Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 16:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 04 Okt 2012 10:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 04 Okt 2012 03:59
Postovi: 6
Lokacija: Kikinda
Ime: Marko
Opel: Corsa 1.5 D
Pozdrav svima.
Imam Corsu A 1.5 D. Sa autom sam bio prezadovoljan sve dok nije prestao da pali. Februara je palio na -22 i ako motor duva. Letos sam u jednom danu presao oko 250 km, i posle tog sve je teze palio, da bi na kraju prestao uopste da pali na verglanje. Promenuo sam filter goriva, stavio nov akumulator i izvadio grejace i proverio ih van motora i svi rade. On i dalje nece da pali dok je hladan, tokom verglanja kao da mu fali jako malo da bi upalio. Na slepanje upali cim pustim kvacilo, bukvalno na 1 metar. I kad je vruc pali bez problema. Kad mu dam pun gas ide jako crn dim i motor kao da preskace. Proverio sam kais, nije preskocio. Pitao sam nekoliko majstora, neki mi kazu da odnesem dizne i bos pumpu kod bosiste a neki da izmerim kompresiju. Trenutno sam izabrao varijantu da izmerim kompresiju pa motam nekog lika koji jedini ima tu spravu u mom gradu. Inace, zica od ventilatora mi je gubila kontakt pa se nije ukljucio ventilator na vreme i 2 puta mi se pregrejao ali dosta ranije pre nego sto je prestao da pali. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li nesto drugo moze da bude uzrok osim bos pumpe i kompresije?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 04 Okt 2012 17:39 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2010 20:34
Postovi: 1812
Lokacija: Zemun
Ime: Bojan
Opel: Astra Betrone 2.0T
Garaza: pogledaj
proveri kompresiju verovatno je vise nema :wink:

_________________
phase 3, 402m 13.7s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 05 Okt 2012 00:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Mozda je progoreo dihtung....najbolje bi bilo da skines glavu i pogledas pravo stanje.

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 11 Okt 2012 02:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 04 Okt 2012 03:59
Postovi: 6
Lokacija: Kikinda
Ime: Marko
Opel: Corsa 1.5 D
Odneo sam dizne kod bosiste i proverio ih, dizne su dobre. Jedan majstor mi je rekao da proverim ventile, kaze treba da ima 0,5 . I rekao mi je da proverim jos jednom kais, jer je moguce da je sad preskocio od silnog slepanja. Inace, lik koji ima manometar mi je obecao da ce mi izmeriti kompresiju sledece nedelje ma da mislim da od tog nece biti nista, tako da cu vratiti dizne i ponovo ga upaliti na slepanje i otici u poznati bos servis u Novom Milosevu kod Zeravice. Tamo ce mi odmah izmeriti kompresiju pa cu vam javiti sta se dogadja :)
U slucaju da je pumpa otisla, nasao sam drugu za 50 evra, na autu je, moze da se isproba, sta mislite, jel to puno para?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 11 Okt 2012 07:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
jesi li proverio dovodno crevo od filtera do pumpe . kod mene je bio problem prvo paljenje kad stoji duze , dok nisam otkrio da na crevu postoji mala naprslina na kojoj nikad nije curila nafta ali je uvlacio vazduh i vracao naftu. ne mora da znaci da je to ali proveri sve jer moze da zeza i neka banalna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 12 Okt 2012 01:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 04 Okt 2012 03:59
Postovi: 6
Lokacija: Kikinda
Ime: Marko
Opel: Corsa 1.5 D
dusan je napisao:
jesi li proverio dovodno crevo od filtera do pumpe . kod mene je bio problem prvo paljenje kad stoji duze , dok nisam otkrio da na crevu postoji mala naprslina na kojoj nikad nije curila nafta ali je uvlacio vazduh i vracao naftu. ne mora da znaci da je to ali proveri sve jer moze da zeza i neka banalna stvar.


Creva uopste nisam gledao, to cu odmah sutra ujutro da vidim. Jel motor trzao i isao crn dim kad das pun gas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 12 Okt 2012 14:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
na pun gas je gubio snagu i izbacivao beo dim kao da gori vodu .motor ne trosi vodu ni malo tako da je glava ispravna , a cim sam promenio crevo sve se vratilo u normalu. crni dim ti je od ne sagorele nafte posle dugog verglanja.ili kad nacepis pun gas odjednom pa motor ne sagori naftu . mogu da budu i lose dizne , ali ti rece da su dobre . nije lose da proveris kako je uzubljena pumpa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 12 Okt 2012 19:33 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ja mislim da bi ovo ovde pomoglo oko kvara.

viewtopic.php?f=167&t=13269
viewtopic.php?f=167&t=16585

Potrebno je da se ide nekim redosledom.

Kontrola grejaca
Kontrola instalacije do grejaca i pumpe za gorivo
Kontrola releja grejaca
Kontrola dotoka goriva, filtera goriva i dizni za gorivo
Kontrola anlasera

Ako je sve ovo u redu, problem je sa kompresijom motora i nema potrebe meriti kompresiju, a simptom kada je losa kompresija kod dizel motora je taj, da izjutra kada je motora hladan nece da startuje (upali), a kada motor upali posle toga pali sve dok ne odstoji neko duze vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa A 1.5 problem oko paljenja
PostPoslato: 14 Okt 2012 05:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 04 Okt 2012 03:59
Postovi: 6
Lokacija: Kikinda
Ime: Marko
Opel: Corsa 1.5 D
Sad kad sam povadio dizne, kad dam kontakt sva 4 cilindra se uzare sto znaci da su grejaci i relej dobri. Proverio sam crevo od rezervoara do filtera i od filtera do pumpe, sve je suvo, i nema nigde pukotine(bar koliko sam video). Alneser radi normalno.
Ako je kompresija, zasto kad ga jednom upalim na guranje, posle toga je nekoliko dana palio normalno na kljuc(dan, jutro, noc, ne bitno)? I onda predjem u jednom danu oko 200km, i posle toga nece da pali ni ujutro ni preko dana. Meni vise lici da je bos pumpa i vise bi voleo da je to crklo nego da je kompresija otisla, manje je kesa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs