Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 02 Mar 2016 15:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2016 16:13
Postovi: 8
Lokacija: Crna Gora,Niksic
Ime: Milan
Opel: Ascona
Pozdrav ljudi,evo skoro kupih opel askonu 1.3 plin 1988,pri kupovini nijesam obracao paznju mnogo na limariju vidio sam da su rubovi truli,ali buduci da mi je ovo prvi opel nijesam zagledao dio gdje stoje zadnji amortizeri,izgleda da je dobro trula prilozicu vam slike al druge askone samo da pogledate mjesto gdje sam zaokruzio,interesuje me je l bi mnogo skupo bilo to da se odradi,patos nije truo i da li moze da se zamaze necim da prekine dalji trulez,a drugi problem je potrosnja plina koja dostize oko 12l,a ovaj prodavac me slagao i rekao da nece preko 8l potrositi al ja budala pa povjerovao,moze li se kako smanjiti potrosnja?Evo slike auta i mjesta gdje je trulo zaokruzio sam posto trenutno nemam kameru da slikam.
Slika

Slika

Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 02 Mar 2016 18:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
sve se to odradi lagano i nije skupo. skuplje je kad ti proleti amortizes ili opruga ili se jos gore otkine trap, e onda ti jos treba pedanterija neki da to vrati sve. samo na vreme odradi i nije skupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 02 Mar 2016 18:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2016 16:13
Postovi: 8
Lokacija: Crna Gora,Niksic
Ime: Milan
Opel: Ascona
Markius je napisao:
sve se to odradi lagano i nije skupo. skuplje je kad ti proleti amortizes ili opruga ili se jos gore otkine trap, e onda ti jos treba pedanterija neki da to vrati sve. samo na vreme odradi i nije skupo.


Aha,a znas mi mozda mogu li ga neko vrijeme tako voziti posto nijesam pri parama znaci nije skroz truo da se vidi amortizer,ali krcka i uvija se i opadaju sitni djelovi a imam osjecaj da ako malo jace uprem da bi rupa ostala.Ako bih mogao jedno 2 mjeseca tako da ga vozim pa da odradim,a do tada da zamazem necim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 15 Mar 2016 17:08 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2006 22:23
Postovi: 270
Lokacija: Beograd
Ime: aleksandar
Opel: astra f 1.8 16v
Pogledaj odozdo,gde naleze opruga na karoseriju tj gredu...ona je problem posle toliko godina na opelu.Ako se otkine tu i ostajes,posle sve treba ojacavati i vratiti u osu.

_________________
SENATOR 3.0I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 15 Mar 2016 17:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
meni je sve stajalo na mesu nista nije otpadalo ili se uvijalo, al kad sam video koliko je trulo nisam vozio mesec dana dok sam cekao majstora da uzme da mi radi. takodje je problem i pocetak grede ili kandza gde se hvata trap za sasiju to je strasnije ako se tu otkine jer ti se otkida trap ako opruga proleti spasce auto al nije strasno koliko moze biti ako ti se otkine trap. zato po meni ne bi trebao da vozis to uopste dok ne uradis, ja nisam hteo ni zbog auta da mi to sve pobegne pa posle on da juri ose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 29 Mar 2016 19:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2016 16:13
Postovi: 8
Lokacija: Crna Gora,Niksic
Ime: Milan
Opel: Ascona
elas je napisao:
Pogledaj odozdo,gde naleze opruga na karoseriju tj gredu...ona je problem posle toliko godina na opelu.Ako se otkine tu i ostajes,posle sve treba ojacavati i vratiti u osu.

To sam i pogledao i imao sam panuti u nesvjesti vec,znaci skroz istrulila na gredu gdje dolazi opruga plus gore na solju,a uz to i rubovi poceli,tako da je zavrsila na otpadu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Ascona Limarija
PostPoslato: 29 Mar 2016 19:57 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2016 16:13
Postovi: 8
Lokacija: Crna Gora,Niksic
Ime: Milan
Opel: Ascona
Markius je napisao:
meni je sve stajalo na mesu nista nije otpadalo ili se uvijalo, al kad sam video koliko je trulo nisam vozio mesec dana dok sam cekao majstora da uzme da mi radi. takodje je problem i pocetak grede ili kandza gde se hvata trap za sasiju to je strasnije ako se tu otkine jer ti se otkida trap ako opruga proleti spasce auto al nije strasno koliko moze biti ako ti se otkine trap. zato po meni ne bi trebao da vozis to uopste dok ne uradis, ja nisam hteo ni zbog auta da mi to sve pobegne pa posle on da juri ose.


Ova se vise nece nikad ni vozit na otpadu je zavrsila :banghead:,a i ja sam budala kad kupujem opela od prije 30 godina,ko ih napravi tako nesposobne da trunu ko kruska koje god auto da sam imao staro moglo je biti ponegdje korozije al ovo je katastrofa bila,i sto si ti rekao najgore je kod opruga jer je bilo pitanje momenta kad ce se prepolovit a limar bi me odrao sa cijenom i +je pocelo kod cepa rezervoara i na sva skrivena mjesta da se hvata..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs