Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 00:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 11 Dec 2009 22:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
Oterao sam korsicu na zasluzeni servis (corsa B 1.2 (x12sz)),
zamenjeni: ulje , filter ulja, filter za vazduh, filter za gorivo , filter kabine ,svecice i ocishcen senzor polozaja radilice jer nekad mi se desi da jednom u dve nedelje pali tek iz treceg cetrvrtog puta i malo je lagao na dijagnostici za neke vrednosti, pa rekosmo ajde da se ochisti.

Uzeo sam auto sa servisa, odma imao neke obaveze pa uzeo da vidim kako ide, posle 15 kilometara auto je pocheo bash da mi gubi snagu, jedva drugom uzbrdo, ja bio u trecoj ugusio se skroz, onda je pocheo da cima tu negde posle 40km, bio sam na 6-7 litara, mada pomislio sam da plovak laze, natochio josh 20 , opet ista prica, taj dan sam morao da predjem nekih 80ak km, tek se oko 70og ispoljilo najgore cimanje, sutradan sam opet morao da vozim ali nekih 20ak km, mislio sam ajde sleglo se sve shto su menjali, tipovao sam da je mozda filter goriva ili vazduha malo pomeren, ali opet cimanje , sve gore i gore, jutro posle, tj danas ujutru, odem nazad u servis da vidimo shta je u pitanju,seo majstor da ga zaturira, motor bash neravnomerno radi , iza njega crn dim ko iz krematorijuma, provozao ga chovek i kaze kablovi svecica garantovano(njih nisam inicijalno menjao).
Zamenimo kablove, auto ide kao bombona, malo uzeli da ga produvamo da isteramo sve ono shto je ostalo nespaljeno u motoru, ali chim se motor lepo zagrejao pocheo je da cima, dodushe mnogo manje, ali kad sam parkirao posle nekih 10ak km na leru su obrtaju pocheli bash da opadaju i nije hteo da prima gas kako treba vec sa zadrshkom, opet crn dim.
Ostavim ga nekih sat vremena ,sidjem sa drugarom , provozamo ga , opet ide ko zmaj, dodushe gazili smo ga, ali kad se vozi na nizim obrtajima oseti se da malo cima, gazio sam ga bash iz razloga da sagorim sve ono shto se natalozilo, ali posle sam upao u guzvu na gazeli i opet je pocheo da se gushi, da ne vuche u prvoj zato shto nece da primi gas kako treba nego tek sa zadrshkom od sekund , dva.
Oteram ga opet kod majstora da pogleda shta je, on mi kaze da to tako treba, bice takav josh dan dva dok ne sagori sve....e sad jbg struchniji je chovek od mene, ali meni se sve chini da se auto opet gushi a ne da sagoreva, mada u trenutcima kad se ne gushi ide kao zmaj...pre servisa je sasvim ok ishao
ima li neko neki savet ?

Pobrisan offtopic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 11 Dec 2009 23:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
teraj auto nazad u servis i nek ti oni otklone kvar
ako ti je auto bio ispravam pre servisa
nemoze se nakon servisa pokvariti
moze svasta da bude uzrok ,
ako su ti zamenuli glavni comp
onda si *****


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 00:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
ja nekako sumnjam da nisu dobro vratili senzor radilice posle chiscenja, to bi moglo da mu poremeti paljenje u cilindrima...nishta mi drugo ne pada na pamet
ja kapiram da zobg toga izlazi crni dim posle gushenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 00:43 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Boldrick je napisao:
ja nekako sumnjam da nisu dobro vratili senzor radilice posle chiscenja, to bi moglo da mu poremeti paljenje u cilindrima...nishta mi drugo ne pada na pamet
ja kapiram da zobg toga izlazi crni dim posle gushenja...



Cim je los broj obrtaja motora onda sve povlaci jedno za drugim, losu smesu,sagorevanje,los rad motora, povecana potrosnja itd.
Ili nije vracen senzor u svoje leziste gde treba da stoji ili je definitivno crkao taj senzor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 00:50 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
posto je dole taj senzor ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 00:52 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Tempo je napisao:
posto je dole taj senzor ?



original oko 70e, ostali proizvodjaci 25 do 30e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 00:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
nisam pitao poshto je senzor.

ovako je doshlo do chiscenja senzora, ja sam rekao da mi se desi jednom u dve nedelje da nece da upali, nego tek iz 3-4 puta, ali tad upali kao da se nishta nije desilo pre toga, bukvalno chim krene da vergla, majstor reche da je to 99,9% senzor radilice
okachili smo dijagnostiku i videli da radi, ali da lazira broj obrtaja za 50(ne znam kako je to provalio kad ja nemam obrtomer) pa su mi predlozili da ga ochiste da ne bi bilo frke opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 19:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
dal ovaj odgovara ?

http://cgi.ebay.de/Kurbelwellensensor-O ... 35a4034155


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 12 Dec 2009 21:58 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Tempo je napisao:


Ne odgovara taj je od x, z12xe motora sa lancem i lancanicima, njegov motor je x12sz senzor radilice je
sa kablom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 13 Dec 2009 00:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
Evo mali upadate
Presao sam danas oko 80km po gradu, auto je cimao malo na pochetku, ali nishta previshe strashno, naravno i najmanje cimanje je smor , kako god okrenesh videlo se poboljshanje.
Stao sam posle neshto u gradu pa sam otvorio haubu, izvadio svaki kablove za svecice i ponovo ih nabio na mesto, ne znam dal je do toga ali auto svakim kilometrom ide sve bolje i bolje, malo je osetljiviji kad je na nizim obrtajima, ali i to se popravilo i skoro da uopshte ne cima.
Sad stvarno ispade da mu je trebalo neko vreme da sagori ono iz motora kad nisu palile svecice, da podsetim da sam tako vozio skoro 100km

za sad izgleda da nece morati da se menja senzor.Ja hteo da vidim da mu nisu korodirali neki kontakti pa da to ochistim, jer znam kad se skida neki deo koji je vec zapeko pa se opet vrati moze da gubi kontakt od korozije, ali mu je bash nemoguce prici odozgo, ili da se chupa svashta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 15 Dec 2009 10:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
Ljudi , auto je skroz prso, dao sam mojima auto da odu do bachke topole na neku sahranu..i naravno kad dash kola najvecim stipsama na svetu kojima ne pada na pamet da sipaju gorivo pred put desi se da ostanu bez istoga kod naplatne rampe , tamo kod stare pazove, posle toga auto je ishao kako treba, chim su sipali gorivo upalio je iz prve. Onda su bili tamo par sati, taman dok se ohladio kako treba , da ona mulj zapekne i u povratku se desi da motor ne pali , da radi na 2 cilindra, znachi katastrofa.....I TAKO SU GA VOZILI 150KM!!!! stajali su na svakih 10 minuta da ga hlade, ja sam to tek jutros saznao inache bi postao zvezda crne hronike...Odem ja pre pola sata do auta, zavrglam, on upali i pustim ga da radi dok sam chistio sneg sa njega, tu sretnem komshiju mehanichara i kazem mu shta se juche desilo, otvorimo haubu kad ja pogledam motor sav prljav od ulja, proverim nivo ulja ima oko max, znachi u redu, pogledam posudu za vodu, e tu sam se usr'o, izgledala mi crno ko chunak, ali kad sam otvorio i pogledao bolje video sam da nema ulja i da nije tamna toliko,tako da je to ok, valjda.Onda sam seo da ga zaturiram, nece da primi gas, krenuo josh slabije da radi, valjda ga josh vishe ugushio benzinom.
Protokomer je otishao 99,99%.
evo ostavicu oznaku motora, pa ako neko ima polovan nek mi javi ili ovde ili na PP
broj motora : x12sz 19636039
opel corsa 1.2 CITY

-- 15 Dec 2009 15:55 --

Izvinjavam se na triple postu, ali hitno je
Pogledao sam ponovo auto, ali sad lepo i detaljno, ima ulja u posudi sa vodom, ulje sa meracha je crno iako je promenjeno pre oko 1500km, mora da se radi motor, nema druge.
Ako neko ima da preporuci dobrog majstora koji nije u guzvi i ne klepa po ushima previshe, znachilo bi mi, pozeljno bi bilo da je podruchje Beograda, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 15 Dec 2009 22:13 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Boldrick
Protokomer je otishao 99,99%.

Ako je x12sz motor, onda taj motor i nema protokomer (regulator protoka vazduha) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 15 Dec 2009 22:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Ne bih da te razočaram, ali vožnja na 2 klipa,hladjenje na 10min...koliko ja kapiram pregrejali su motor i verovatno je stradao dihtung glave,a otud i ulje u boci za rashladnu tečost... :shit:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 22 Dec 2009 19:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
Auto je opet ziv zahvaljujuci Godzi :respekt:
stvarno je trebalo iscimati se i naci uzrok svemu, sva sreca nije stradala glava i nije bilo shtete na samom motoru
najbitnije je da sad ide ko zmaj... koji je pojeo 45 konja za doruchak :ilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa korsom b posle servisa
PostPoslato: 08 Jan 2010 17:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2009 17:35
Postovi: 13
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa B 1.2 city
Jedno pitanjce za sve vlasnike corse sa x12sz ili x14sz (corsa b)motorom.
Ostao je jedan problem na autu kome nikako ne mozemo da nadjemo uzrok, preterana potroshnja == prebogata smesha == neki put ne pali cilindar pa motor ne radi ravnomerno. Sve su komponente testirane i u granicama normale su, samo nikako ne mogu da testiram komp jer nemam neki koji sigurno dobro radi, pa ako je neko raspolozen da se nadjemo da probam neki koji sigurno radi pa da znam da li da jurim da nabavljam, ne bih se zaletao ovako jer nisam neshto trenutno pri kinti.Ako nije ni komp onda na pregled instalacija :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs