Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 10:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Corsa C, 1.3 CDTI, 2005 ventilator za klimu
PostPoslato: 12 Jul 2014 18:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2014 16:00
Postovi: 5
Lokacija: Foca
Ime: Djole
Opel: Corsa C 1.3, CDTI
Kako sam naglasio u predstavljanju, nisam bas neki poznavaoc mehanike kod auta i sl. :), pa se nadam da cete imati dovoljno strpljenja sa mnom :)! Problematika je sljedeca, radio sam punjenje klime u jednom prilicno dobrom servisu za klime u autima, koji se bavi samo klimama, i majstor je primjetio da se ventilator za klimu (onaj naprijed na hladnjaku) ne radi uopste, ne vrti se...

Otisao sam do najblize radnje sa auto-dijelovima za Opela, iako ih samo 2 ima u blizini, i prodavac mi je sugerisao, da provjerimo da nisu mozda instalacije, medjutim to nije bio slucaj, vec je dijagnoza "zapeko ti ventilator" :), znaci ne radi nikako, i ne okrece... Tako da ga moram mijenjati.

U ovlastenom Opel servisu pitao za cijenu, kazu komplet cijeli kosta 280 eura, i ruke jos nekih 50-60 eura vjerovatno, tako da ispade prilicno puno :)! Bilo je sugestija i da potrazim u auto-otpadima, tesko i tu da se nadje, nasao jedan, ali sam razmisljao, ako je to skidano sa Opel Corse C slicnog godista, da je vjerovatno i tu vijek trajanja pri kraju... Pa sam se ipak odlucio da kupim nov. U drugoj prodavnici dobio sam info, da se moze dobiti taj ventilator po cijeni od nekih 75 do 100 eura, mada jos nisu mi potvrdili, i pitanje je hoce li ga moci nabaviti... Tako da sam u startu se sokirao kakvo je stanje sa dijelovima za Opela u BiH = nikakvo! Strucnjak za klimu mi je rekao da u biti ide ventilator taj sa motorcicem, i da ne mora nosac dodatno se kupovati, jer se valjda iskoristi postojeci, ovo citiram :)... Klima nakon punjenja radi puno bolje, nego prije, ali mi je rekao da ce jos 30% bolje raditi, nakon sto se ovaj ventilator zamijeni, i sugerisao mi je da dok ga ne zamijenim, ne vozim auto puno uzbrdo, vec po ravnici, jer ce se zagrijavati puno vise motor, jer valjda ovaj ventilator hladi i motor, pored funkcije za klimu! Inace auto ima ok temperaturu, oo 80C za sada.

Pa ako mi neko moze sugerisati neku opremljeniju prodavnicu sa Opel auto dijelovima u Beogradu ili Novom Sadu, da ih pozovem i provjerim, jer bih nekako se snasao da se to dobaci do mene?

Hvala unaprijed!

p.s.
Guglajuci ove online kataloge Opel dijelova, nasao sam da mi ovo treba, e sad me malo zbunjuje, da su nekakva 2 ventilatora za istu stvar, ili mozda nisu :)?

Blower, air conditioner

Part Number: 8EW 351 039-691

to Chassis No.: 53/54/56999999
Diameter: 294 mm
Rated Power: 325 W
Rated Voltage: 12 V
Version: produced by BEHR

Original part numbers

(only for comparison)

Opel
1341338
9129966



Blower, air conditioner, in front of the radiator

Part Number: 70331440

Original part numbers

(only for comparison)

Opel
1341195
1341338
1850087
6341163


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C, 1.3 CDTI, 2005 ventilator za klimu
PostPoslato: 12 Jul 2014 22:59 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Prva varijanta je u slucaju da imas jedan ventilator (sluzi i za klimu i za vodu i obicno je sa 3 brzine),a druga kad se nalazi ispred hladnjaka klime i obicno ima dve brzine i on je samo za klimu.Nadji to polovno jer ne crkava cesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C, 1.3 CDTI, 2005 ventilator za klimu
PostPoslato: 13 Jul 2014 01:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Ja imam takvu korsu i imam samo jedan ventilator, mada je to samo moje misljenje, jer gledajuci prostor motora nisam uspeo da vidim drugi ventilator. neka me ispravi neko ako gresim..

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C, 1.3 CDTI, 2005 ventilator za klimu
PostPoslato: 14 Jul 2014 13:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2014 16:00
Postovi: 5
Lokacija: Foca
Ime: Djole
Opel: Corsa C 1.3, CDTI
vaske68 je napisao:
Prva varijanta je u slucaju da imas jedan ventilator (sluzi i za klimu i za vodu i obicno je sa 3 brzine),a druga kad se nalazi ispred hladnjaka klime i obicno ima dve brzine i on je samo za klimu.Nadji to polovno jer ne crkava cesto.


Ovaj se nalazi upravo kako si rekao, ispred hladnjaka klime (radiator) , valjda je onda pogresno mi ovaj majstor za klimu rekao, da hladi i dijelom motor, ali je rekao da mu je glavna funkcija za klimu!

Pa naso sam nekakav polovan za 75 eura, i onda nadjem zamjenski dio preko nekih konekcija za slicne pare, pa cu cekati ovaj zamjenski, doduse to je VPC, u MP je skuplji, i cijene ga negdje oko 110E, bolje onda kupiti za slicne pare nov, nego polovan :). Hvala na odgovoru!

gentleman je napisao:
Ja imam takvu korsu i imam samo jedan ventilator, mada je to samo moje misljenje, jer gledajuci prostor motora nisam uspeo da vidim drugi ventilator. neka me ispravi neko ako gresim..


Ja isto nisam vidio taj drugi, izgleda je negdje iza kako su mi rekli :), a ovaj je naprijed ispred hladnjaka-radiator. Uglavnom eto nekako sam svojim konekcijama uspio ga uganjati, ako nekome zatreba nekada,neka se javi na pp, proslijedicu info, jer zbog moje konekcije, ne bih ovdje javno. Belcar, RV Trade, Komnenic, itd. imaju taj dio, ali samo OEM, i kosta "samo" 270 eura :).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs