Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 22:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra 2.0
PostPoslato: 14 Apr 2008 16:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2008 18:52
Postovi: 10
Lokacija: Beograd.
Ime: Dragan
Opel: Vectra 2.0 16v
Zanimaju me performanse vectre B, 2.0 16v 1996 godiste!!! Malo sam trazio i nisam mogao da nadjem, znaci ubrzanje, potrosnja, max., brzina....Ako neko zna neka postavi neki link, ili neka napise ovde!!! Hvala!!! :thumbup: :wow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 2.0
PostPoslato: 07 Okt 2008 21:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2007 10:13
Postovi: 17
Lokacija: Beograd.
Ime: Dejan
Opel: Vectra 2.0 16v
Mozda je malo kasno za odgovor ali ja ja imam pa cu da kazem rec, dve.

Od pre godinu i po ima plin, najjeftiniju REG lambda kontrolu, oko 170K, bez znacajnijih zahvata na motoru.

Moja je svo to vreme mazena i to je mozda razlog sto je u pocetku malo troma, ali njoj je maksimalni obrtni oko 180-190Nm dostupan mislim tek preko 2500 (Provericu fabricke) tako da to i ne cudi, ali posle toga je solidno. To od prilike znaci da si dosta brzi i startniji od vecine vozila, ali ako planiras s mojom da se trkas, a protivnik je LJUT, dobro se preracunaj.

Inace tih maksimalnih 136 konja ces malo da pocekas, ali su tu, gas pada polako, tako da ces moci da ih koristis. To znaci da ces da ubijes 200 bez vecih problema (ja to radim vrlo retko!). Pise da je 215, ali ja do njih nisam dosao, ali nisam ni probao.

Sto se potrosnje tice, moja situacija je sledeca, dok je bilo gorivo po gradu je moglo da se spusti i na 9, a na otvoreno (do Crne Gore) i na 7.5l, i to je krajnje solidno ali treba i da se potrudis. Plin je bio 350e i umrtvio je, a potrosnja je otisla na, u najboljem slucaju 10l po gradu sto mi se cini kao svojevrstan podvig, ali moj motor je perfektan, vozim ga polako i tvrdim da je to izvodljivo i ziv sam primer. Zimi je to oko 11-12l, s tim da se na sve to daodaje jos oko 1l goriva na 100-150km po striktoj gradskoj voznji, na otvorenom se to ne racuna. Nis-Zlatibor-Nis je trosio manje od 9, a auto put nije ni video.

Napominjem da nemam klimu!

Sve u svemu, mislim da je motor solidan, uz redovno odrzavanje sluzi korektno, REG sistem za plin ne preporucujem jer zeza, ali sa skupljim i kvalitetnijim je sigurno situacija jos bolja.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 2.0
PostPoslato: 09 Okt 2008 08:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2008 18:52
Postovi: 10
Lokacija: Beograd.
Ime: Dragan
Opel: Vectra 2.0 16v
E hvala za odgovor!!! A sad da napisem koju rec o ovom autu, posto sam vlasnik vectre vec 6 meseci !!! Meni je prosecna potrosnja oko 10-11 l benzina i tesko da moze ispod toga, sto i nije tako strasno za auto od 2000 kubika, 136 ks i 1340 kg!!! Ja sam pokusavao da merim ubrzanje od 0-100 mislim da je bilo oko 11 sec, a voleo bi da nadjem i fabricke podatke!!! Plin sam ugradio pre 2 nedelje i za sada sam i vise nego zadovoljan, potrosnja plina je ok 13-14 litara, znaci nema nikakve razlike u voznji, mozda i ima ali ja to nisam osetio, mozda je jedina razlika u krajnjoj brzini ali to mi nista neznaci, plin je izasao oko 380 evra!!! Plin sam ugradi u Sirigu kod Narandzica i servis je za svaku pohvalu :ilo:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs