Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 25 Feb 2019 14:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Feb 2019 16:00
Postovi: 6
Lokacija: Sivac
Ime: Micko
Opel: Vectra B 2,0
Pozdrav
Prelistao sam sve vezano za podizace stakala ali ovakav problem nema niko cinimi se.
Sta se desava.
Lampice na prekidacima se ne uple stalno,recimo kad upalim auto sa otvorenim vratima lampice se upale i rade i podizaci sve funkcionise ali ako otvorim vrata i kad ih zatvorim prestaju da rade.Ali ni to nije pravilo...raznih kombinacija ima..Sa zatvorenim vratima nece da upale.Problem mi je sto se gase kad se zatvore bilo koja vrata.
Dijagnostika ne pokazuje ni jednu gresku.
A sve to neradi od kako sam menjao cilindar brave,mehanicki deo,sa kljucem ali je elektronika ostala ista.I od tada nemogu da upalim radio stoji SAFE na displeju i nemogu da ukucam kod kao sto sam ga ukucavao,proban i drugi radio i isto se ponasa.A drugi model radia sam ubacio ali nerade komande na volanu a prikazuje na displeju radio stanice i taj radio je otkljucan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 27 Feb 2019 03:53 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
kad ugasis auto, lapice rade kao i podozaci prozora sve do trenutka kao i sto si napisao kad otvoris vrata i zatvoris one seigase sto je i normalno ako hoces opet da rade, dovoljno je da das kontakt na autu. to sto ti stoji SAFE je verovatno jer si skidao klemu ili sta god. ugasis radio da nema nista i izvadi kljuc iz brave, zatim daj kontakt, drzi dugme AS i stisni dugme za paljenje radia, pojavice se crtice, ako imas kod onda ga ukucaj tako sto ces na broju jedan stiskanjem docii do zeljenog broja za prvu crtu, brojem dva za drugu i tako do cetvrte, zatim opet zzadrzis AS i aktiviraces radio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 28 Feb 2019 14:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Feb 2019 16:00
Postovi: 6
Lokacija: Sivac
Ime: Micko
Opel: Vectra B 2,0
Kazem da nema pravila kad ce se podizaci upaliti ili ugasiti..recimo malopre sam usao u auto o nisu se upalili pa su se sledeci put upalili...i kada se upale i auto ostane upaljen otvoris i kada zatvoris vrata oni se ugase.Nekad tri cetri puta prodje da se uopste ne upale.
Proveravao sve osigurace
Kacio na tri razlicite dijagnostike nema gresaka
Proveravao zice u vratima sve su Ok
Ostaje mi da probam druge prekidace iako upale oni rade kako treba.
Primetio sam da mi od suvozacevih vrata neradi automatsko podizanje nego samo kada drzim prekidac onda podize ili spusta.
Mislio sam da je modul centralnog zakljucavanja posto sve to ide preko njega ali dijagnostika kaze da je ok.
I kad upale nikad se nisu ugasili u voznji nego bukvalno se ugase na zatvaranje vrata.

Ovo za radio znam kako se ukucava pin kod..ukucavao sam puno puta...nego sad jednostavno nece ni sa mojim ni sa tudjim ..kada kliknem na dugme za paljenje radija odma izbaci safe i uopste nece da izbaci crtice i da. Se cuje zvuk kada drzim power i as.
ne znam vise odakle da krenem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 01 Mar 2019 08:32 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
U prvom postu si napisao od kad su poceli problemi.Pozabavi se malo sa tim delom (sve oko brave)
Promeni elektricni ulozak (stavi nov) jer taj mehanicki deo je radio na drugoj elektrici i negde ne dobijas kontakt kako treba.
Prozore treba kalibrisati da bi radili kako hoces.
Dijagnostika nije svemocna i nece ti pomoci oko ciste elektrike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 01 Mar 2019 15:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Feb 2019 16:00
Postovi: 6
Lokacija: Sivac
Ime: Micko
Opel: Vectra B 2,0
Da tako je...sve pre toga je radilo..i radio i prozori.Probacu da zamenim.Mehanicki deo sam jedva zamenio zato sto nisam mogao da skinem volan.Kao da je zavaren.A ovde ce biti problem sto ispod volana ima mali sraf.Probacu da zamenim imam novi ulozak.
Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 18 Mar 2019 14:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Feb 2019 16:00
Postovi: 6
Lokacija: Sivac
Ime: Micko
Opel: Vectra B 2,0
Zamenio ulozak brave i nista se ne desava... Problem je ostao isti. Nerade i dalje samo sto sad sve redje i redje hoce da prorade.Da li je moguce da je do prekidaca iako kad prorade prozori oni rade savrseno sve dok ne otvoeim i zatvorim vrata.. Tad prestaju da rade. Ovaj problem izgleda samo ja imam.. Baksuz.

Radio sam resio tako sto sam skinuo kod i proradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra b 2001 podizaci stakala
PostPoslato: 18 Mar 2019 22:37 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ima jos jedna svar da proveris.Na sredini uloska imas polugu koja kad okrenes kljuc gurne kontakt na elektricnim ulozkom i tako stoji sve dok ne izvuces kljuc (takozvani polu kontakt).Proveri dali to funkcionise.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs