Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Lambda sonda
PostPoslato: 12 Sep 2017 20:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2014 19:12
Postovi: 14
Lokacija: Niš
Ime: Igor
Opel: Corsa C 1.2
Pozdrav za forumase
od proleca krenuo problem sa mojom corsom c. Odjednom je u leru kada se zagreje krenula da dimi, diskonekcijom prve lambda sonde motor je normalno radio. Odradjena dijagnostika kod drugara gde smo utvrdili da se prva lambda sonda "zakucala" na 0.2V i "lagala" ECU da je uvek siromasna smesa, pa je kompjuter drukao gorivo, tako da mi se drasticno uvecala potrosnja, auto dimio (na auspuhu izlazilo cisto gorivo) i trokirao na leru.
Za original prednju sondu u oficijalnom servisu su mi trazili 192 euro, pa sam ja kupio univerzalnu NGK sondu. Sam sam je povezao na postojeci dzek. Od tada se auto normalno ponasa, ali mi pali greske. Nakon predjenih ~ 100km upali prvu gresku P0130, nakon predjenih jos ~ 100km registruje P0136 i nakon toga pali check engine. Ponovo sam bio na dijagnostici i utvrdili da prva sonda radi van opsega. prilikom oduzimanja gasa, kada motor koci signal sonde je 0V, a pri punom gasu signal se krece preko 1.2V. Koliko ja znam pravilan opseg sonde je 0.2-0.9V.
Recite mi sta da radim? Da li da nabavim polovnu originalnu sondu ili drug iz Ceske moze da mi nabavi ovu https://m.automobilovedily24.cz/bosch/1149142
Da li bi resio problem sa greskama?
Da li ostecujem katalizator koriscenjem ove univerzalne sonde?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs