Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 26 Dec 2015 20:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2014 15:21
Postovi: 28
Lokacija: Medijana, Nis
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0 8v
Molim za pomoc,

pojavili su se cudni problemi sa Kalibrom koje majstori za sada nisu uspeli da rese. Problem je cak sto ne mogu ni idealno da objasnim problem. Kalibra radi super i na benzinu i na plinu. Odjednom sa prvim hladnim danima se javio problem trokiranja i to samo ponekad. Zamenjene su svecice (NGK) i kablovi (Magneti Marelli). Ta zamena nije resila problem. To se desava onako iznenada, najcesce na radnoj temperaturi, na semaforu ili kad je ugasim pa upalim posle par minuta. Na predlog majstora zamenjena je i razvodna kapa i ruka. Napravim probni krug, idealno radi, platim majstoru i krenem 200m i krene trokiranje na dve svecice (isto i na benzinu i na gasu). Nakon toga je proverena i bobina (stavljena druga i ponovo isto). Prilikom dodatne provere kod majstora je nestalo benzina sto je bilo jako cudno jer sam u proteklih mesec dana sipao 40l benzina a nisam presao 20km uz paljenje na benzinu (vecinom je vozim na plinu). Kuci sam primetio da i svecice i auspih imaju suvi crni gar (svecice stavljene pre 100km, prosle nedelje). Potrosnja plina je idealna 8-10l, benzin ne znam jer mi ne radi plovak. Primetio sam i sitno seckanje kada je vozim konstantnom brzinom 40, 50km/h, dok pri naglom ubrzavanju nema nikakvih problema, ali kad krene to na 2 svecice nije u voznom stanju, onda se smiri pa sve u krug.

Da li imate ideju sta je?

Da li je moguce da mesa gorivo i benzin i da mozda to pravi problem (nigde ne curi gorivo pa ne znam kud odose toliki litri)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 26 Dec 2015 20:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2012 12:31
Postovi: 123
Lokacija: Aleksinac
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.6icat
proveri regulator pritiska benzina da mu nije pukla membrana,pa po malo uvlaci u usisnu granu benzin i mesa ga sa plinom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 26 Dec 2015 21:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2014 15:21
Postovi: 28
Lokacija: Medijana, Nis
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0 8v
Kako to da proverim? Da je upalim na plin i skunem ono crevce i da vidim da li je suvo? Ako ima benzina da se vidi odozgo znaci pukla membrana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 27 Dec 2015 00:06 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2012 12:31
Postovi: 123
Lokacija: Aleksinac
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.6icat
pa da,pusti par minuta da radi jer nece odma da izbaci benzin ako je mala rupica
https://www.youtube.com/watch?v=AKtR_yF7bi8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 27 Dec 2015 10:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2014 15:21
Postovi: 28
Lokacija: Medijana, Nis
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0 8v
Hvala druze,

odlican klip koji mi je mnogo toga razjasnio. Probacu to sto pre.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 27 Dec 2015 14:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2014 15:21
Postovi: 28
Lokacija: Medijana, Nis
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0 8v
Testirao danas ventil, nije pukla membrana (testirao u mestu, vozio 20 km i na plinu i benzinu, opet testirao, nema benzina i uopste ne mirise na benzin izlaz za vakum crevo) ne znam gde ode benzin. Mozda neki komsija to elegantno usisa. Moram da pogledam da nije postavljena neka slavinica za istakanje ispod na rezervoaru :":

Kakvi se simptomi javljaju kada je preostalo malo goriva (sto se kaze ostala isparenja u rezervoaru), mislim glupo pitanje ali mi je vazno? Da li uopste radi uz trokiranje ili uopste i nece da upali?

Drugo, da li je moguce da su crkle membrane na isparivacu iako je nelogicno to sto lepo radi na hladnom i nije povecana potrosnja a da se famozno trokiranje javi kad je motor zagrejan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 28 Dec 2015 00:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2012 17:01
Postovi: 217
Lokacija: beograd
Ime: vlada
Opel: Calibra 2.0 8v
ako se sumnja da meša plin i benzin pregledaj da li se isključuje pumpa za gorivo prilikom prebacivanja na plin.Pretpostavljam da imaš običan plin ,pa su isključivane dizne .Ako su isključene samo dizne može da dođe do curenja benzina i da meša.KOD VEKTRE I KALIBRE BI TREBALO DA SE SEČE OSIGURAČ ,ČINI MI SE broj 11 ZA indžektore i pumpu ali proveri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 28 Dec 2015 09:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2014 15:21
Postovi: 28
Lokacija: Medijana, Nis
Ime: Marko
Opel: Calibra 2.0 8v
Provericu i to, mada sam poprilicno siguran da se gasi i pumpa kad se prebaci na plin (letos mi puklo crevo za gorivo koje ide do motora i kada sam prebacio na plin nije vise curilo pa sam se tako odvukao na plin do majstora).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 12 Dec 2016 08:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Sep 2014 13:30
Postovi: 41
Lokacija: Grocka
Ime: Lazar
Opel: Calibra x20xev
Garaza: pogledaj
plin u principu treba stelovati 2x godisnje i to ne po sluhu vec po izduvnim gasovima, jer je na pumpama drugacija zimska i letnja smesa plina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 12 Dec 2016 17:45 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2016 23:37
Postovi: 222
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Aleksa
Opel: Astra Bertone Z20LET
Druze imao sam taj problem kod mene je bio crko rele za dizne, posto obicno majstori nameste da kad ti prebaci na plin rele ugasi benzinske dizne, mogucebda te on zeza I da povremeno ukljuci dizne I radi na oba goriva, neka ti elektricar proveri kako je sprovedena instalacija za plin, da gasi pumpu benzina ili benzinske dizne... I neka ti zameni rele 99% sam siguran da ces ukloniti problem... pozz

_________________
No Turbo No Fun... Just Opel And No Problem :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 12 Dec 2016 21:48 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Feb 2012 03:26
Postovi: 415
Lokacija: Leskovac
Ime: Aleksandar
Opel: VECTRA A 2000 16v
Jedina opcija je da ti neka(neke) brizgaljke ne zatvaraju ubrizgavanje benzina u notoru , sto i jeste problem, jer kako kazes sagorevanje je bas bogato...
uzrok mozes da trazis ili u samim diznama , da su prljave , zaglavljne, da se raspao filter benzina pa napunio sistem smecem i prljavstinom....
ili da ti EMULEATOR-SIMULATOR dizni prilikom rada na LPG ne gasi sve brizgaljke...

Iskljuci sve konektore struje sa dizni i vozi na plin , tu ces otkloniti jednu sumnju (emulator-simulator), ako problem opet postoji, ne vracaj struju(konektore) na diznama, vec
iskljuci pumpu goriva , izvadis osigurac FI i ustanovis dali je problem u samim diznama....

postoji jos jedna opcija gde moze da vuce benzin , ali prvo probaj ovako kako sam ti objasnio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 13 Dec 2016 17:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2016 23:37
Postovi: 222
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Aleksa
Opel: Astra Bertone Z20LET
To je to, dexter ti je strucno objasnio :) Javi na kraju sta si uradeo I sta kaze majstor :)

_________________
No Turbo No Fun... Just Opel And No Problem :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 13 Dec 2016 18:12 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Tesko da ce ti odgovoriti. Maxvel nije bio na forumu od Marta, a sam post mu je star godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem C20NE, POMOC!
PostPoslato: 13 Dec 2016 18:53 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2016 23:37
Postovi: 222
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Aleksa
Opel: Astra Bertone Z20LET
hahahaha ladno ne gledam datum, hvala brt ispalio sam se za 10 :)

_________________
No Turbo No Fun... Just Opel And No Problem :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs