2011 13:07
Postovi: 19
Lokacija: Uzice
Ime: Slobo
Opel: Omega B 2.0
Imam Omegu B 2.0 karavan i sledeci problem, klima mi je trenutno u kvaru, ishao kod majstora, bla, bla nekakva creva od klime kako reche treba da zamenim ali bilo kako bilo kad ukljuchim obichnu ventilaciju duva povremeno vruce bez ikakvog razloga. Nekada se dogodi da duva samo vruce kod nogu, a nekada duva toplo svuda. E sad to ne bi bio problem da se to ne deshava povremeno. Dan dva se to ne dogadja, onda iz chista mira pochne da duva toplo. Danas bash recimo ishao sam do sela i kod nogu mi je duvalo toplo, a gore na tabli hladno tj. mnogo hladnije nego dole. u povratku posle nekih 2h, duva svugde vruce. Naravno na tabli okrenut potenciometar na hladno (manuelna klima). Svracao kod dva tri majstora niko nishta ne zna o tome. Jedan mi je rekao da je podeshavanje ventilacije na celom autu nekim vakum crevima ili kako vec... Predpostavljam da problem nece nestati kad sredim klimu.

Drugari pomagajte spalih se k`o licna! Dobrodoshli bilo kakvi saveti!!!

:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!! Ukljucheno grejanje na ovu vrucinu!
PostPoslato: 17 Jun 2011 22:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Maj 2011 23:01
Postovi: 32
Lokacija: Prijedor
Ime: Elvedin
Opel: Corsa B,Kadett B
Imao sam isti problem na jednoj Zafiri dok je radila klima sve je bilo ok.
Našao sam kvar nije radilo ono dugme što prebaciva da cirkuliše zrak iz kabine tj.ventilato uvijek vukao zrak iz kabine koji je vruć.
Problem je bio mororić koji je crko i llapna ostala otvorena zatvorio klapnu ručno i problem nestao.
Kod zafire se ta klapna nalazi ispod suvotačevih nogu a na Omego ne znam pa pokušaj pogledati najvjerovatnije je i kod tebe taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!! Ukljucheno grejanje na ovu vrucinu!
PostPoslato: 17 Jun 2011 22:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Maj 2011 13:07
Postovi: 19
Lokacija: Uzice
Ime: Slobo
Opel: Omega B 2.0
Kada pritisnem dugme za klapnu za cirkulaciju vazduha samo iz kabine klapna se chuje da udari ali problem je i dalje isti. e sad moguce da je klapna zaglavljena! Sutra cu da pogledam shta i kako. HVALA!

Ako bilo ko zna josh neshto o ovome josh nek se javi! ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!! Ukljucheno grejanje na ovu vrucinu!
PostPoslato: 17 Jun 2011 22:41 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 21 Avg 2009 23:38
Postovi: 240
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: Opel Astra g 2.0 dti
Bas danas sam popravljao na mojoj astri taj motorcic. Skines kuciste, otvoris ga i unutra imas tri zupcanika, povadis zupcanike, okrenes par puta prstom zupcanik na elektro motoru i vratis sve, eventualno operes zupcanike i vrlo malo ih namastis. Tako sam ja danas resio problem. A imam jedan elekromotor sa kucistem u rezervi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!! Ukljucheno grejanje na ovu vrucinu!
PostPoslato: 17 Jun 2011 22:44 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 21 Avg 2009 23:38
Postovi: 240
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: Opel Astra g 2.0 dti
Nema tu sta da zaglavi, pretpostavljam da je princip isti kao kod mene na astri. Nego bi ti na nesto drugo trebalo da obratis paznju. Skini taj deo gde su potenciometri za ventilaciju i proveri da ti nije ispao pancir iz zabice, pa ne zatvara skroz klapnu pa duva delimicno topao vazduh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs