Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 17:14 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Posto se dotakosmo pocinkovane calibre u cwelibrinoj garazi, aj reko da otvorim ovu temu mozda ce nekom da znaci.

Elem, na sledesoj slici se jasno vidi koje su kriticne tacke limarije kad se sve lepo rasklopi, a iz slika se jasno moze zakljuciti da se stedelo na unutrasnjoj zastiti, tj. vosku, i na mestima gde je nanet u tragovima vidi se da je lim dobro ocuvan, ( na slici desno prema samim vratima dole, zuta masa na limu) a na mestima gde ga nema pokazuje se kao lim propada zbog vlage koja je neminovna i stvara se klasicnom kondenzacijom.

Unutrasnjost je samo blago predjena osnovnom (sivkasto-bez) bojom i naravno bez voska.

Slika

Slika

Na ovoj drugoj se jasno vidi da cak na spoju dva lima, posle raspunktovanja samo go lim sto je i normalno.

Inace kad vec govorimo o limariji moze se naruciti bilo koji OEM deo iz skladista u Nemackoj, verovatno po nekoj jacoj ceni al cisto da se zna, pa ko ima nek izvoli. Evo i primera radi cela zadnja polustranica.

Slika

Slika

Slika

E posto sam ja uocio problem, ja sam ovaj propust u fabrici, tj. serijsku stednju resio tako sto sam u sve supljine upumpao mesavinu tovatne masti i menjackog ulja u razmeri 60/40, i svuda po supljinama upumpao nakon zagrevanja na 100 stepeni i posle malog hladjenja relativno toplu masu na nekih 40-50 stepeni, zasuo unutrasnjost rubova, vrata sajtni, greda, napred i nazad kroz tegnicke otvore i sve dzepove u ogromnim kolicinama.

Evo i par slicica da se vidi kako to izgleda gde je bilo pristupacno za fotoaparat

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 17:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Jedan decko odlican autolakirer koji inace zivi nedaleko od mene mi je dao drugarski savet da nesto odradimo kod moje vektre(posto je valjda primetio da sam malo bolestan u glavu).Takodje mi je rekao ovu pricu sto je rekao kvcali da lim uglavnom propada iznutra(gde su dupli spojeni limovi narocito)upravo zbog kondenza,toplo-hladno i verovatno slabe zastite.Rekao mi je da kupim litar tecnog voska Spanskog proizvodjaca Robero i bilo koje masinsko ulje sae 40-50 samo da je cisto.Planira da mi to usprica u vektri u zadnjim krilima i rubovima.Kaze ima pristup kod cepa za rezervoar i gde se zabravljuje zadnja kvaka(odsrafi se).Mislim ad sigurno nije lose da se skinu tapaciri pa da se to odradi i u vrata posto sam kod vektri video da propadaju pri dnu.Kupio asm tecni vosak Robero kosta 720 din.litar a interesantno je da na njemu pise da je namenjen antikorozivnoj zastiti kod automobila(ja do sad nisam znao).Nisam jos uvek radio a dao mi je zadnji rok da to odradimo na jesen.Malo mi je zapelo jer mi je rekao da skinem tapacir u gepeku al mi ne ide da vadim one dugmice sto ga drze.Pohvala kvcali za temu. :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
dobro batice, nemoj pogresno da me shvatis, lepo si ti to opisao, sta i kako, nedostaci...
ali nisu fabrike bas htele toliko da zasticuju kola kako bi dugo trajala.
drugo, ko zna kakav je i materijal koriscen u proizvodnji (sastav lima, da li je recikliran ili ne)
trece, rekao si valjda tamo u garazi da je Astra G pocinkovana, pa ipak skoro
svaku drugu Srpsku astru nadjes sa trulim rubovima..
Sto se tice pocinkovane limarije, Audi 80 je meni bar primer pociknkovane limarije, kao Audi quattro (kratki A 80)
i naravno bitna stvar je kako limar/farbar urade prirpemu i predzastitu vozila kod zamene sajtni, rubova....
E bas ovo zadnje je najvaznije
A tvoj primer home made zastite je odlican dokaz da dobra zastita ipak postoji za starija vozila.
:postovanje:

sa moje strane sto mogu da pomognem, posto radim u jednom vrhunskom prodajno-servisnom centru,
raspitacu se kod kolege sta oni stavljaju kao zastitu...uopste marku, kvalitet itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Pa bas zato i kazem, astre G jesu pocinkovane ali se i tu stedelo maximalno, i ta zastita je vrlo tanka, i od kondenza polako posta, pogotovo na mestima varova gde je tanak cincani film istopljen pri punktovanju, zato i kazem, ovaj vid zastite je vrhunski, pogotovo sto u letnjem periodu kad se auto ostavi na nekoj vrucini mast pocne da se topi i polako "natapa" spojeve i zalazi na kriticna mesta i duboko u varove, tu ostaje i ne dozvoljava vlagi kasnije da prodre na ta mesta i pocne razgradnju lima. Garantujem da je ovo trajna konzervacija unutrasnjosti ako se lepo nanese u u pravoj razmeri mast/ulje i usprica svuda sa pistoljem pod pritiskom i onom dodatnom sondom od metra.

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:19 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 24 Jun 2010 19:23
Postovi: 2135
Lokacija: Beograd/Mirijevo
Ime: Mihajlo
Opel: Corsa C GSI
Garaza: pogledaj
A sto bas menjacko ulje?

_________________
http://www.corsa-tigra.in.rs/index.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Zbog viskoznosti, ono je najgusce kad je hladno, a kad se zagreje postane retko i pravi pravu "smesu" :D

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2010 12:39
Postovi: 409
Lokacija: Bileća, Republika Srpska
Ime: Vaso
Opel: vectra 1.6i
Garaza: pogledaj
Ja sam ovo kod sebe radio i veca od 20 i kusur ljeta je jos sa fabrickim rubovima :). Nego, pominjes sondu za to pa me interesuje kakva je to sonda i gdje to ima da se kupi jer ja sam radio sa crijevom koje sam zacepio na kraju i izbusio rupicama 1.5mm a tu sondu bih kupio za ubuduce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 13 Jun 2012 18:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Pa na tom principu je i ta fabricka sondica, trazi ili pitaj lakirere, gde ima da se kupi sonda za nanosenje voska, tanka je kao olovka providna duzine oko 70cm i ima te sitne perforacije na vrhu.

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 14 Jun 2012 16:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
znam da offujem al ovako se pravi auto ... zato limarija i traje i traje .. koga ne merzi nek pogleda ceo snimak ... extra je .. od parceta lima do celih kola ;)

http://www.youtube.com/watch?v=xXVgFpHYwFs

pogledajte kroz koliko samo tecnosti zaranjaju celu vec izvarenu shasiju .. nema greske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 14 Jun 2012 17:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
pa dobro ipak je ovo noviji auto, za ove starije mora da se didatno zasticuje jer je slaba zastita,
a evo i opel kako radi sad nove astre

viewtopic.php?f=32&t=12090

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 14 Jun 2012 19:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2006 01:35
Postovi: 3320
Lokacija: Земун - Србија
Ime: Боки
Opel: Astra F TDS
Garaza: pogledaj
Tuga kad vidis na otpadu isecene aute, konkretno Opel i Fau Ve. I onda nivo zastite kod jedne marke...

_________________
Scheißegal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Unutrasnja antikorozivna zastita (na srpski nacin)
PostPoslato: 14 Jun 2012 20:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
odgledah clip kako rade astre al opet samo spoljasnja zashtita .. jesi video bmw kroz koliko tecnosti potopi celu shasiju .. znaci i u najmanju rupicu ce uci zashtita ...

inace bmw je pravio tako kola pre 12 god :D a i pre je sigurno jer nisu imali problema sa rdjom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs