Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 01:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 24 Jan 2016 10:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Jan 2016 21:29
Postovi: 14
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B DTI 2001
Pozdrav svima, imam vectru b dti 2001 god. , nakon gasenja motora ostaje nesto da zuji i zvizdi oko turbine, cuje se na snimku lepo. Da li je to vakum ili je turbina, kako resiti da li je neko ima slican problem i da li je alarmanto u smislu da ne izazove neki veci kvar ako ovo vec nije. Desava se ne cesto, za predjenih 2000 km desilo mi se 4 puta. Prestane da zuju kada skinem klemu, ili par puta upalim i gasim auto. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 27 Jan 2016 12:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011 21:56
Postovi: 414
Lokacija: Loznica
Ime: Igor Pavlovic
Opel: Vectra B
Garaza:
@sallenis
"Webasto" se cuje, a opelima te generacije su ugradjivali Eberspaecher grejace. To su dve firme sa slicnim proizvodima. NJegov rad je automatski u restajl vectri b, pa ti ne razmisljaj o njemu.
Konktretno u Vectru B je isao Eberspaecher Hydronic D3WZ.
Auspuh uredjaja na Vectri B restajl je na sredini auta pored auspuha motora, ne pored krila. Kad je sagorevanje u u grejacu dobro onda ne sme da ima primetnog dima.

Adnane, ta dva srafa koja trazis su skidajuci. Pored filtera polena stoji plocica, I na jednoj strani su dva navoja koji se kroz rupe na pozarnom zidu provlace u motorni proctor pa se na njih srafi nosac grejaca...
Vidi imas li te rupe, lako ces zasrafiti. :wink:
Takodje pogledaj imas li navoj za donji nosac, on je izgleda zavaren na pozarni zid.


SlikaSlika

_________________
If you can't do the time, don't do the crime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 27 Jan 2016 21:44 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011 21:56
Postovi: 414
Lokacija: Loznica
Ime: Igor Pavlovic
Opel: Vectra B
Garaza:
Pogledaj ima li napona u poluokruglom dzeku. Ako ima treba da radi. Mozes potraziti I modul za daljinsko ukljucenje (moze I kad je ugasen auto naravno) kad vec radis sve iz pocetka. Ima po otpadima... Samo treba sve poskidati sa donora. Idu pumpa za vodu, komp. satic u kabini I daljinac... To je islo pre restajla koliko sam upoznat.

_________________
If you can't do the time, don't do the crime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 27 Jan 2016 23:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011 21:56
Postovi: 414
Lokacija: Loznica
Ime: Igor Pavlovic
Opel: Vectra B
Garaza:
Dzek treba stalno da ima napon. Debele crvena I braon... I da dobije + na cisto plavoj zici kad upalis, to je D+.
I da dobije na + crnoj tankoj kad spoji termoprekidac.

Sad, moguce je da se boje u instalaciji donekle razlikuju, naisao sam na jedan slucaj gde jesu.

Slika
(zanemari ovo gde pise 15V treba 12 :wink: )

_________________
If you can't do the time, don't do the crime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 28 Jan 2016 19:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Jan 2016 21:29
Postovi: 14
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B DTI 2001
Epa ljudi bas vam hvala... bas sam se pitao sta moze da bude... Vidim ja da nisam jos ni upoznao ceo auto kako treba... Inace desava mi se da kad upalim grejanje osetim smrad kao na neko sagorevanje, kao neki dim posle par min. prestane mozda je od njega... A i potrosnja mi se krece sad zimi oko 9l na 100km na bordu pise mnogo vise to je jos od kad sam kupio auto, ne znam zasto moracu da stavim auto na dijagnostiku definitivno, kupio sam ga novembra i do sada bez problema osim ovoga sto nisam znao sta je. Samo me interesuje da li se automatski pali webaso tj kako da proverim da li radi kod mene i da li postoji mogucnost da se iskljuci nekako? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 28 Jan 2016 23:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011 21:56
Postovi: 414
Lokacija: Loznica
Ime: Igor Pavlovic
Opel: Vectra B
Garaza:
Citaj polako. Sve je napisano.

Dok se cuje da zuji, znaci da radi. Greje vodu.

Ako ne zelis da se ukljucuje mozes raskaciti dzek pored uredjaja ili pristupacniji, dzek na termoprekidacu (zeleni deo pored filtera polena). Svejedno, uredjaj nece startovati. Njegova potrosnja goriva je negde oko 0.2-0.5 L/h u zavisnosti od opterecenja uredjaja koje zavisi od spoljne temperature. Pa je malo verovatno da ti je ta potrosnja zbog njega.

_________________
If you can't do the time, don't do the crime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B zujanje oko turbine kad je ugasen auto
PostPoslato: 30 Jan 2016 11:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Jan 2016 21:29
Postovi: 14
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B DTI 2001
*Igor* ma to je nista necu da diram neka radi kad vec postoji to je zanemarljivo povecanje potrosnje:) Inace meni na bordu pokazuje prosecnu potrosnju od 17l na 100km a realno nije tako jer znam koliko prelazim i koliko tocim...
*Adan* Ma da naravno cekam bar 5 min mozda i vise kad je hladnije auto radi na leru za to vreme...
Primetio sam da mi slabije prima gas kao da se malo gusi nece iste sekunde da primi gas, jedan majstor mi je rekoa da je to zbog EGR ventila treba se cisti i izduvna grana tako da moguce da je zbog toga i potrosnja vece. A moracu i ona povratna creva za naftu da zamenim tu malo vlazi od nafte...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs