Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 12 Dec 2017 21:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 09:30
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: David
Opel: Meriva A 1.7 CDTI
Pozdrav svima!

Drugari, molio bih za neko iskustvo, preporuku ili mišljenje.

Od kako je u septembru pala jutarnja temperatura ispod 15 stepeni imam problem sa paljenjem tj. kad upalim auto on se, ako ne dodajem gas - ugasi. Naravno kako su temperature padale tako je i paljenje postalo teže. Sve u svemu, u zavisnosti od hladnoće teže ili lakše upali tj. moram da duže ili kraće držim gas na malo jače od 1000 do 1500 obrtaja i onda "uhvati". Kada "uhvati" broj obrtaja varira od odprilike 500 do 1100 obrtaja. Danas je bilo 16,5 stepeni u četiri sata po podne i upalila je kao mina, na pola ključa, bez problema. Ler je bio stabilan.

Simptomi su sledeći: beličast dim, smrdi katastrofa i kada mu dam jači gas (preko 2500-2700 obrtaja) crna dimna zavesa.

Majstor koji mi održava auto i kome verujem, kaže da dijagnostika ne pokazuje ništa i da bih trebao da posetim Bošistu, jer su možda dizne u pitanju. Naravno, nije hteo nikoga da mi preprouči, što potpuno razumem, ali sam se našao u ćor-sokaku.

Letos mi je čistio EGR ventil jer je bila slaba na malim obrtajima i brzinama i posle toga je bilo sve ok.
Kada sam kupio auto i sa placa otišao na tehnički (oko 2 km od placa) propišalo je ulje na gornjoj strani motora i tada je prodavac o svom trošku zamenio neke dihtunge. Od tada je prošlo pune dve godine i nisam primetio da išta curi.

Imao sam ideju da pre nego što odem kod Bošiste odem na WINN's čišćenje dizni i motora pa da vidim šta će da se desi, ali ne znam koliko to uopšte ima smisla.
Voleo bih da čujem vaša iskustva i da li ima neko neku preporuku za Bošistu. Da li postoji mogućnost da se utvrdi stanje dizni bez skidanja istih i kakva je uopšte procedura za njihovu dijagnostiku?

Izvinjavam se ako su pitanja banalna, ali ja eto da probam da olakšam sebi život.
Hvala svima unapred.
Posdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 13 Dec 2017 11:38 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ono sto sam ja cuo jeste, da ti te dizne niko nece uraditi kako treba.

a nove kostaju ko ceo auto...

pa potrazi po netu, pa kako te potrefi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 13 Dec 2017 12:23 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 16 Nov 2012 01:49
Postovi: 463
Lokacija: mladenovac
Ime: milan
Opel: calibra turbo, vectra 2.0
Na tom autu ume da zeza regulator ili dizne. Barem neko moje iskustvo kao vlasnika, ne sa strane mehaničara. Mislim da corsa i meriva nose denso dizne. Moje neko raspitivanje oko tog problema je dovelo do bosch servisa dmitrovic. Mislim da je bilo nesto ako moze da se uradi, po dizni 100e. Nisam siguran koliko je samo provera dizni. Ljudi koji saradjuju sa tim servisom su bas zadovoljni. Kako je meni objasnjeno da su te denso dizne dosta komplikovanije za rad, da mogu kvalitetno da odrade to, i da denso dizne imaju korekciju koja se mora kodirati u motorni racunar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 16 Dec 2017 17:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 09:30
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: David
Opel: Meriva A 1.7 CDTI
Zdravo!
Hvala na porukama.

@Nesha - to sam i ja čuo i već sam se spremio da plačem nad tužnom sudbinom da posle dve godine korišćenja moram da ih "radim".

@milanracing - Hvala. Zvao. Fin neki čovek. Reče da skinem dizne i da ih donesem. Dijagnostika je 1000 din po komadu, a ako moraju da se remontuju cena je do 110€ po komadu. Mal' me kap nije strefila. Olakšavajuća okolnost je da ako moraju da se remontuju, cena dijagnostike ulazi u cenu koštanja. Zvao sam i servis Petaković, kod njih je slična situacija. Dijagnostika 10€, a remont do 100€ po komadu.

Međutim, otišao sam u Kaluđericu kod majstor Saleta. Fin čovek, malo konfuzan, mnogo u gužvi, ali kada stigneš na red i posveti ti vreme, imaš dobar osećaj. Stavio ga je na dijagnostiku i svašta nešto mu radio i kaže da mu ne liči da su dizne u pitanju, već regulator pritiska. Mojoj sreći nema kraja, kada mi je to rekao. Sad ćemo da vidimo dalje šta će da bude kad nabavi zamenski regulator.

Da li neko ima iskustva sa majstor Saletom?

Hvala svima na odvojenom vremenu.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 11 Feb 2018 01:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 09:30
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: David
Opel: Meriva A 1.7 CDTI
Pozdrav svima!

Evo mene da podelim svoja dosadašnja iskustva. Ništa još nisam uradio, ali sam mnogo toga, što mi u životu ne treba, saznao.

Dobri i pomalo konfuzni majstor Sale, nije se javio ni posle drugog pokušaja, tako da sam njega otpisao, a usput izgleda da je i promašio temu, jer je turbina u redu.

Švrćkao sam se po netu i naiđem na preporuku za Panića kod Plavog mosta. Odem tamo, a ono šok. Poče čovek (pretpostavljam majstor Panić) da me sluša i na pola moje rečenice reče, izvinite moram da radim, dovezite auto pa ćemo da vidimo i ode. Upitah koliko će da košta to "da vidimo", on preko ramena reče 4500 dinara. Ne ostade mi ništa drugo nego da kažem: Hvala, do viđenja.
Ipak dođem ja posle dva tri dana ponovo, dobar dan za dobar dan, da li imate tri-četri minuta da popričamo? Neće moći tako, prvo Vi sačekate 10 minuta, pa onda mi popričamo minut-dva.
Dobro, biću napolju ispred servisa. Istini za volju, nisam čekao ni tri minuta, izađe neki ljubazni majstor i upita me u čemu je problem.
Objasnio mu sve što je trebalo i počeh da se dogovaram sa njim kada da dovezem auto, kad izađe majstor Panić i reče ajde ulazi unutra treba da mi pomogneš. Čovek sleže ramenima i uđe u servis.
Nešto me duša zabole. Možda sam preosetljiv, ne očekujem snishodljivost, ali barem neku osnovnu kulturu komunikacije sa potencijanom mušterijom očekujem. Najviše me zabole što su ispred servisa bila parkirana tri Opela.
Nakon toga kontaktiram servis Božec u Čačku. Pošaljem mejlom opis muke koja me muči, ljudi mi zakažu termin koji mi je odgovarao, jer sam bio u okolini Čačka. Dođem kod njih i majstor se poneo kao lekar. Sedite, šta je problem, ja pričam, on postavlja pitanja, ja odgovaram i čovek na kraju kaže nije ti to turbina, to su dizne, jer turbina ili radi ili ne radi i spoljna temperatura nema veze sa tim. Ali ajde da proverimo i dođe neki klinac sa računarom i prikači ga na dijagnostiku. Pitam ja da li mogu da gledam, kaže čovek slobodno. Svašta nešto mi je čačkao i na kraju je rekao da je sa turbinom sve ok i da dizne ne valjaju i da neće da radi turbinu jer neće mi rešiti problem. Ovakvom majstorskom poštenju se nisam nadao, pogotovu posle prethodnog iskustva.

Vratim se za Beograd i krenem u potragu i čujem se servisom Jančić u Umci. Čovek je delovao ok, samo mi se nije dopalo što ne može da se gleda dok se radi. Videću šta ću da uradim. Da li ima neko iskustva sa njima?

Božec mi je preporučio Gogića u Beloj zemlji, ali ko će da ide čak tamo.

I sad postavljam sebi i svim ljudima dobre volje pitanje: Da li u gradu od skoro dva miliona ljudi postoji servis koji će da skine dizne, pregleda ih, popravi (remontuje), vrati i da pisanu garanciju, po razumnoj ceni?

Ako neko ima neki predlog, savet, bilo šta, unapred se zahvaljujem.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 11 Feb 2018 11:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Mislim da obilaskom 15 majstora sirom nase drzave od kojih sam cuo samo za Dmitrovica nista neces postici. Ako je do dizni,spremi 400e jer to je cena. Idi lepo do servisa Popesku u Juznom bulevaru i ljudi ce ti to resii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 11 Feb 2018 14:38 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
+1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 12 Feb 2018 14:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Radio sam čišćenje dizni Wynn's sistemom, proces je isti kao što je reklamirano i moguće videti na internetu, uređaj se poveže na dovod goriva, u pumpu uređaja se sipa Wynn's tečnost, startuje se auto, pokrene se pumpa uređaja i to radi (u mom slučaju za 1.3 motor) dva ili tri kruga po 20-30 min dok se tečnost ne "iskoristi". Za 1.3 motor majstor je sipao 1-1.5 litara tečnosti, za veće motore ide više tečnosti, a količina tečnosti koja se koristi utiče na cenu usluge.
Servisi koji nude ovu uslugu u užem delu Beograda su skuplji od onih koji su nešto udaljeni od centra grada. Ja sam išao u servis u Rakovici jer je bio najpovoljniji, da ne reklamiram i spominjem cene, ako nekoga interesuje neka pošalje pp.
Nakon čišćenja primetio sam blago poboljšanje prilikom startovanja auta i prilikom ubrzanja, jednostavno lepše radi, ali može biti da je to samo subjektivni osećaj. Nije da mi je auto bio kilav, loše startuje, i baca gomilu crnog dima, i slično, ovo je više bila preventiva...
Preporuka je da se ovo radi na pređenih 30000km i po meni jedino samo ovakav redovan način održavanja ima smisla umesto vožnje do pređenih recimo 200000km pa da se onda ide na čišćenje.
Da zaključim, po mom mišljenju ovaj način čišćenja je prvobitno namenjen održavanju dobrog stanja dizni umesto kompletnog čišćenja dizni. Da ovaj sistem rešava posao, ne bi majstori radili ručno ovaj posao za 400e ili koliko se već kreće cena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2018 18:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Popesku je ranijih godina bio u rangu sa Žeravicom sto se cena za VP44 tice... Ako je 400€ kod nekih manje zvucnih majstora onda je kod njega sigurno vise...

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 12 Feb 2018 20:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 20:27
Postovi: 316
Lokacija: Žučkovac(Sokobanja)
Ime: Milos
Opel: Ex Astra G 2.0 DI & Vectra C 1.8. Now Astra G 1.6 & Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Imao sam na astri h sa istim motor te simptome kao sto muce tebe. Problem je bio u diznama,meni su trazili 100 evra po dizni za remont. Na kraju sam uzeo 4 polovne dizne sa garancijom od godinu dana. Platio sam ih 200 €. Zamenio sam dizne i problem je resen. 2 god se vozi astra sa polovnim diznama. Nemoj dzabe da lutas od servisa do servisa cene su ti svuda iste. Hoces da vozis moderniji auto a da ne platis skupo popravku,e pa toga nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - Dizne
PostPoslato: 06 Apr 2018 19:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2017 09:30
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: David
Opel: Meriva A 1.7 CDTI
Uz izvinjenje na nejavljanju, evo mene sa informacijama.
Bio sam primoran da uzmem daj šta daš, jer sam išao na ne planiran put. Otišao sam da očistim dizne Winns's sistemom u LAV Auto. Sve pohvale za profesionalizam. Auto dva dana palio kao mina na minus. Stabilno radio odmah po paljenju i bez dodavanja gasa. Posle toga je stanje lagano počelo da se pogoršava, ali se nije gasio i manje su bile oscilacije u obrtajima. Definitivno kad je hladno, moram da dodajem malo gas za prvo paljenje. Kako je otoplilo pali i radi kako treba. Promenio sam gorivo (sipao običan dizel) i ulje (uradio mali servis). Dimi i smrdi i dalje, ali radi kako treba. Majstor mi je rekao da slobodno mogu da sipam običan dizel, jer je stariji tip motora, ali od kako sam sipao običan dizel smrdi i dimi više. Nauk za sledeće točenje goriva.
Pretpostavljam da sam se izvukao do sledeće zime. Ne znam samo kako se dizne ponašaju na visokim temperaturama. To ću da otkrijem ovog leta.
Hvala svima na informcijama i savetima.
Drugarski pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs