Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 01:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 25 Okt 2011 20:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Pozdrav svima.

Od pre nekih malo jace od mesec dana pazario sam Corsu C 1.7 DTI 2002., i posle nekih 15-ak dana sam primetio kontrolisanjem tecnosti pod haubom da gubim istu (antifriz).
Dosuto je u servisu pre 5-6 dana i opet je otislo jedan prsti ispod nivoa.
U isto vreme cini mi se da kada ostavim auto da odstoji da mi je nivo ulja na max vrednosti (cini mi se da je pre bilo oko sredine), mada nisam 100% sigurana.
Dakle pomislio sam prvo da mi sipa antifriz u motor (verovatno one cuvene gumice na cauricama, ili nesto na tu temu), ne pravi na cepu "majonez" mada mi deluje nekako "razvodnjeno" ulje, ali mozda i treba tako.

Pored svega danas sam sasvim slucajno primetio blago tamniju podlogu ispod nogu (vozaceva strana), kada pipnem vlazna pomalo, kada sam je izneo iz kola curi tecnost, a kada prstima pipnem podlogu (filc fabricki, probija tecnos).

Inace posuda antiftiza ina neke mikro tackice po svojim rubovima, kao mali trunovi u unutrasnjosti, nema tragova ulja.

Dakle mene interesujuje ako je nekome poznato, kako da zasigurno proverim da li je dobar dihtug gumica ka motoru i da li nije procureo mali hldnjak ili negde zaptivke oko njega pa mi lije u kabionu.
Da mozda nije ta vlaga od tecnosti za staklo, ne znam kakve su tu instalacije.

Znaci muce me dve odvojene stvari (blago podizanje ulja i antifriz u kolima).

Ako je to ono sto mislim, odo ja finansiski u aut (vec sam radio veliki servis+nova pumpa za gorivo+novi par prednjih amortizera+treba da zategnem kocnicu i da proverimi sto mi trepere svetla na leru (sugerise mi majstor na nevidjeno preko telefona da je ili alternator ili stabilizator...a ceka me i montaza suvozacevog stakla na retrovizoru, i desne obrvice iznad tocka a nigde ne mogu da nadjem one specificne tiplove koji to drzi).
Ako neko pored svega ostalog zna gde ima tih plasticnih tiplova neka mi obavezno javi kupio sam obrvicu u VDV marketu ali od tiplova koji vezuju obrvicu za karoseriju sipak :banghead: nema i nisu imali.

A da,
ako neko zna gde ima sus pleh (komplet svi ispod motora neka javlja- nema u Lukasu i VDV marketu)...ehhhhhh jel sam jos nesto zaboravio....


A da primetio sam i lupkanje ispod haube kada idem preko neravnina i sumnjam da nije birac brzina, klati se na dodir a nisam siguran kako da kazem majstoru da to nekako pricvrsti....

Valjo bi malo i da okrpim auspuh zadnji lonac ka spoljnem rubu nagoreo je ali nije probilo, tako da bi mi i tu dobro dosla preporuka za ok majstora za auspuh, da to pedantno odradi da ne bi i to prosviralo (inace je auspuh Bosal.).


Vala dobrano sam se smorio zadnjih mesec dana koliko i imam auto...inace pored toga lepo ide i malo trosi :ok:

Za svaku sugestiju ili predlog sam zahvalan.

p.s

Inace kako mi rekose ako je otisao mali hladnjak pa mora da se cela komandna tabla skida onda ;ebiga boze, samo ima da sjurcam kola u Dunav (blizu mi je, ja sam na Karaburmi ...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 25 Okt 2011 22:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Prvo, tecnost koju nalazis na podu vozila, jel masna? Moguce da je vrisnuo radijator u kabini, za njegovu zamenu, ko ne ume skinuce i tablu, i moze i motor da izvadi, inace ko ume, dovoljno je da se skine centralna konzola koja ide izmedju sedista, i dva plasticna dela ispod table i radijator moze da se zameni. Drugo, ako tu tecnost na podu identifikujes kao vodu, moguce je da su zapuseni drenazni cepovi na podu pa se kisnica sliva tu.

Sto se tice antifriza, prvo treba da proveris, vizuelno, dal ne curi negde, u motornom prostoru, a sto se dihtunga glave, ili gumica tice, odes lepo kod Gorana, da on to osmotri i da cujes pravo i realno stanje.

Za tiplove, ne znam koji ti tacno fali,al evo ti slika pa vidi:
Slika
br.2 GM9114743 (1 22 920) -> oko 90din
br.4 GM90377951 (1 71 953)-> oko 65din
br.6 GM90481592 (51 64 899)-> oko 95din

Za to lupanje mogu samo i ja da lupim da je mozda do stabilizatora na tockovima.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 26 Okt 2011 05:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Hvala ti druze na brzom odgovoru :respekt:

Dakle pocnimo redom kako si naveo:

Ovih dana jeste padala kisica, ali to dosada nije bilo primeceno kod predhodnog vlasnika (moja sestra vozila ga je od 2006 pa na ovamo), jeste dosipala svremena na vreme vodu ali je to bilo "navodno" zbog pumpe koju sam pre mesec dana promenio...

Stvarno mi treba majstor da tacno utvrdi sta je...
U medju vremenu kod dvojice sam bio i nisu nasli razlog curenja , a ja bas tada nisam obracao na pod da im skrenem paznju (mada sam i ja juce primetio :( )

Nisam znao da se drenazni kanali mogu zapusiti, ako pogledam da sam u posudicu za zadnjih mesec dana sve ukupno dolilo 0,5l ili nesto vise a bas u isto vreme padale su i kise a u isto vreme mi je otiso i nivo ulja nagore za oko 0.5l (sa srednje vrednosti na oko max, mada ne vidim i dalje onaj "majonez") situacija je urnebesna da zakljucim sta je :ludilo1: Da li je u kabini antifriz ili voda i sta je to u motoru.

Znam da je pri promeni ulja u motoru dosuto cca oko 4.5l i nesto mi je malo ostalo u onoj katici od 5l.


Prosto neverovatna koincidencija, koja zbunjuje...

Inace nisam bas u potpunosti ispratio za adresu Gorana koga navodis vidim da se pominje po forumu, ali jos sam taze :wink: pomozimi za adresu :D


Sto se tice tiplova ubo si ga na keca i to je broj 2 :aplauz:
Cim si mi dao kataloski broj jel to da trazim kod Komnenovica, Auto promet...


Hvala ti bato puno treba mi jos samo malo informacija da zaokruzim pricu :ots:

p.s

Mnogo volim malu bubu (ja tako zovem svoj auto), mada me dosta sekira, racunam da ce uz vase instrukcije i dobre i korektne mastore :wow (ako sugerisete za preporuku) biti sve ok...i to pricam i za ubuduce .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 26 Okt 2011 10:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Proverio sam cenu malih zabica za obrvicu, i kod Komnenovica su 103 din po komadu.
Ima ih 6 znaci 620 dinara.
A novu obrvicu koja original kosta 2800 dinara sam u VDV marketu platio 700din (pasent na keca)...

Daj boze da taj jedan tipl kosta 3-4 pare u proizvodnji.
Sto ce reci bar 30 kom za 1 dinar.
Ako na tiplu ne bude pisalo Made in Mars od kupovine nema nista .
p.s

Nego samo da se resim ovih problema sa tecnostima u kolima.
Ako moram da dizem glavu motora, i da rastruram komandnu tablu da radim i mali hladnjak...prodajem kola za 1euro :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 26 Okt 2011 23:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
ako je mali hladnjak u pitanju nije toliko tesko da se zameni,malo stplejnja i menja se lako,tj moja nema klimu pa sam zamenio za oko 1-2 posto su i meni pricali o tom famoznon vadjenj cele table.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 27 Okt 2011 01:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
novmaher je napisao:
...tj moja nema klimu ...


Moja ima klimu jel to neki problem ?

Nego mene nesto drugo interesuje oko nesto povecanog nivoa ulja u motoru.
A ne pravi mi belu kafu ali mi se cini da je nekako razredjeno.
Jel moze biti da gorivo ulazi negde u deo gde ima ulja pa to ustvari mesa.
Dakle smesa ulja i goriva ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 27 Okt 2011 09:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Nema veze sto ima klimu, ne mora se skidati cela tabla ;)
Poslao sam ti na pp sta i kako da odradis.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 27 Okt 2011 12:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Mickey je napisao:
Nema veze sto ima klimu, ne mora se skidati cela tabla ;)
Poslao sam ti na pp sta i kako da odradis.


Hvala na savetu :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 28 Okt 2011 13:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Cisto da dovrsim zapoceto.

Nivo ulja u motoru je "varka" i to mu dodje kao kondez...dakle sve ok.

To sto curi ispod vozacevog mesta kod nogu, to ustvari curi iznad kvacila ispod komandne tabla sa kablova voda koja probija iz dela gde su drenazni kanali.
Drenazni kanali su dobro, ali deo ispod vetrobranskog stakla sa desne strane gde se nalazi neka kutija sa kablovima i gde kablovi idu u komandnu tablu tu curi u kabinu voda.
Neka magarcina pre koja je radila kablove nije to dobro odradila :banghead: :banghead: :banghead:

I sada da mi to zaptiju treba dati 4000 dinara :banghead: :banghead:

Eto toliko od mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 10 Apr 2012 03:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Posle zime i vlage zaptivenost je dobro odradjena i nema problema.

btw, dosle su na red kocnice i to prednje (za zadnje cemo videti da li se samo zateze sajla ili ide i promena).

Ono sto me interesuje koje i gde da kupim.
Pre svega gde se zna da se prodaje original (Beograd), to je pitanje nad svim pitanjima.
a sto se tice firme koje uzeti:Lukas, Bosch, TWR, Ate, Ferodo
Da li da uzmem i komplet od iste firme (mislim na diskove i paknove).

Neki se zale da im se krive diskovi, nekima se paknovi prebrzo trose, nekima skripe.

Inace meni skripe i imam brazde po diskovima, a zvuk je pri kocenji kao da struze metal o metal :( medjutim dobro koce i nema nikakvih vibracija pri kocenju, sto je vazno kao opservacija.

Zahvalan sam za iskustva :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 10 Apr 2012 10:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
Zvao sam da proverim za diskove i kocnice u ovlascenom servisu...
Prednji diskovi cca 16000 dinara, a plocice su oko 6000 dinara ...dakle sumarno 22000 dinara i naravno + ruke njima ili nekom sa strane.

Ne znam jel to puno.
Ako traju diskovi i preko 150k to mi i ne zvuci puno, xexe mada ja godisnje prelazim oko 6k.
Znaci za 20 godina mozda i potrosim diskove (sa brusilicom), jer od kola mozda ostane samo blok motora :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 10 Apr 2012 10:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
22k za diskove i plocice za korsu? Nekako mi deluje da je mnogo, ali mozda i nije, da ne racunamo sto ce ti uzeti bar jos 3-4k za ruke

Pa jbt nove plocice za astru kosta ju 2.5-3k...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa C svasta nesto
PostPoslato: 10 Apr 2012 15:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 09:54
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Ime: Nesa
Opel: Corsa 1.7dti
U Lukasu ako bi isao na Ate, diskovi su 4900X2 i plocice su 4900 komplet . Sumarno 14700 ...to mi je za Ate vec ok.

Da li neko ima neki drugi predlog, ili firmu za kupiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs