Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 19:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra C kondenzacija farova
PostPoslato: 26 Okt 2015 11:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Okt 2015 11:56
Postovi: 8
Lokacija: Nis
Ime: Dejan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Ne znam dali u pravom delu postavljam temu pa ako nije neka moderatori premeste...

Naime imam problem sa farovima na vectri c,stalno se unutra pojavljuje kondenzacija (voda), znaci nisu zamagljeni vec se bas vide kapljice vode i to u celom faru,nije samo u krajevima ili samo preko nekog svetla vec u celom faru.Isto se desava sa oba fara.Pokusao sam da skinem one poklopce gumene ali opet isto.Skidao sam farove sa namerom da ih skroz otvorim i obrisem,predihtujem ali nisam uspeo da skinem staklo jer je zalepljeno.

Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C kondenzacija farova
PostPoslato: 28 Okt 2015 21:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2009 21:29
Postovi: 132
Lokacija: Đeram
Ime: Milorad Vuletić
Opel: Zafira 1.8 16v
Skini far pa s njim u rernu na 70* C, razgrejaće se lepak a neće se izvitoperiti kućište. A onda polako, nekim tupim nožem, odvajati jedno od drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C kondenzacija farova
PostPoslato: 28 Okt 2015 21:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Okt 2015 11:56
Postovi: 8
Lokacija: Nis
Ime: Dejan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Citao sam dosta po netu i vidim da su iskustva razlicita i da je problem razlicito resavan.Neki problem rese tako sto predihtuju farove a neki ga pak rese tako sto skinu poklopce i puste da vazduh moze da ulazi unutra.
Moja logika je da u far MORA da ulazi vazduh da se nebi pravila kondenzacija.Zasto?Zato sto motor sa jedne strane greje far a sa druge strane ga vazduh od spolja hladi,i koliko se ja razumem normalno je da se u takvim uslovima far zamagli zbog razlike temperature.E sad da bi se far sam odmaglio valjda mora da postoji negde dovod/odvod vazduha kako bi se temperature izjednacile u unutrasnjosti fara,ili ti pak da se nakon zagrevanja tih kapljica koje se stvore para koja se pojavi imala gde da izadje.
Vec sam pokusao da vozim sa skinutim gumama koje idu preko sijalica i koliko primecujem jedan far se vise ne magli,ali kod drugog se i dalje nista ne menja.Pokusacu ovih dana da skinem i poklopce sa dugih svetala pa da vidim tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C kondenzacija farova
PostPoslato: 02 Nov 2015 19:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Okt 2015 11:56
Postovi: 8
Lokacija: Nis
Ime: Dejan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Problem resen...

Skinuo sam poklopce sa sijalica za dugo svetlo i imao sta i da vidim,bili su puni vode.Sada su svi poklopci skinuti i farovi vise ne prave kondenzaciju.

Sto se mene tice moze lock ili brisanje teme,a moze i daostane mozda nekome pomogne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs