Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 22:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: pomoc previsoka temperatura z18xe ( vectra b)
PostPoslato: 16 Jul 2015 17:04 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
ljudi pomagajte ako neko ima neki savet

imam problem sa temperaturom, bez ukljucene klime temperatura je negde oko 92-94 c konstantno.

medjutim ,kada je ukljucena klima oba ventilatora rade neko vreme do nekih 94 c onda se onaj glavni od hladnjaka gasi i tek se ponovo upali u crvenom polju na 114 c drugom brzinom??

kada udje u crveno ugasim auto i odma upalim kazaljka vise nije na istom mestu nego je na nekih 100c? u cemu je problem tu.
a nekad zna da se desi i da ohladi po kazaljci na nekih 101c a nekad izbaguje i ode u crveno.

nakacim ga na dijagnostiku i cekam da udje u crveno,kad dodje po dijagnostici na 114c upali venitlator drugu brzinu?

menjao sam termostat,i hladnjak.unutra je g12 + ,molim vas ako je neko imao slicnu situaciju sta da radim??
majstori ne znaju sta je.jer rade obe brzine i termostat sa davacem je nov.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc previsoka temperatura z18xe ( vectra b)
PostPoslato: 22 Jul 2015 19:24 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
jel moguce da niko ne zna?

u medjuvremenu sam sredio masu koja je malo oksidirala i sada kazalja se ne penje vise od 100 iako je po dijagnostici temp rashladne tecnosti 113,114 c

opet je problem sto kad upalim klimu ventilator motora radi nesto veoma kratko ili nikako ,kada je napolju vrelo a od klime radi normalno.
a zanimljiva stvar je da posto nocu ne palim kllimu kada sam je upalio oba ventilatora su pod klimom drzala na 90 svo vreme dok je radio, sl dan vracam se sa posla ista prica opet samo vrti ventilator klime....opel i njegovi fantomski kvarovi.

jednostavno preko dana kad su vrucine radi samo ventilator klime a ovaj se upali najjacom snagom na 100 c ne rade nikako zajedno od pocetka prvom brzinom kad je napolju vruce i kad se dobro ugreje motor.

skinem dzek sa jednog presostata kad ono ventilatori se upalise oba,ja reko to je to,odem uzmem drugi presostat (polovan za probu) kad ono ista prica...
skinuo sam sa jedno vectre za probu sve releje koje idu za te ventilatore opet ista prica..

bez klime kad auto upalim dok je hladan sve radi super ne dize vise od 92 ,dok kad digne na 100c pod klimom,ugasim klimu ostane da radi samo ventilator klime, a ovaj drugi se pokrene opet tek na 92 c kad se spusti temp,ne odmah..
bio sam kod dva elektricara jednostavno ne znaju kako to treba da radi i kazu da je vectra b mnogo iskomplikovala sa tim a ja treba sl ned da putujem na more a ne mogu to da resim nikako...


zna li neko nekog dobrog majstora elektricara,klimadziju nzm vise ko to moze da popravi , i ko zna kako to treba fabricki da radi,da je iz bg da mi to zavrsi bio bih mu zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs