Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa D 1.2, menjač od 1.4
PostPoslato: 18 Feb 2017 12:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 01:35
Postovi: 2
Lokacija: Niš
Ime: Kris
Opel: Corsa D 1.2
Zdravo svima, na corsi 1.2 koju sam kupio novu 2011. mi se na oko 8k kilometara pojavi problem da auto u prvoj trza kad je hladan. Znaci samo prvo polazenje i posle radio super. Ja tad ziveo u prigradskom naselju i posle tog prvog polaska nisam imao semafore itd. pa sam zanemario. Preselim se u grad i tu se vec javlja problem. U prvih deset minuta, dok se auto ne zagreje, imam 5,6 puta da stanem i krenem. Auto trza li trza. A garancija istekla. Odem kod mog majstora, kaze njegova astra trese pa rastura, ima puno opela taj problem, da vozim tako. Citao po nemackim forumima, bas puno ljudi ima ovaj problem na corsi d 1.2. Menjali im u garanciji i ceo menjac i opet. Jedino resenje koje sam nasao je da se stavi menjac od 1.4 na 1.2 motor!!! Meni sad na 60k km ode lamela!!! (vozim vec 12 godina, nisam pocetnik, mada zena se naucila da vozi na mojoj corsi). Sad me zanima da li mogu da stavim set kvacila od 1.4 i da li bi to resilo i problem trzanja (koji vise nemam od kad zeza lamela).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2, menjač od 1.4
PostPoslato: 18 Feb 2017 13:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Nemoj se ljututi,al kad neko trazi resenje po forumima i spreman je da menja sve i svasta (menjac narocito,koji veze nema s ovim) onda kad dodje kod krstenog majstora i treba da mu taj skine kozu s ledja :banghead: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2, menjač od 1.4
PostPoslato: 19 Feb 2017 00:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Trzanje nema veze sa menjacem. Kad cujem da je nekom otisla lamela na 60k km to mogu jedino da klasifikujem kao ili fabricku gresku ili kao ljudski faktor.

Verujem da je u pitanju ljudski faktor i da je neko silovao lamelu prilikom kretanja - ne u smislu da je potpisivao auto nego da nije znao normalno da krene sa 1500 obrtaja nego sa 3000 obrtaja jer je auto slab.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs