Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 26 Nov 2015 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Ne znam kako bi vam ukratko opisao problem koji imama . Ajde da počnem od početka , promenio sam benzinsku pumpu , filter za benzin pošto je prethodnom vlasniku crkla i on je vozio samo na TNG . Sređen je monopoint oćiščena dizna . Ali sve to nije pomoglo prilikom paljenja moram da verglam bar jedno 3-4 sekunde dok motor neupali ? Sada sam u velikoj nedoumici par ljudi mi tvrdi da kada okrenem ključ na kontakt da moram da čujem pumpu koja gura gorivo , neki drugi kažu da to nije tačno da se pumpa pali tek kada se počne sa verglanjem ? Da li su to te tri četiri sekunde dok gorivo nedođe do monopointa ? Ajde molim ostale vlasnike corsi B iz 1997 godien sa motorem 1.2 8 v da mi kažu kako je kod njih ? I još jedno pitanej da li rad te benzinske pumpe zavisi od toga što auto ima TNG .Svi moji automobili do sada su palili na pola ključa kako se kaže i nebi voleo da dočekam velike minuse i da moram da verglam dugo .

Unapred hvala na odgovorima i predlozima ostalih vlasniak .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 27 Nov 2015 22:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Ajde vlasnici corsi b sa ovim motorom , pomozite . Samo kažite kada vam se uključuje pumpa za gorivo .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 27 Nov 2015 23:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Pumpa dobija napon preko releja kada verglas.Imao takvu Corsu tri godine,ni na kraj pameti mi nije bilo da ugradjujem plin,posto trosi kao upaljac.Sad je u vlasnistvu mog dobrog drugara.Treba premeriti pritisak koji pumpa gura,mozda zbog slabe pumpe duze vergla,ova i dalje pali na pola kljuca :ilo:

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 28 Nov 2015 00:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Rekord E1 je napisao:
Pumpa dobija napon preko releja kada verglas.Imao takvu Corsu tri godine,ni na kraj pameti mi nije bilo da ugradjujem plin,posto trosi kao upaljac.Sad je u vlasnistvu mog dobrog drugara.Treba premeriti pritisak koji pumpa gura,mozda zbog slabe pumpe duze vergla,ova i dalje pali na pola kljuca :ilo:


Ugrađena je nova pumpa , valjda je ovaj majstor koji je čistio diznu i proveravao monopoint proverio pritisak ? Meni deluje kao da kada počnem da verglam da nemam gorivo i da se čeka da on dođe . Posumljao sam i ja u pumpu i pozvao prodavnicu koja mi je prodala i dao primedbu uz konstataciju jednog od majstora da se gorivo izgleda povuče nazad u rezervoar ? Prodavac mi je odma skrenuo pažnju da bi trebalo da ugradim nepovratni ventil na dovodnoj cevi od rezervoara do monoponta da ove nove pumpe ne drže gorivo ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 28 Nov 2015 00:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Montira se manometar pritiska goriva na dovodno crevo,ocita se pritisak(cini mi se da je za monopoint 1,2 bara) i odmah znas na cemu si.

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 28 Nov 2015 11:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Oteraću ga kod majstora pa neka on meri , ako nije do toga neka traži dalje šta mu je, možda linija negde ne drži vakum pa se gorivo vraća . Neka proveri i benzinsku da li ona drži stub goriva . Očito da kada krenem da ga verglam nema goriva kod monopointa i moram da ga zaverglam da dođe . Mada morao bi da ga oteram kod ovih što održavaju gas , pre neki dan mi je kolega preporučio da proverimo menbranu i gumice na isparivaču kao i ventil od TNG , kaže on je imao taj problem pa je imao propuštanje TNG i to mu je gušilo auto prilikom paljenaj ?

Samo mi nije jasno šta mi je trebbalo da kupujem auto na TNG :grrr: , ja ga nevolim i ovo mi je prvi auto koji vozim sa TNG .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 28 Nov 2015 14:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2015 21:00
Postovi: 52
Lokacija: Kraljevo
Ime: Vlada
Opel: askona 2.0i
Garaza: pogledaj
0.8 bara je pritisak pumpe za monopoint a imam corsu identicnu na benzinu,pali na zub al' kad sacekas pumpu da odradi 2/3 sec tako mora,pusti price i teraj to slobodno,normalno je da na plinu mora da vergla duze pogotovu sada u ovom prelaznom periodu kad je plin jos u "letnjem" odnosu 60:40 % posniji,posto trosi manje,kad je hladno odvrni na isparivacu pola kruga dovod plina da bude jaca smesa i palice bolje.poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 28 Nov 2015 14:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
vladakv je napisao:
0.8 bara je pritisak pumpe za monopoint a imam corsu identicnu na benzinu,pali na zub al' kad sacekas pumpu da odradi 2/3 sec tako mora,pusti price i teraj to slobodno,normalno je da na plinu mora da vergla duze pogotovu sada u ovom prelaznom periodu kad je plin jos u "letnjem" odnosu 60:40 % posniji,posto trosi manje,kad je hladno odvrni na isparivacu pola kruga dovod plina da bude jaca smesa i palice bolje.poz


Kako da sačekam da pumpa odradio 2 -3 sekunde kada ona kod mene počne da radi tek kada počnem da verglam ?Da li kod vas pumpa radi na kontaktu? Ja ga palim na benzin ne na plin , zato sve ovo i sređujem .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 29 Nov 2015 02:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2015 21:00
Postovi: 52
Lokacija: Kraljevo
Ime: Vlada
Opel: askona 2.0i
Garaza: pogledaj
nesto tebi tu jos ne stima od instalacije,regulator pritiska i povratni vod treba proveriti,odusak u rezervoaru posto dugo nije radio na benzin,ima igranke ako ces sam da pravis kol'ko 'oces....na svim monopointima mora da pumpa radi na kontaktu,to je mali pritisak koji ona ostvaruje ionako kasni jos na verglanju da se ukljucuje...kod mene konkretno kad odmah verglam nece 3/4sec a kad sacekam iz prve sto znaci da je i kod corse kao i kod starijih monopointa,na fiatu je isto,vw-u...uostalom sto se cimas oko paljenja,nije to samo do jedne stavke,treba struju proveriti(varnicu na svecicama),kompresija je slabija nije nov,makanja je to od motora ne ide nikako,danas sam moju prodao za 850e i resio se bede,opet se vracam na vecu kubikazu pa nek trosi a makar ima da ide,nadam se da sam ti pomogao,ima ovde i pravih majstora samo retko zalaze pa ce se javiti mozda,moj ti je savet teraj to i cuti,ne bacaj pare na to kad imas plin,ako je motor dobar i na plinu mora da pali do -15 a kamo li na benzinu.poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 29 Nov 2015 11:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Vidiš Vlado ti kažeš da se pumpa uključuje već na kontaktu Miroslav kaže da se uključuje tek kada se zavergla . U tome je problem neki mi majstori tvrde da treba ; drugi :netreba , a ja mesec dana ih slušam i razmišljam ? Ja sam došao do zaključka da pumpa treba da se čuje i da odradi kada dam kontak posle par sekundikada se isključi da zaverglam i trebalo bi ako je sve ok da upali tako mi je radilo i na prethodnom autu gde sam isto imao potapajuću pumpu i direktno ubrizgavanje.

Sada samo da nađem majstora koji će da proveri gde je ko i kada prevezao pumpu da neradi na kontakt , da li je problem u releju ili u kompijuteru za gas ili nešto treće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 29 Nov 2015 22:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Ajd jos jednom:Corsa B sa monopointom ukljucuje pumpu goriva preko releja koji se nalazi kod ECUa,relej se ukljucuje na verglanju kao na primer kod C20 NE motora,koji je za razliku multipoint. Slucajno sam po struci mehanicar,e sad da li sam pravi ili ne,to mogu da kazu moje musterije. :postovanje:

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 29 Nov 2015 22:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Rekord E1 je napisao:
Ajd jos jednom:Corsa B sa monopointom ukljucuje pumpu goriva preko releja koji se nalazi kod ECUa,relej se ukljucuje na verglanju kao na primer kod C20 NE motora,koji je za razliku multipoint. Slucajno sam po struci mehanicar,e sad da li sam pravi ili ne,to mogu da kazu moje musterije. :postovanje:


Sada mi je auto kod limara nešto mi sređuje , posle toga ga teram kod majstora koji je sređivao monopoint da proveri pritisak .Miroslave nemoj se ljutiti , ja samo kažem kako su poprečna mišljenja , verovao ili ne ja sam pre neki dan gledao isti auto sa istim motorem i da nisam video svojim očima i čuo svojim ušima nebi verovao . Pumpa se čuje da radi kada mu se da kontakt , vlasnik ga vozi skoro deset godina i on tvrdi da nije ništa čačkano da je tako od kada ga je kupio ? Šta je po strani ne znam . Zato pokušavam ovde na forumu d astupim u kontakt sa više vlasniak da proverim definitivno .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 29 Nov 2015 23:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Ma sve ok,nema ljutnje :ok: forum i sluzi za razmenu misljenja,nego mi je malo zasmetao komentar kolege u postu iznad tvog o pravim i krivim majstorima :( .u svakom slucaju ti zelim uspesno resenje problema.pozz :ots1:

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 30 Nov 2015 21:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2015 21:00
Postovi: 52
Lokacija: Kraljevo
Ime: Vlada
Opel: askona 2.0i
Garaza: pogledaj
preko tog releja koji pominje ovaj majstor ide struja na bobinu i pumpu kod c20ne isto kao i kod monopointa a nemas kompjuter za plin jer nije sekvent nego elektronac koji ide preko jos jednog releja koji u stvari prekida struju i gasi pumpu u rezervoaru(kod c20ne je napolju zato je i ne cuje majstor) kad prekidac prebacis na plin,nikakva to nije tehnika da ispitas sam ako te zanima malo problematika a sto se tice monopointa trazi da ti poveze na kontakt dve buksne u releju i gotovo,imaces struju na kontaktu koja ide ka pumpi kao sto bi logicki trebalo da bude i kod mene je bilo na vise monopointa tako a i na C20ne je na kontaktu imao struju za pumpu iaoko nisam vozio na benzin jer je lose radio...sve u svemu nije ti to neki veliki problem da resis kod dobrog elektricara ili plinadzije ne kod mehanicara a najbolje u opelovom servisu nekom pa ces videti sta je fabricki odredjeno:kontakt ili verglanje,mozda nije kod svakog isto ali kod opela,fiata,vw-a 90-tih koje sam ja vozio je tako.poz jos jednom i poslusaj savet poseti ti ovlasceni servis a ne forum majstore i sustere koji samo uzimaju pare u vecini slucajeva! :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 30 Nov 2015 21:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Da vlado ispod haube postoji još jedan relej najverovatniej taj što ga spominješ . Majstor koji mi je radio auto je pokušao tu nešto da pogleda ali je brzo odustao i rekao da je problem u nekoj kutiji od gasa ( da li je to kompijuter ili neka elektronika ne znam ) Znam da je rekao da evo tu se pali kada zaverglaš ali nije znao izgleda šta treba i gde d apreveže .

Ipak će to auto električar da odradi . Majstor koji radi gas mi je rekao da kod ove Corse b treba da tek na verglanej počne da radi benzinska pumpa , i da on nema šta da tu gleda ???

Ljudi nemojte se prepirati oko mene molim vas . Očito da ili postoje dve serije istog modela ili su kod nekih autoelektričari odradili nešto pa nije fabrički kako treba .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 30 Nov 2015 22:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2015 21:00
Postovi: 52
Lokacija: Kraljevo
Ime: Vlada
Opel: askona 2.0i
Garaza: pogledaj
:ziveli: ma ko se prepire,pisem uopsteno ne zanimaju me price kojekakve nego konkretno ti pricam o mom iskustvu sa monopointima pa i majstorima....ne postoje dva nacimna ni modela,zna se sta je fabrika odredila i zasto a kod nas su ti majstori tehnicki nepismeni,znaju samo kecev karb da ugrade i da te ubede kako posle ima da leti auto bre...plin moze da poveze svako al oko tog releja plina ima zaebancije pa zato nece svako da se zeza sa time jer ima slucajeva kada se ostavi pumpa da radi i dok je na plinu da bi hladio dizne kod direktnog ubrizgavanja al' onda mora da iskljuci struju za njih isto...kod monopointa nema potrebe za tim i ne dozvoli da te ubede u nesto sto nije logicno...toliko od mene,ajd :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa B 1.2 8v problem sa paljenjem
PostPoslato: 05 Dec 2015 23:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Nov 2015 12:12
Postovi: 15
Lokacija: Starčevo
Ime: Ratko
Opel: Corsa B 1.2 8v
Molim sve koji su pratili ovu temu da pogledaju i temu sa istim naslovom "drugi deo " . moram da se izvinim i administratorima što sam to uradio , ali svatio sam da su ovo ipak koliko slična ipak odvojena problema . :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs