Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 22:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Drustvo nisam hteo da otvaram garazu jer mi je nekako bzv kad nije opel...ali nekako sam zavoleo ovaj forum pa ajde nije kasno ni sad posle 5mes da otvorim garazu, cisto radi druzenja dok ponovo ne stigne neki opel kao sto je i planirano :)

Neki vec znaju a neki ne....iskreno smucilo mi se da bacam pare vise na gorivo jer mi je astra trosila oko 13l po gradu, a ja vozim 90% gradsku voznju...hteo sam da ugradim plin, ali su me drndali da je dovedem u fabricko stanje i bukvalno sve poskidam da bi dobio atest, pa onda cak i kad bi to uradio smanjili bi mi u dozvoli broj putnickih mesta sa 5 na 4 jer nemam treci naslon i pojas pozadi...sto mi nikako nije odgovaralo jer nemam drugi auto i kad idem negde cesto nas ide petoro...
Drugar me je zeleo moju bertu bukvalno od kad sam je kupio i terao me svaki dan da mu je prodam, mada sad je vec izgustirao i na prodaju je :( Uglavnom, menjali smo se kljuc za kljuc jer znam napamet kakav mu je auto i sta je sve radjeno...

Sredjena je kompletno glava motora, usput su stavljene i nove uljne karike kad je vec otvaran motor, leteci lezajevi...remontovan alternator, nov alnaser, novi diskovi i plocice, sve to je uradjeno pre 40 000km koliko je on presao sa njim za godinu dana, i od zamene do zamene ne pipne ulje na meracu, uzeo sam moj aku pod garancijom, ima dobar plinski uredjaj koji ga je izasao oko 700e sa sve ugradnjom i atestom koji vazi 5 god, posto taj motor ima keramicke vodjice ventila i znm zbog cega jos stavljena je i ona kapalica sa posebnim uljem koje cuva motor. Prosle zime su kupljene sve 4 nove zimske gume Sava 205/55/16 na novim celicnim felnama. Ja sam pre neki dan kupio prednje dve letnje gume stare oko 2 i po godine 17ice...i tako...u trapu je kao nov, veoma veoma utegnut u voznji i previse udoban, zvucna izolacija je predobra, generalno je retko ocuvan primerak kod nas jer su uglavnom krsevi...

Inace, auto je kao sto pise u naslovu Ford Mondeo MK3 2.0 16v 147ks,
Oprema je GHIA i bas je dobra, ima neke zanimljive stvarcice koje mi se svidjaju kao sto su 7 brzina za brisace, ostava za naocare kod plafonjere...ima sva 4el podizaca, el retrovizori, retrovizor na samopotamnjivanje, grejaci retrovizora, grejaci prednjih sedista, kozna sedista (bas je kvalitetna koza i veoma su udobna), bord komp, dva cup holdera jedan izlazi iz konzole, digitalna automatska klima, mikrofon za blutut isto kod plafonjere, elektro podesivo vozacevo sediste u svim pravcima, na oba suncobrana ima ogledalce sa svetlom sto mi se bas svidja, ima 10 erbega i msm da ima i vazdusne zavese, i tako...sigurno sam nesto zaboravio ali to bi bilo to...

Uglavnom za sad sam bas zadovoljan limuzinom, posto ja ne mogu a da ne cackam nesto, morao sam bar nesto i oko njega da cacnem a da ne ispadne mnogo kicasto, jer u principu kod tog auta i nema bas puno toga da se radi :)

Sitnice neke koje sam uradio a koje su ga po meni dosta ulepsale:

-Ubacio sam andjele,
-Ofarbao farove u crno iznutra,
-Ofarbao kocione celjusti u crvenu boju,
-Ofarbao lajsne na branicima u boju auta,
-Zatamnio stopke folijom,
-Ceo auto je masinski ispoliran,
-Koza redovno mazana,
-Kljuc zamenjen skakvcem,
-Parking senzori,

I tako po jos neka sitnica, u principu nista bitno...
Evo i neka slicica od danas, dodacu jos neke slike kasnije ako nadjem, ove su samo od danas...

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika

Astrica je uvek blizu :ilo: :drugari:

Slika

Slika

Slika

EDIT:

Nasao sam jos neku sliku od pre nego je nize rezolucije, al nema veze...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I da, nzm koliko se vidi na slikama jer zavisi i od ugla a i od svetlosti, ima fabricki zatamnjena sva stakla u vecem procentu nego kod standardnih modela sto mi se svidja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 22:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Dobar mondeo nego mi se cini da slabo puni aku ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 22:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala drug :) Kako mislis slabo? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 22:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
https://postimg.cc/image/6gw43x1hj/

Po ovome puni 12.5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 23:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
A to, hah :D Pa jel vidis obrtaljku? Ugasen je auto, to je napon kad je ugasen auto, inace tu stoji sigurno bar 2 sata sa pojacanom muzikom dok sam ga lickao :D
Oko 14v je kad radi auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 23:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Aa nisam to video nego mi ovo crveno bode oci :) svaka cast jos jednom na prinovi i da zamenis za bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 12 Avg 2018 23:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ma to sam ja stavio bzv jer mi nekako zgodno mesto za to, a nije tad imao zeleni pa ostade tako :D
Hvala puno, bice, najverovatnije opel :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 13 Avg 2018 14:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
Uvek su mi zapadali za oko ti fordovi, skroz dobro izgledaju a cena im je ok, deluju mi kul, i on je usao kao jedan od izbora za moj sledeci auto, e sad ne znam kakva su iskustva drugih jer se nisam susreo sa nekim ko ih ima, samo fokuse, mada vise ni sam ne znam sta bih, gledam i pi*ke i krompirace sto bi se reklo, od bertone kabria do fiat crome :ludilo: :ludilo:

Sve u svemu dobar ti je taj autobus :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 13 Avg 2018 21:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala druze :D
Pa moje neko iskreno misljenje je da je da se bukvalno za smesne pare dobija bas bas siguran, udoban, stabilan, pre svega pouzdan i krcat opremom auto, naravno samo sa GHIA paketom opreme, ostalo je bzv...
Drugar ga je imao oko 2 godine, nikad ga nigde nije ostavio na putu, on inace cesto ide Nemacka, Francuska, Bugarska, itd. Od kad je odradio motor presao je oko 40-45000km za godinu dana, uvek na plin, i ide prelepo da oba goriva, ali ima izveden prekidac da se gasi benz. pumpa kada radi na plin i tako cuva pumpu...
Naravno na benzin bukvalno pokida na visim obrtajima, pogotovo mi se svidja kada je pun auto i na otvorenom putu za preticanja uvek ima dosta snage, dok je po gradu lenj da kazem kad startujes sa semafora, nije taj auto za start, jer ima 1500kg i jak motor, i bukvalno kad mu nabijes gas samo seta u mestu i slajfuje dok ne uhvati lepo :) Ali nije mu to ni namena, nego da se uziva u voznji za sta je stvarno i stvoren...
Na plin ima nesto manje snage u visokim obrtajima ali to je mala razlika, dok do 3-4000 obrtaja se ne oseti razlika.

E sad, svi kazu da su mane fabricki uljne karike i da taj motor trosi ulje, i kazu da kada jednom zamenis karike nekim boljim onda si miran dugo dugo, i stvarno ne pipa ulje na meracu kako god ga vozio.
Njemu je vec trosio ulje kad ga je uzeo po malo, i nategao ga je na auto put od Ks prema Nisu sve vreme izmedju 200 i 230kmh, i posle nekog vremena zeznuo motor, glava, dihutng glave...
Onda je sve odradjeno u servisu i za svaki dihtung bukvalno ima racune, i sve je stavljeno kvalitetno od delova, i to mi se najvise i svidelo jer znam da oko motora necu da pipnem nista sve dok je kod mene.
A ima i nov plinski uredjaj kvalitetan sa garancijom i atestom 5 god, krorozije nema bas nigde, patos je cist kao suza, rubovi, i ostalo sve je cisto kao suza. Tako da to je to...

Mnogi verovatno ne znaju kao sto ni ja nisam znao ali eto da spomenem da taj model ima plivajuci zamajac :D Ali kazu da kod tog motora gotovo niko nije imao problema sa zamajcem, dizelasi imaju, naravno posle pozamasne kilometraze :D

Malo je nezgodan za parkiranje jer je stvarno ogroman auto...i nervira me to sto sam navikao na astricu da je ispaljujem sa semafora, bila je stvarno ziska i izleti kao metak, a ovaj je malo lenj iz starta, ali sve ima svoje...

Sve u svemu, moje misljenje iskreno da je to pouzdan, jak i cvrst auto u svakom smislu te reci, stabilan, udoban i sa bas finom opremom za to godiste za smesne pare...a da i odrzavanje je bas jeftino. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 14 Avg 2018 17:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Super limuzina :D
Imao sam priliku da vozim ovakvog mondea i odlican auto, izuzetno upravljiv i mnogo bolje drzi u krivinama recimo od vectre c i odusevila me udobnost, a jedino sto mi je bas ruzno na tim da kazem starijim fordovima, a to je volan koji mi se bas ne svidja, sve u svemu odlican auto sa odlicnom opremom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 14 Avg 2018 18:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala Aco.
E to je nesto sto me odusevilo, bas ta upravljivost i
drzanje, sa ovim fordom udjem mnogo brze u neke krivine sto npr nisam mogao sa bertonkom iako je bila spustena, nakrene se on u krivini ali drzi, ne prokliza, dok se astra npr nije nakretala ali je bacala dupe mnogo. Verovatno je imala los balans, ford ima dosta teze dupe. Po snegu ogromna razlika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mondeo MK3 2.0 16V GHIA
PostPoslato: 14 Avg 2018 22:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ode moja berta :( Drugar je prodao nekom liku iz Bele Crkve, tako da su ovo bile poslednje slike od prekjuce sa bertom :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs