Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Moja iskustva Corsa D 1.2 benzin
PostPoslato: 23 Jan 2017 16:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Vozim Corsu 1.2 xep skoro 2 godine pa sam rešio da podelim iskustva na forumu, možda nekome bude korisno.
Auto je proizveden u Španiji i kupljen nov u Srbiji 2009. god., imao je 65k km na satu i urednu servisnu knjizicu 2015. kada sam ga ja kupio za 4800 e.
Ja sam drugi vlasnik trenutno je na satu 83k km.
Oprema je osnovna Essentia, ima klimu i elektro paket, nema podizanje sedešta, podešavanje volana i komande na volanu.
Od ulaganja sam imao: 2 gume (80e), ležaj prednjeg točka (40e), pk kaiš+ roler i španer (50e), akumulator (fabrički crkao nakon 7 god. :respekt: ) (70e), ležaj na alternatoru (30e), pregrada za gepek (polovna sa otpada u Šapcu (25e)). Vlasnik pre mene je menjao DIS modul u garanciji na nekih 25k km.
Odradio sam i 2 mala servisa, sa GM 10W40 uljem, servis izađe oko 4500 din sa rukama (filteri su zamenski, tj. nisu GM).
U skorije vreme planiram da mu zamenim lanac i lančanike, jer se čuje zveckanje kada se auto zagreje, to bi trebalo da košta oko 200e.
Servisni interval je 15k km, ja se trudim da ulje menjam na 10k km. Od servisa do servisa potroši oko 1 l ulja što je u granicama koje propisuje proizvođač.
Potrošnja benzina u Beogradu 8-8,5 l, otvoren put oko 6 l, kombinacija autoput i magistrala 6,5-7l.
Godišnje pređem oko 12 k km (50% grad, 50% otvoren put), zbog ograničenog prostora u gepeku i kojekakvih atesta i sl. ne razmišljam o ugradnji TNG-a.
Pozitivni utisci: dobra upravljivost i ležanje na putu, udobnost napred i pozadi dosta mesta za sedenje, odlična izolacija, solidni materijali u kabini, generalno čvrst i robustan auto, relativno jednostavna mehanika, delovi dostupni, jeftin za održavanje, palio na -20 bez ikakvih problema, dobro ponašanje na ledu i snegu
Negativni utisci: Solidan gepek ali ipak nedovoljan za 3članu porodicu (što i nije neka mana jel mu to i nije namena), nedostatak snage kada je natovaren i kod preticanja na magistrali, verovatno je 1.4 verzija motora prava mera za ovu karoseriju, za gradsku vožnju mislim da je 1.2 sasvim dovoljan, loše rešenje ventilacionih rešetki u kabini, nedostatak pokazivača temp. motora na tabli (mada se ovaj podatak može pročitati u skrivenom meniju), malo tvrđe kvačilo i menjač u poređenju sa Renault i Fiat vozilima koje sam ranije vozio.
Kao zaključak auto je za sad premašio sva moja očekivanja. Takođe mi je razbio predrasude o Opel vozilima koje sam ranije imao. :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moja iskustva Corsa D 1.2 benzin
PostPoslato: 04 Feb 2017 10:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Jan 2017 19:17
Postovi: 30
Lokacija: Nis
Ime: Miljan
Opel: opel zafira 2.0 16v DTI
Neka te i dalje fino sluzi... Ubaci neku sliku da vidimo masinu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs