Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa C 1.4 povremeno seckanje na plinu i gubitci snage
PostPoslato: 28 Feb 2018 14:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 10:07
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Miloš
Opel: Corsa C 1.4
Pozdra svima :) već neko vreme vučem ove probleme i nisam još našao rešenje, a pregledao sam dosta tema ovde i kod nekoliko majstora bio... Temu nisam otvorio u podforumu za auto-gas jer se problemi ne dešavaju samo kod vožnje na plinu, već na oba goriva...
U pitanju je corsa c 1.4 16v pre-facelift sa sekvent plinom. Pored svih sitnih, dva glavna problema koje imam su povremeno seckanje na plinu i "random" gubitci snage. Što se prekidanja na plinu tiče, dešava se recimo jednom ili dva puta u toku dva dana. U tom trenutku auto prestane da vuče a gas blago "propadne" tj pri malom dodavanju gasa ništa se ne dešava, a ako dodam malo više onda kreće to cimanje. Vezano za ovo, dešava se na pravcu sa konsntatnim gasom, ili bez gasa pri slabom motornom kočenju da auto blago cima nekoliko sekundi kao da seckate papučicom gasa. Ovo se dešavalo i par puta na benzinu, ali znatno redje i manje osetno, kad sam uzeo auto, jer sam neko vreme vozio samo na benzinu dok nisam sredio neki problem jer nije hteo da prebacuje na plin (al to je sad nebitno :) )

Što se gubitka snage tiče, dešava se nekada da auto jednostavno nema snagu i dobar odziv na gas. Evo par primera kojih se sećam... na pravcu, u 4. brzini jedva sam uspeo da navučem na 3000 obrtaja iako sam pun gas držao ; ili par puta kada sam trebao malo brže da krenem (uključenje na neki put), prvom krenem pa onda skoro pun gas, ali je reakcija automobila kao da sam ležerno krenuo

Ukratko evo šta sam sve proverio i radio, da se tema ne bi previše odužila... Na tabli stoji check engine lampica, a dijagnostika pokazuje egr ventil i map senzor (zaboravio sam tačno kodove ali mogu ih napisati). Map senzor promenjen i skinute greške, ali su se obe pojavile ponovo već posle 100 metara. Tako da je map senzor ispravan, a grešku pokazuje naizgled zbog egr ventila... pre par dana kod majstora bio za egr ventil, misleći da ga očistim ili zatvorim, ali kada je krenuo da radi video je da je egr već blokiran :) skinuo je to i probali smo auto, ali tada samo više secka, tako da je vratio tj ponovo je blokiran

Plinadžija proveravao sve i kaže da nema problema što se plina tiče, plinska mapa odlična...

Svećice su nove, klapna čista, benzinske dizne testirane i sve je ok i čiste su, alternator dobro puni, filter vazduha nov ...
Jedino što nisam još probao, a to je moje mišljenje, da se proba sa drugim protokomerom ?

Jedan drugi problem, najverovatnije vezan za step motor, koji ne znam dal li može da ima veze sa ovim je što gas ponekad ostaje iako se pusti papučica, između šaltanja brzina.

Unapred zahvalan na sugestijama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.4 povremeno seckanje na plinu i gubitci snage
PostPoslato: 28 Feb 2018 14:44 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
moze biti svasta. Takvi gremlini kad se pojave, majstori sa znanjem i iskustvom nece da se petljaju zbog brljavog plina.

Pa ako ne resis problem, sve od plinske instalacije otkaci, povezi sve kako je bilo fabricki, pa popravi auto da radi na benzinu.

Posle sve muke, ako hoces, ti opet povezi plin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.4 povremeno seckanje na plinu i gubitci snage
PostPoslato: 01 Mar 2018 13:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 10:07
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Miloš
Opel: Corsa C 1.4
Hvala na odgovoru, jedino što mi preostaje onda pre tog skidanja je da probam sa polovnim protokomerom i softversko gašenje egr-a, jer ovi ga ne bi zatvorili pre mene da je on bio ispravan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.4 povremeno seckanje na plinu i gubitci snage
PostPoslato: 01 Mar 2018 13:24 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Bolje to sve namesti nego softverski da maltretiras komp. Za benzinca je barem jeftino to da namestis sto se tice EGR

Proveri rad protokomera dijagnostikom. Mozda je do njega, mozda i do njegove instalacije, mozda i nije :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs