Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 10 Jan 2014 16:30 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Elem, da i ja budem od neke koristi na forumu pa sam otvorio ovu temu (doduse mahom su aktivni opozivi koji se ticu novijih vozila od 2010, najvise Insignie i Astre J, nesto za Corse D i Astre H) pa ako neko vozi tako nesto ili ima nekog svog da bi ga zanimala ta informacija, imace je ovde (treba mi samo broj sasije).
Inace, postoje dve vrste opoziva, sigurnosni i opoziv za satisfakciju stranke. Za ovaj prvi je diler koji je prodao auto duzan da posalje kupcu pozivno pismo gde ga obavestava da se sto pre javi najblizem servisu (uglavnom su u pitanju radovi oko kocnica ili upravljackog sistema), a ovaj drugi se radi pri sledecem dolasku u servis iz bilo kog razloga ( to su razni softveri za motorni racunar, ili npr opste poznati opoziv za CIM modul za Astru H koji je inace istekao). Ovaj drugi tip opoziva ima rok trajanja, obicno oko 2-3 godine nakon cega vise nije o trosku fabrike. Sigurnosni nema limita. Svi opozivi se mogu raditi kod bilo kog dilera. Naravno, problem je za uvezene polovnjake jer im je vracana kilometraza a i nemaju servisnu knjizicu ali sve se moze resiti, od slucaja do slucaja. Ako neko ima srece (ili nesrece) ovim putem moze saznati da li mu je vracana kilometraza ili ne. Sto je auto stariji od 3 ili 4 godine npr. manje ce imati koristi od informacija koje ja mogu da mu izvucem za taj auto jer je garancija 2 godine i za taj period (ponekad i do 3 godine ako je diler nesto radio u produzenoj garanciji) mogu da vidim da li je nesto radjeno na autu (mislim na popravke u garanciji ili opozive, ne na redovno odrzavanje). Naravno, za datu sasiju mogu da vidim i opozive koji su istekli a nisu uradjeni pa je i to korisno da se odradi. Npr, bio je jedan za Astre h i Zafire B 1.7 i 1.9 (od 2005 do 2007 god) (i on je istekao ) gde su se stavljale podloske izmedju interkulera i hladnjaka vode jer je interkuler bio mnogo blizu ovom za vodu pa bi ga ostetio zbog cega bi motor ostajao bez vode. Hvala Bogu, Astra H i Zafira B nemaju cajger za temperature pa je tu bilo i steta na motorima tako da onaj ko vozi ove motore, valjalo bi da to isproverava kod nekog majstora na vreme. Ili opoziv za dotezanje bregastih na Z12 i z14xep motorima itd itd. Naravno, valjalo bi da to bude javno a ne na pp kako bi i ostali imali korisnu informaciju :ziveli:
Za Astre g i Corse C, Calibre visix itd, ova tema nije interesantna :D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 11:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jan 2018 15:23
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branko
Opel: Meriva B 1.7cdti
Pozdrav svima. Tražim već neko vreme temu u kojoj bih mogao naći odgovor na moje pitanje, ali ne ide. Ovo je međutim nešto najsličnije.
Kupio sam pre nekoliko dana Merivu B, na kojoj na nalepnici piše da je mali servis urađen pre 200km. Prodavac je tvrdio da je to istina. Međutim, ja to hoću da proverim, te taržim što lakši i što jeftiniji način. Našao sam neke sajtove koji za par dolara nude ovu uslugu (preko vin-a), ali ne znam da li im je verovati. Ima li neko iskustva?
Na ovaj način bih da proverim da li je realna kilometraža koja je na satu.
Kompjuter u autu pod opcijom "oil life remaining" (ili nešto slično) pokazuje 87%... Ne znam ni da li ovome verovati, jer je ulje tamno sivo. Mada, pod prstom se zaista oseća viskoznost.

P.S. auto je uvežen iz Nemačke, a na satu piše da je prešao 160023 km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 13:19 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
To Pero! :)

Nije da te nismo cimali do sad (ja bar 20x) ali dobro je da bude i javnih informacija. :)

@brankons: Jesi kupio kola iz uvoza ili od vlasnika? Ako je iz uvoza i ako si dovoljno naivan da verujes prosecnom prodavcu polovnih automobila u Srbiji, teraj i ne diraj nista. Pa dokle ide.

Ako je od vlasnika, onda mozda i bude istina. Ali nekako bi bilo logicno da uz tu nalepnicu ima makar i servisnu knjizicu.

Bilo kako bilo, zlatno pravilo kupovine polovnjaka (bar kod mene) je: odmah radis mali i veliki servis (mali svakako, veliki ako nemas 100% nacin da se uveris da je odradjen, kad i sa kakvim delovima) i menjas sve tecnosti. Moze biti da nesto od toga nije neophodno ali jedino tako ces znati tacno sta je u autu i moci da se opustis. Sitne su to pare za mirnu glavu. Alternativa je "stisni palceve i nadaj se najboljem".

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 13:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
...ovaj opoziv bio pre 4 godine, svi bag-ovi se sami sredili do sada :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 15:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jan 2018 15:23
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branko
Opel: Meriva B 1.7cdti
Znam da su male šanse da govore istinu.
Ipak, kupio sam od čoveka koji nema pravi autoplac, već povremeno dovozi po jedan auto iz Nemačke... Iz nekog razloga mu verujem više nego drugima. Auto je star 6,5 godina i izgleda i spolja i iznutra kao da je vrlo realno da je prešao toliko, da ne kažem i manje.
Da li se mogu osloniti na podatak koji mi daju u ovlašćenom servisu?


Sent from my HTC Desire 626G dual sim using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 15:59 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
a sto jednostavno ne promenis ulje i filter?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 20:30 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
brankons je napisao:
Pozdrav svima. Tražim već neko vreme temu u kojoj bih mogao naći odgovor na moje pitanje, ali ne ide. Ovo je međutim nešto najsličnije.
Kupio sam pre nekoliko dana Merivu B, na kojoj na nalepnici piše da je mali servis urađen pre 200km. Prodavac je tvrdio da je to istina. Međutim, ja to hoću da proverim, te taržim što lakši i što jeftiniji način. Našao sam neke sajtove koji za par dolara nude ovu uslugu (preko vin-a), ali ne znam da li im je verovati. Ima li neko iskustva?
Na ovaj način bih da proverim da li je realna kilometraža koja je na satu.
Kompjuter u autu pod opcijom "oil life remaining" (ili nešto slično) pokazuje 87%... Ne znam ni da li ovome verovati, jer je ulje tamno sivo. Mada, pod prstom se zaista oseća viskoznost.

P.S. auto je uvežen iz Nemačke, a na satu piše da je prešao 160023 km.

Treba da uradis servis mali i veliki vec ti je to receno a ja se slazem, ako hoces neku ozbiljniju proveru automobila(trebao si to uraditi pre kupovine)otidji u neki servis posto si iz Novog Sada od ovlascenih ti preporucujem Bell car,takodje nije ti daleko Opel servis Jacimovic (nije ovlascen ali rade samo opele vec 4 decenije)jedan je od boljih u Srbiji,tamo ces sigurno dobiti odgovore na tvoja pitanja. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 03 Jan 2018 20:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jan 2018 15:23
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branko
Opel: Meriva B 1.7cdti
Znam ja to. Međutim meni treba druga vrsta saveta. Ako je verovati ovlašćenim servisima, ja bih od njih mogap saznati: da li je kilometraža realna, da li je skoro rađen veliki ili mali servis i sl. Moje pitanje se odnosilo na to kako i gde proveriti istoriju servisiranja i koliko je to pouzdano...
Ok. Hvala u svakom slučaju.

P.S. munja2 hvala ti. Sad tek vidim tvoj odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 18 Jan 2018 15:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jan 2018 15:23
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branko
Opel: Meriva B 1.7cdti
Ovih dana hoću da odvezem auto na veliki servis. U isto vreme, tražim servis... Da li neko zna otprilike koliko košta veliki servis za moj auto, čisto da me neko ne pravi budalom? Planiram da uzmem kvalitetne delove, po mogućnosti originale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 18 Jan 2018 17:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
A sto mislis da bi te neko pravio budalom,lepo ih okrenes i pitas koliko sta kosta i zakazes ili ne zakazes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Informacije o opozivima za Opel vozila
PostPoslato: 19 Jan 2018 00:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jan 2018 15:23
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branko
Opel: Meriva B 1.7cdti
Па зато што не знам да ли је 300е пуно, или мало.

Зашто би ме неко правио будалом?

Зато што би му се исплатило.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs