Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 20:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Inace, verovatno ste vec procitali u temi o mojoj Fronteri da sam je dao u zamenu...

U slucaju da se pitate sta sam to uzeo, izbor je pao na:

crnog Mercedesa G320 (Mercedes OM104, Linijski 6-cilindricni motor, 3200ccm, 24V, 211KS, 310Nm, benzinjara sa sekvent plinom), 1995. godiste, model W463, znaci -luksuzna verzija (koza, klima, siber, sve na struju, grejaci svega (pa cak i soferke), automatski menjac, permanentni 4x4 pogon, reduktor sa 3 brzine, blokada sva 3 diferencijala, ...)

i malo fotki novoga mi ljubimca (sto bi moji prijatelji rekli -uzeo si pravo partijsko vozilo ;)

Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 21:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
Odlicna masina, vise ne moras da brines za policiju i kazne, nece te vise dirati :D :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 21:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2013 20:46
Postovi: 78
Lokacija: Trstenik
Ime: Jovan
Opel: Ascona C 1.6
Garaza: pogledaj
Uf, mafijasko vozilo nema sta. Lep izbor mogu ti reci, ipak je ovo klasa za fronteru...G klasa :)
Ajd napisi da ima neku manu...makar da mu trebaju vece felne, cisto da potvrdimo da savrsenstvo ne postoji xD Al predobar je, nek ti je sa srecom...

_________________
Nisam zgodan nisam lep al zato vozim ASKONU :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 21:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
bruka od auta, sad te murkani sigurno nece dirati, samo mu jos zatamni sva stakla :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 22:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Pravi terenac :) nek je sa srecom :)

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 22:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hvala momci!

To za muriju i nezaustavljanje mi svi kazu: posto sam ja vecinom u zelenoj vijetnamci, plus crna, zatamnjena G-klasa = sluzbeni auto 1/1 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 22:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Peki_XD je napisao:
Uf, mafijasko vozilo nema sta. Lep izbor mogu ti reci, ipak je ovo klasa za fronteru...G klasa :)
Ajd napisi da ima neku manu...makar da mu trebaju vece felne, cisto da potvrdimo da savrsenstvo ne postoji xD Al predobar je, nek ti je sa srecom...


Pa sad... ove felne (18"), koje su dosle sa njim su super za zimu :D

A za leto bih ja voleo da nabavim ovako nesto: Slika


To su AMG 22" felne, a i ceo AMG styling mi se dopada, jedino bih uzeo crnu mrezicu za masku motora, umesto hromirane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 22:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Evo i jedan video, uradili, a ko bi drugi nego Rusi:



A ni pesma nije losa, premda je hip-hop :P
(preporuka -slusati GLASNO!!!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 17 Feb 2015 23:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2015 00:33
Postovi: 117
Lokacija: Smederevo
Ime: Filip
Opel: BMW e46 318i ///M & Chevrolet Cruze 1.6 lt+
Odlična mečka :)

_________________
///M


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 18 Feb 2015 01:42 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 27 Mar 2013 23:21
Postovi: 1218
Lokacija: PRHOVO
Ime: BRANISLAV
Opel: Astra bertone z20let
Garaza: pogledaj
Pravi auto :D
Koliko trosi ?

_________________
z20let


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 18 Feb 2015 10:58 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
Jedva sam cekao da otvoris garazu druze. Extra je...
Neka te dugo sluzi bez problema...
:ziveli:

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 18 Feb 2015 12:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010 20:24
Postovi: 794
Lokacija: Mladenovac / London
Ime: Bojan
Opel: Omega B i Corsa B
Garaza: pogledaj
:love: :love: :love: pravi auto, nek te dobro sluzi.
pretpostavljam da ces ove nalepnice iz enterijera skidati, i moja preporuka ako vec nema, brdo parking senzora :D :D

_________________
Mnogo je Šabana, samo jedan Šaulić....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 18 Feb 2015 19:39 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2012 18:52
Postovi: 335
Lokacija: Beograd(Grocka)
Ime: Ivan
Opel: Astra G Classic 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Ozbiljna masina i po meni dooooobraa :wow zamena za Fronteru :)
Koliko ja vidim, pozadi ima senzore...
Jedva cekam da pocnes sa sredjivanjem, hahah a sto se tice ovog za pandure, delimo isto misljenje, jos blinkere da nabavis i zavrsio si sve probleme :bekelji:

_________________
Opel Opel Opel Opel Opel Opel Opel Opel Opel Opel Opel


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 18 Feb 2015 23:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hvala svima :)

I ja jedva cekam da pocnem da je sredjujem, ali ce to, nazalost, morati da priceka, dok otplatim dugove u koje sam usao da bih je uopste kupio.

Vec ima parking senzore, a uskoro ulaze i kamerice i muzika koja je bila u Fronteri.

i evo jos par fotki od danas, pre nego sto sam predao Fronteru novom vlasniku:

Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 19 Feb 2015 00:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Eh, da. Da odgovorim na pitanje koliko trosi: u zavisnosti od stila voznje 15-17l benzina ili 17-20l plina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 19 Feb 2015 00:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
prvo cestitke na kupovini, pre svega :ziveli:

ali , jeste mecka bolji auto, pestizniji, posve prohodniji, pravi terenac u punom smislu, ali jebs mi sve frontera je lepsa

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 19 Feb 2015 12:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Bila prelepa Frontera, slazem se.

Ali je G-klasa -ikona, a njen izgled je -vanvremenski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 15 Mar 2015 17:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
Momacki/staracki san :) Vozio sam 2.9 turbo dizel...strasnilo...ali je najbolji auto koji sam vozio definitivno R klasa...320 V6...i to sam je vozio stotinak km...ovaj 2.9 samo malo po ulici (realno to se ni rodjenom bratu ne daje) haha i cini mi se da je isto sestak...odoh od teme sa R klasom....ali kad naprave auto...naprave ga...
ovo sam davno gledao https://www.youtube.com/watch?v=_p1c8d_Hieg :) i ta dva vozila ne treba uporedjivati...glupo je..obrni okreni nebo i zemlja su u svakom pogledu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 19 Mar 2015 01:15 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 13 Jun 2013 22:50
Postovi: 160
Lokacija: Nis
Ime: Pedja
Opel: Opel Astra 2.0 DTI
Lepa mecka..... ali mi se Frontera mnoooooogo vise svidja.. izvini na komentaru :ok:

_________________
Y20DTH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 30 Mar 2015 21:03 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2006 22:23
Postovi: 270
Lokacija: Beograd
Ime: aleksandar
Opel: astra f 1.8 16v
Svaka ti cast na izboru,vanvremensko vozilo i po mom misljenju naj opasniji terenac sto se izgleda tice.Ova restajling varijanta mi je opasna mada se ne bi bunio ni sa onom skrnavom sto ima nasa vojska mada je ona pod Puch amblemom ali to je sve isto.

_________________
SENATOR 3.0I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 30 Mar 2015 21:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Lepa je meckica ali je i meni Frontera lepsa :/

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2015 22:04 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Jel to cudo bilo pre dva dana u SDu?

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 30 Mar 2015 22:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hvala svima na kometarima.

Naravno da mozete (a i trebalo bi) da napisete sta zaista mislite, bez potrebe za izvinjavanjem ;)

Frontera je bila stvarno, stvarno lepa, dobra, sve super, ali ovo je nesto sto sam zeleo i potajno se nadao da cu kupiti odavno i nije mi uopste zao sto sam doneo tu odluku :D.


@alexa05 -nije bila u SDu, nemam je ja jedini u Srbiji (nazalost), a sve su VRLO slicne ;).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2015 23:47 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Fantasticna meckica... Bila ista ili sl u SDu a BG table pa pomislih da je tvoja...

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mercedes G320 by Opcar
PostPoslato: 31 Mar 2015 02:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hteo bih samo da naglasim, jer ljudi ocigledno ne znaju -da je Mercedes G klasa i Puch G jedno te isto vozilo, samo sa razlicitim amblemima (oznakama).

A sad malo istorije ;):

Slika

Mercedes-Benz G-Klasa ili Puch-G (kako se naziva u nekim oblastima), skraćeno od Gelaendevagen (ili vozilo za bespuca), je veliko, beskompromisno terensko vozilo, proizvedeno od strane Steyr-Daimler-Puch (sada Magna Steyr) korporacije, u Austriji (Graz) i prodaje se kroz prodajnu mrezu Mercedes-Benza. G-klasu odlikuje kockasti dizajn, karoserija koja je pricvrscena na sasiju, kao i obe krute osovine. Poseduje mogucnost potpunog zakljucavanja sva tri diferencijala (srednji, zadnji i prednji) i jedno je od retkih vozila koje imaju takvu funkciju (jedino serijsko vozilo).

Slika

Uprkos uvođenju njegove planirane zamene (unibody SUV -Mercedes-Benz GL-klasa, u 2006. godini), G-Klasa je još uvek u proizvodnji i jedna je od najduže proizvodjenih serija Mercedes-Benza u istoriji Daimler-Benza, sa rasponom od 36 godina. Prosle godine je obnovljen ugovor izmedju Mercedes-Benza i Magna-Steyra o produzetku proizvodnje G-klase u fabrici u Gracu do 2022. godine, sa mogucnoscu ponovnog produzenja ugovora.

G-klasa je razvijena kao vojno vozilo, na predlog Iranskog šaha (u to vreme značajnog akcionara Mercedes-Benza) i ponudjena je na prodaju kao civilna verzija u 1979. god. Proslavljena i dokazana po bespucima sirom sveta, koriste je vojske svih ozbiljnijih drzava sveta (njih 65. ukupno), pa cak i americki Marinci, izmedju ostalih.

Iako uvek pravljena na jednom mestu -u Gracu , G-Klasa se prodavala pod imenom Puch G na pojedinim tržištima (Austrijskom, Švajcarskom, u Lihtenštajnu, Engleskoj (samo model W461), nekim delovima Afrike i trzištima Istočne Evrope), i to sve do 2000. godine, od kad se G-klasa moze kupiti samo sa trokrakom zvezdom. Postoji i varijanta Peugeot P4 koja se pravi po licenci, sa Peugeot motorom i različitim delovima.

Puch G: Slika Mercedes G: Slika

Razvoj G-klase je počeo 1972. godine, sa fokusom na terenskim sposobnostima i na maksimalnu bezbednost i udobnost; po sporazumu o saradnji između Daimler-Benza i Steyr-Daimler-Pucha u Gracu, Austrija. Mercedes-Benz inženjeri u Štutgartu su bili zaduženi za dizajn i testiranja, a tim u Gracu je razvio proizvodne planove. Prvi drveni model je stavljen na uvid Daimler-Benzu u 1973. Sa prvim prototipom u voznom stanju počinju razna testiranja, uključujući Nemačke basene sa ugljem, Saharu, kao i Arkticki krug u 1974.
Proizvodnja za vojsku (model W461) je počela 1975., u novom proizvodnom pogonu u Gracu, gde su novo terensko vozilo poceli da proizvode gotovo u potpunosti rucno, sa početkom proizvodnje civilne verzije (W460) 1979. godine.

Slika Slika Slika Slika Slika


Model W460

Slika Slika Slika

Prva velika poboljšanja su uvedena 1981. godine, uključujući i automatski menjač, klimu, pomoćni rezervoar goriva, zaštitne rešetke farova i vitlo. Ubrizgavanje goriva je postalo dostupno 1982. godine, kada je uveden 230 GE, zajedno sa udobnijim prednjim sedištima, boljim grejanjem, širim gumama i prosirenjima blatobrana. Za 1985., blokada diferencijala, centralno zaključavanje vrata i tahometar postaje standard.

Originalni model -W460 Gelaendevagen, pušten je u prodaju za civilne kupce u 1979., nakon što je debitovao u februaru te godine. W460 je ponuđen sa dva rastojanja između točkova, kraceg međuosovinskog rastojanja (SWB) od 2.400 mm i dužeg (LWB) od 2.850 mm. Moglo se birati između tri verzije karoserije: -dvoja vrata, kratko međuosovinsko rastojanje, kabriolet; -dvoja vrata, kratko međuosovinsko rastojanje, vagon (karavan); i -četvoro vrata, dugo međuosovinsko rastojanje, vagon. Obe verzije karavan (vagon) su bile dostupne i bez prozora, sa dvoja vrata -Van (ili Kastenvagen na nemačkom).

Slika


Model W461

Slika Slika Slika

W461 je vojni model, proizvodjen od 1975. godine. Sva specijalno narucena i vojna vozila koriste W461 oznaku, odnosno vozila specijalno proizvedena za vatrogasce, policiju, vojsku, snage za brzu pomoc, itd... Takođe, kasnije proizvodjen po specijalnoj narudzbini, ali javno dostupan, model Worker (radnik) je dobio ovu oznaku. Ovako su takođe obelezene i G-Professional i Greenline serije.

Tokom životnog veka modela W461, napravljeno je mnogo različitih karoserijskih varijanti za vojsku i javne službe klijenata, kao Papa-mobile, pikap (p**k*) ili šasija/kabina sa bazom točkova od 2.850, 3.120 ili 3.400 mm, zatim šasija/kabina kao baza za vojno-sanitetska vozila ili vozila za sredstva veze.

Slika Slika Slika

Slika

G280 CDI "Edition PUR" je posebna verzija W461, dostupna i civilnim kupcima. Ovo je u suštini civilna verzija W461 (koja uključuje mnoga poboljšanja vidjena na W463) i dolazi opremljena sa starterom motora na 24V i haubu po kojoj se moze šetati.

Slika


Model W463

Slika

Godine 1989., na 10. godišnjicu G-klase, na Međunarodnom sajmu automobila u Frankfurtu, pojavila se nova, restilizovana, luksuzna civilna varijanta -model W463. Dolazio je sa stalnim pogonom na 4 točka, luksuznim i udobnim enterijerom, sa akcentima, centralnom konzolom i lajsnama od pravog drveta i opcionim sistemom protiv blokiranja kočnica (ABS). Proizvodnja je počela sledećeg aprila. Godine 1992. je počela proizvodnja nove podserije modela W463, za profesionalne korisnike. Civilni model počeo je da nudi tempomat, poklopac rezervnog tocka od nerđajućeg čelika, pragove i detalje od orahovog drveta na unutrašnjim elementima u standardnoj opremi.

Slika



Godine 1994., cela linija modela G je zvanično preimenovana u G-klasu (G-Class, G-Klasse), u skladu sa novim oznakama serija u Mercedes-Benzu.

Tokom godina, modeli W460, W461 i W463 su dobijali unapredjene verzije motora, menjača, pogonskih sklopova, kao i enterijera. W462 oznaka je korišćena na vozilima proizvodjenim po licenci, u drugim zemljama (vozila grčke vojske, proizvodjača Elbo su W462). Peugeot P4 je imao svoje oznake.

P4: Slika ELBO's G: Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs