Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problemi - beli dim iz auspuha i čudan rad motora na "leru"
PostPoslato: 11 Maj 2016 13:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2015 10:14
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra 1,6 & Corsa 1,3
Prvo da se izvinim ako dupliram temu, ali nisam nigde uspeo da nađem ova dva problema kao "dva u jedan".. mada, možda i nisu vezani, ali... moram da pitam

Corsa C, 2004. 1,3 CDTI motor
prešla oko 170,000.
Kod mene je prešla oko 6-7,000

Problem 1: Kada upalim auto, kada je motor hladan, nevezano da li sam napolju ili nekom zatvorenom propstoru (npr.garaža u tržnom centru gde je temperatura i oko 15-20C) iz auspuha izlazi mnogo belog dima, i kada motor dostigne neku radnu temperaturu, na nekih 80-90C, imam utisak da se više ne vidi dim. Napominjem da nema problema prilikom paljenja, pali iz prve, nisam osetio problem da gubi snagu priliko vožnje.
Čitao sam po forumu da je možda kondenz, kao i mnogo drugih stvari, ali nisam nigde našao da ljudi koji imaju problem sa tim prilikom paljenja kasnije ne vide da se dimi iz auspuha... Znači kod mene je to dok se motor ne zagreje, i desi se nekad u vožnji kad naglo dam gas priliko preticanja, da u retrovizoru vidim malo beličastog dima, i čim se vratim u normalni režim vožnje, takvog dima nema.
NApomena: ulje ne troši, antifriz ne troši i ne meša se sa uljem.

Problem 2: Dešava se često da skala koja pokazuje broj obrtaja, kada je motor van brzine, na "leru", varira sa brojem obrtaja, skače od 800-900 do čak 1,300, kao da na trenutak dam gas pa pustim...
Znači, normalno radi, i od jednom skoči na 1,300-1,400 i opet se vrati...
I često se dešava kada vozim auto, (nebitno da je vruć ili hladan motor), izbacim iz brzine na ler da stanem na semaforu, isto tako počne da divlja , i smiri se, isto tako iznenada kao i što počne.

Ne znam da li su ova dva problema povezana, ili su nezavisni, ali, molim za savet...

PS. Pitanje 3, ne znam da li da otvorim novu temu ili da sve u jednom postu pitam, kako mogu da znam da je lanac na motoru za zamenu... nemam informaciju da je na autu menjan lanac, ne znam da li su predhodni vlasnici to uradili...
kako znati na koliko ga menjati...

Hvala unapred...

_________________
-----------------------------
Astra H 1.6 & Corsa C 1.3 cdti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs