Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Signum 1.9 cdti
PostPoslato: 23 Apr 2014 15:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2014 11:16
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Zeljko
Opel: Opel Signum 1.9 cdti
Pozdrav svima,

za par dana stize navedeni auto pa bi me zanimalo sledece:

1.Planiram da uradim veliki i mali servis pa koji bi mi servis preporucili,gde kupovati delove?

2.Posto je ovo dobro poznati fijatov motor koje se ulje preporucuje za njega?

3.Iimam felne 17. i mislim da je meni to malo previse,prvenstveno sam uzeo auto zbog prinove tako da bih stavio neke 16 ali koje dimenzije ako se tako kaze tj. raspon rupa?Imate li neki predlog gde recimo gledati polovne felne?

4.Sad,mozda cu naici na osudjivanje ali zeleo bih da sklonim fabricku muziku i stavim svoj cd,nasao sam masku i adaptere takod a je to ok.
Da li ima neko slicna iskustva i kako bi se to odrazilo na rad sa kompjuterom?
Ima li za to neko resenje?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Signum 1.9 cdti
PostPoslato: 23 Apr 2014 17:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jan 2011 22:12
Postovi: 19
Lokacija: Negotin
Ime: Bojan
Opel: Signum 1.9CDTI 110kW
1. ako neces u ovlasceni servis (a mozda i bolje) idi u servis "Ristic" kod Godze na zvezdari 011/2424868. Nisam bio ali na forumu ga svi hvale
2. sto se ulja tice prvo vidi da li imas takozvani DPF filter iliti filter cestica dizel goriva. Ako nemas potrazi neko ulje sa GM-LL-B-025 specifikacijom i to iskljucivo sintetika 5w30 i sl. Ako imas DPF onda potrazi neko ulje sa dexos2 specifikacijom. Ja licno koristim Motul Specific DEXOS2 5W30 i menjam na 15000 zajedno sa filterom i licno sam zadovoljan.
3. sto se guma tice ako prelazis na 16 tu fabricki idu 215/55 R16. Trazi preko neta (ovde na forumu preko oglasa, polovni automobili, kupujem prodajem, kupindo i sl) felne sa rasponom rupa 5x110 za opel.
4. sve zavisi koju fabricku muziku imas. U svakom slucaju ako nemas poseban adapter i radio koji to podrzava gubis komande na volanu i prikaz stanica na ekranu, a problem je i doterivanje sata na tacno vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Signum 1.9 cdti
PostPoslato: 23 Apr 2014 18:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
1. Ristic svakako ako neces ovlasceni
2. Dexos 2 GM ide na sve motore pa i za one s DPF, cena je min 650 po radnjama ako zeli original. Ove ispod 600 bolje ne gledaj
3.felni 16 imas koliko oces po oglasima, nije to vise skupo
4. Ako imas fabricki MP3 nema potrebe da stavljas drugi jer je fabricki radio ipak najbolje uklopljen s fabrickim ozvucenjem a i naruzices izgled enterijera s nekakvim aftermarket radiom. A u ostalom i gubis sve funkcije koje idu uz njega. Mada ga ja ne bih menjao i da nema MP3 jer fabrika je fabrika :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs