Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ascona C - trokiranje na oko 2000rpm
PostPoslato: 06 Nov 2013 21:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Sep 2012 00:32
Postovi: 13
Lokacija: Nis
Ime: Pedja
Opel: Ascona 1.6sh
Pozdrav drugari, ajd da ppredstavim svoj problem pa mozda mi neko od vas pomogne nekako....
Ascona 1.6 sh, 66kw, benzin / plin
Problem je sledeci: Auto trokira na oko 2000rpm...isto i na benzinu i na plinu.... pogotovu se to oseca kad ga konstantno vozis na 2000 obrataja u drugoj i trecoj... prilikom ubrzavanja samo tu zajecne i nastavlja da ide.... nakon 2000 obrataja ide bez problema .... auto i kad trokira se ne gasi nego samo jecka dok ne podigne obrtaje i nastavlja da ide... na leru se ne gasi .... fino pali....

Odradjeno: nova kapa, nova ruka, novi kablovi bosch, nove svecice NGK (stare bosch), proban drugi komutator, probana druga bobina.... kupljen drugi polovan razvodnik (koji ima manji aksijalni luft od mog ali opet isto), proverena remenica na radilici, uzubljenje provereno , zamenjen cak i vakum na razvodniku mada moze da se resi problem i stopovanjem tog vakuma ali isto, prestelovan plin / benzin nekoliko puta kod razlicitih i plindzija i mehanicara... paljenje stelovano i na sluh i stroboskopom i putem cestih proba kad najbolje ide i slicno.... proveren fals vazduh koliko je to moguce .... kompresija merena odavno tj pre godinu dana i bila ujednacena na svim klipovima ... oko 9 .... ali i tad je bio prisutan taj problem, karburator nije ciscen ali mi je sumnjivo da bas samo na 2000obrataja (plus minus 200) trokira.... dekla nije skidana da bi se pogledala bregasta ali ovako kroz cep je dobra i prosle godine je proverena komplet... taj tzv problem je prisutan dosta dugo... i vise iritira nego sto ometa voznju.... tako se vozim i prelazim velike kilometraze i sve je isto.... ako ima neko konstruktivan predlog neka kaze..... svaki savet dobrodosao.... vise mi je muka od majstora tipa ej aj promeni ovo pa cemo da vidimo ... tako sam puko brdo para, problem ostao, a ja u podrumu imam celu kutiju rezervnih ispravnih delova....
svaki savet dobrodosao....

procitao sam slicne teme i ovde i na drugim sajtovima ali sve na kraju ostane nedoreceno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascona C - trokiranje na oko 2000rpm
PostPoslato: 06 Nov 2013 21:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
ja sam imao sličan problem na fiatu i isto odradio sve živo i nikako da se toga rešim , na kraju promenio karburator i problem rešen. jel možeš da probaš drugi karburator .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascona C - trokiranje na oko 2000rpm
PostPoslato: 06 Nov 2013 22:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Sep 2012 00:32
Postovi: 13
Lokacija: Nis
Ime: Pedja
Opel: Ascona 1.6sh
ne znam kako bas uvek na istom broju obrtaja da zajebava karburator? mislis da moze da bude do njega? nemam mogucnosti da probam drugi sem eventualne kupovine drugog ali to vise ni u ludilu ne radim napamet....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascona C - trokiranje na oko 2000rpm
PostPoslato: 06 Nov 2013 22:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
problem je u tome da on već ima godina i ništa netraje večno , ja sam probao tri komada polovna kupio sam ih zato što su bila identična ovom mom . na kraju kupio ladin nov i problem je nestao .
evo kola i dan danas idu sa njim doduše kod drugog vlasnika . probaj da ga odneseš u karburator servis da ga očiste promene vitalne delove koje treba promeniti i našteluju smešu. ali to će te možda izaći skuplje nego nov.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs