Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 18:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 13 Jul 2013 12:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2013 18:59
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ime: slavisa
Opel: opel korsa c 1.7 cdi
Pozdrav svima, imam mali veliki problem :ludilo1: ,vozim corsu c 2002 god. 1.7cdi, skoro sam napunio klimu i sve je uredu,ne pusta nigde,dobar pritisak i radila jedan dan ekstra :ok: , radi i sad ali ne hladi dobro rekli su mi da klapna koja sprecava ulazak toplog vazduha se ne zatvori skroz pa onda nemoze da hladi... Jel moze neko da mi kaze gde se ta klapna nalazi i da li postoji mogucnost da je sam namestim a da nemora da se skida tabla.... Unapred hvala na pomoci :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 14 Jul 2013 16:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:17
Postovi: 270
Lokacija: Ugrinovci
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 DTI Comfort, Corsa C 1.2 16V Sport, ex kadett 1.3 LS a.k.a. BlueBird
ne postoji nikakva klapna koja "sprecava" ulazak toplog vazduha, postoji samo prekidac koji preko smernice regulise da li ce vazduh uvlaciti spolja ili unutrasnja recirkulacija (vrti u krug samo vazduh u kabini) ali to nema nikakve veze tebi klima ako je ispravna mora da hladi bez obzira na to....ocigledno da je nisu napunili koliko treba jer stede na freonu (kod tebe staje oko 720g freona), ili negde pusta jer vakuum test nisu ni radili.... zato klimu treba servisirati u proverenim servisima a ne kod bukvalno svake budale koja ima radnu stanicu za klime a ne zna da je koristi...
Sledeci put trazi izvestaj na papiru sa aparata kojim je punio, na njemu pise tacno koliko je bilo freona i ulja, sta je pokazao vakuum test, i koliko je dopunio freona i ulja.... tako si siguran da je radio kako treba, ako nece da da izvestaj ne moras da platis jer nesto muti sigurno, pozdravis ga i odes svojim putem, ako imas problema sa tim zoves inspekciju ;)

I da, ne postoji corsa 1.7 cdi iz 2002 godine, to je 1.7 DTi motor :ziveli:

_________________
"Only two things are infinite,the universe and human stupidity,and I'm not sure about the universe"A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 14 Jul 2013 17:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
@ jabucilo

koliko si platio tu uslugu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 14 Jul 2013 22:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2013 18:59
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ime: slavisa
Opel: opel korsa c 1.7 cdi
2500 din, isao sam dvaput da reklamiram,tako su mi rekli kao ili je to ili neki susac vazduha... taj izvestaj nisam dobio jel nisam ni znao da treba da mi ga da,jbg moja greska sto ne znaci da necu otici opet kod njih, klima radi ali oseti se tek mala razlika u temperaturi,smesno mala... hvala na odgovoru, upravu si corsa je 1.7 dti... kao sto sam vec rekao dobio sam je u miraz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 14 Jul 2013 23:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:17
Postovi: 270
Lokacija: Ugrinovci
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 DTI Comfort, Corsa C 1.2 16V Sport, ex kadett 1.3 LS a.k.a. BlueBird
da je filter susaca vazduha ne bi ni taj prvi dan po punjenju radila kako treba, jer ako je on zapusen nema pritiska u sistemu... eko bi da nije napunjeno kako treba, ili pusta negde...

_________________
"Only two things are infinite,the universe and human stupidity,and I'm not sure about the universe"A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 15 Jul 2013 00:07 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Imas klapnu za zatvaranje dovoda toplog vazduha sa radijatora grejanja,jer grejanje uvek ima krug vode kroz radijator a samo klapna koja dihtuje ne dozvoljava da topao vazduh cirkulise kroz ventilacione kanale.Imao sam takav slucaj smanjenog kapaciteta klime zbog delimicno otvorene klapne grejanja pa je dolazilo do mesanja toplog i hladnog vazduha na Zafiri. Dakle moguc je taj problem,a klapna za recirkulaciju je nesto drugo i to su ti kolege razjasnile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 15 Jul 2013 14:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2013 18:59
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ime: slavisa
Opel: opel korsa c 1.7 cdi
bio sam da proverim u drugom servisu,klima mi je napunjena skroz nigde nepusta,sve je sto se toga tice ispravno... moguce da je ta klapna za zatvaranje dovoda toplog vazduha sa radijatora grejanja,jel zna neko gde se to nalazi i kako da je proverim... upravo mi se to desava mesa topao i hladan vazduh...sve ostalo je ispravno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 06 Avg 2013 14:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2013 18:59
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ime: slavisa
Opel: opel korsa c 1.7 cdi
nasao sam kvar, ako mi je to za utehu, otisao je hladnjak klime... :( a sto je najgore nema nigde da se kupi a i skup je uzas... hvala na savetima... :)) ako neko ima neki predlog i za ovo slobodno neka se javi... :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 06 Avg 2013 20:02 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:17
Postovi: 270
Lokacija: Ugrinovci
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 DTI Comfort, Corsa C 1.2 16V Sport, ex kadett 1.3 LS a.k.a. BlueBird
pa sta sam ja rekao? :) klapne, cirkulacija vode kroz hladnjak kabine.... voda cirkulise kroz hladnjak kabine samo kad okrenes na grejanje, kad je na hladno zatvori se slavinica i voda stoji.... kondenzator klime (hladnjak) imas da kupis na vise mesta, ja licno kupujem hladnjake u Hellas-Auto Killer, Zemun 011-716-50-79, Lazara Mamuzica 16c, preko puta BN BOSS-a (nije reklama hocu da pomognem coveku), imaju sve hladnjake po jako povoljnim cenama.
Bratu za astru g 1.7 DTi sam uzeo prosle godine kondenzator klime Nissens za 7.000,00 din, 2. sezona i jos radi kao luda :)
krpljenje ne vredi, suvise je to tanko a pritisak veliki, pokusavali smo u firmi da krpimo neke i jako brzo je pustilo....
Isplati se kupiti samo novi !
Srecno !

_________________
"Only two things are infinite,the universe and human stupidity,and I'm not sure about the universe"A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C KLAPNA ZA KLIMU...
PostPoslato: 12 Avg 2013 15:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2013 18:59
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ime: slavisa
Opel: opel korsa c 1.7 cdi
hvala na pomoci, zvacu da pitam za cenu... jos jednom hvala... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs