Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 21:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 13 Maj 2009 20:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
problem je ovakav,klima je sredjena skoro,napunjena i par puta proverena do sada,i nigde ne pusta i gasa ima dovoljno,ali klima ne hladi kako sam ocekivao...

pri gradskoj voznji po suncu temperatura koja izlazi iz ventilacije je oko 10-11 stepeni celzijusa (postavio sam senzor za temperaturu u ventilaciju) sto je rekao bi lose

na otvorenom putu bolje hladi bez obzira u kojim se obrtajima auto nalazi,ali opet temperatura iz ventilacije nikada ne pada ispod 6 stepeni

danas sam bio kod drugog servisera i predlozio mi je da lepo ocistim spoljni hladnjak od prljavstine i musica,i isprao sam ga smrkom ali je vec dosla noc pa nisam proverio dali je sada bolje...

sta bi mogao jos da uradim da klima pocne bolje da hladi,i dali da vidim sa serviserom da dodamo jos 50-100 grama gasa (kolicina koja je u njemu je 900 grama),ili bi mozda trebalo da se ubaci neka kolicina ulja za klime?

ako neko ima predlog....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 13 Maj 2009 21:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Proveri sa majstorom za freon da nije kineski jer sa njim nece da hladi kako treba.
U Bgd-u dosta njih koriste kineski freon jer je dosta jetiniji, mnogo jeftiniji, a znam i iz iskustva imao sam slicnih problema sa klimom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 13 Maj 2009 22:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ne znam tačno kako sunkcioniše klima, da nema neki hladnjak/radijator u kabini pa da se nije zapušio?

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 16:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
pa sve ako mi nebude rekao dali je freon kineski,on je ubedjen da klima lepo radi,a na moju opasku da cu mu doterati lagunu koja na leru hladi 4 celzijusa kaze da ne mogu da uporedjujem automobile cija je razlika u godistu 7 godina...

nemoze da se zapusi hladnjak klime kao za vodu,jer je pod pritiskom i gas je u pitanju,jedino ako se zapuse one resetkice pa nece lepo da izvlaci hladnocu iz njega,ali ne bi znao kako to da ocistim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 17:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
normalna temperatura na ventilacionim izlazima je 5-8 stepeni
tako da je tih 10-11 kod tebe stvarno slabo
naravno nisu svi klima uredaji podjednako efikasni pa otuda i odredjeni raspon temperatura

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 18:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
dobro,moze se uzeti u obzir da starije klime sa r12 gasom slabije hlade (oko 12 stepeni),ali kod mene ide r134a i verovatno svi automobili koji nose taj gas moraju da hlade od 4-8 stepeni...

da ne otvaram drugu temu,oni koji imaju klimu na vectri,bilo vectra a ili vectra b nek mi kazu dali ventilator klime(onaj sa spoljne strane hladnjaka) ima dve brzine i dali se cuje bucno tj.dali se vrti toliko brzo da stvara onaj zvuk secenja vazduha.

kod mene onaj unutrasnji ima dve brzine i kada ukljuci drugu brzinu klima bolje hladi,a cudno mi je da se ovaj ispred sporo okrece tj.ne zuji bas ubedljivo (recimo kod pasata b5 znam da pravi bas strasnu brzinu)

zux,ti kao strucnjak za elektriku mozda znas dali on ima dve brzine,i dali jea mogu to malo da prepravim da se bar ovaj unutrasnji uvek pali u drugu brzinu,prednosti i mane naravno navedi ako znas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 20:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Možda ti je i saće začepljeno od prljavštine? Mislim na unutrašnji hladnjak.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 20:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
to me i brine,ne znam kako bi to mogao da ocistim

postoji sprej za ciscenje ali mislim da deluje samo kao dezinfekcija,nisam siguran dali ce ocistiti i prljavstinu,a skidanje ne dolazi u obzir,nemam ja 5 zivota

brine me i to sto ima gas a ne hladi,mislim da ovaj lik nije stavio ulje u sistem a to nije dobro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 20:52 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
a koliki je pritisak kad je ugasena klima, a koliki je pritisak kad je ukljucena? Jel ti to majstor proverio? Jel si probao da odes kod drugog majstora?

Sto se tice ventilatora klime, cuje se kad se upali, ne znam kako da ti opisem, ali oseti se razlika kad se upali. Mada nije nista bucniji od hladnjaka na astri G(to sam uporedio).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 21:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008 23:52
Postovi: 502
Lokacija: Gornji Milanova
Ime: Marko
Opel: Vectra B 1.8 16V
Ja imam vectru B i meni su prvo rekli da mi je kompresor crko ... a posle otisao kod drugog i oni je napunili probali i ona je radila tj. nije kompresor crko ali me zezaju dizne neke kao valjda se zapusile pa slabo duva hladan vazduh ...

_________________
"Not everyone understands house music - it's a spiritual thing, a body thing, a soul thing"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 21:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
bio sam danas kod drugog majstora i covek lepo ukljuci komp.i iscita sta i kako treba...

poveze ga,proveri pritisak na 1500 obrtaja je opisan pritisak za moj auto u tom programu za klime,zatim na leru i kaze da je kompresor u redu ali ili je gas na manjku ili ulje...za sve ostalo kaze 50 evra ti je punjenje pa ako ne rese oni problem dodji,inace bio je fer i poslao me da se zalim ovamo gde je pod garancijom,inace otisao sam preko veze kod njega i kolega koji je radio kod njega je prezadovoljan,a ranije nisam ni znao da se bavi time inace ne bi ni isao kod ovih ''doktora''

naravno nakon ovoga sam otisao da se zalim i lik kao proveri,kaze sve je o.k i onda ga ja nabedim da mi ubaci jos 50-100 grama preko i on to uradi,ali nisam imao priliku da ga istestiram nakon toga,ali sutra radim pa ce se sve videti.ako ne da ja lepo odvojim kintu pa kod ovog novog majstora,covek radi i autobuse i kombije(bus)sto spartaju preko grane...

marec ne kapiram dali ti ventilator ne duva jako ili ne duva dovoljno hladno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 22:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
evo sad sam bio da probam klimu,i otisla je na 3.6 celzijusa,napolju je trenutno 23,danas na nekih 28 nije htela ispod 12,ali na hladan motor,sad vec mogu da sumnjam i na lose hladjenje,jer sem sto onaj prednji ventilator ne vrti nesto posebno jako,malo mi je kriv hladnjak klime pa mozda dodire hladnjak za vodu a radna temperatura mog motora je 92 stepena pa mozda nemoze ljudski ni da se ohladi...

mozda sutra probam da prevezem ventilator za vodu da uvek ide drugom brzinom,ako to bude radilo,nabavljam ventilatore klime od senatora b,on ima dva sa prednje strane i vrte fino,a i ogromni su u odnosu na moj ima da hlade samo tako....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 22:46 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ti imas na hladnjaku dva termodavca koji ukljucuju ventilatore, jedan je za hladjenje motora, a drugi za klimu, a i jedan i drugi imaju po dve brzine, moguce da ti je crkla na davacu od klime druga brzina i zato neradi kako treba.
I trebalo bi kada upalis klimu prvo da radi slabija brzina oba ventilatora, a kasnije i brza tj. druga brzina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 23:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
godza,a sta mislis o tome da okrenem mesta zicama za ovaj spoljni ventilator,jer kao sto rekoh ja ne primecujem da on ima dve brzine a i ne okrece se brzo,dok za ovaj unutrasnji sam sto posto siguran da ima dve brzine i obe rade.

tacno je da kad ukljucim klimu oba rade sporijom brzinom,s'tim sto spoljni nisam primetio da menje brzinu,dok kao sto sam vec rekao gore negde,na pasatu taj spoljni ventilator vrti kao lud


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 14 Maj 2009 23:33 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Po opisu koji si gore dao meni se cini da je tebi crkla druga brzina na spoljnom ventilatoru, i da bi bilo najbolje bez nekih prevezivanja da se zameni davac koji je za klimu.
Obicno kod originalnog davaca za klimu je pljosnat ulazak u cek kabla, a od davaca hladjenja motora je okrugao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 15 Maj 2009 10:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
sve bi to bilo lepo da sam ja u bg,ali trebalo bi mi deset dana da im objasnim sta zelim da urade sa davacem,jos sam sto posto siguran da ce reci da mi i netreba ta druga brizna kad se motor ne pregreva....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 15 Maj 2009 12:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
evo sam sam se pomucio i rezultat je dobar,bar na neki nacin...

skinuo sam zice koje vode struju do ventilatora klime,stavio unimer i rezultat je da davac radi,cim se ukljuci klima struja ide na sporiju brzinu,posto je ventilator iskljucen ubrzo se ukljuci druga brzina na hladnjaku vode i druga brzina na ventilatoru za klimu,i to je ono dobro....

lose je to sto kada povezem ventilator direktno na akumulator prva brzina radi,ali ne i druga...

ima li neko iskustva,da trazim drugi ili da vidim sa nekim elektricarem za reparaciju....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 18 Maj 2009 14:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
mislim da je konacno proradila klima kako treba,za sve one koje cekao ova avantura:

prvo pitajte dali ce izvaditi ulje iz sistema i dali ce sipati sta i koliko treba,meni ce klima zavrsiti posao ovog leta,ali sledeceg proleca ima da stojim pored majstora da sve bude kako treba

moj problem je ocigledno bio manjak ulja,koji smo nadohnadili dodavanjem visaka gasa i sada radi,ali ko bude radio nek se rapita kod majstora najpre kao sto rekoh gore,jer ovi moji majstori ne vade i ne sipaju drugo ulje,sto ja nikako ne razumem...

problem ventilatora jos nije proveren,ali bice jer ce leto biti vruce i ne znam kako ce se ponasati na 40celzijusa


moze lock


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa klimom mozda
PostPoslato: 18 Maj 2009 15:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
:closed:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs