Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 21:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 22 Maj 2014 15:25 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
pozz svima ,potrebna mi je pomoc,ako neko zna gde se nalazi kondenz klime kod vectre b,tj onaj ovod odusak,iz koga treba da kaplje voda?

pitam zato posle ove kisurine patos mi je bio poprilicno mokar,pa sam to sve lepo izvadio i osusio,
prvo sto sam uradio je ocistio odvode spod brisaca,bili su mnogo zapuseni,

pomalo mi auto gubi antifriz,ali primetio sam da ga gubi na hladnjaku napolju,mada nije iskljuceno da je mozda i mali hladnjak probio,ta voda koju sam izbacio nije mirisala na antifriz ali je cini mi se bila pomalo lepljiva tako da moze da bude i da je mali hladnjak nedaj bozw :)

i trece glavno sto me zanima,nigde ne vidim odusak klime da curi napolju,klima je radila dok sam proveravao to jedno 15 min i nigde ni kap nisam video da pusta ispod haube,pa se bojim da nije negde zapuseno u kabini pa pusta i natapa sundjer.

metalna cev koja zlazi iz pozarnog zida i ide do komperesora je sva mokara on kondenza,ali mislim da sam negde cuo da treba i iz table da ima crevo koje odovodi kondenz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 22 Maj 2014 16:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
na pozarnom zidu je cevcica, vise ka suvozacevoj strani i sa te strane se i vidi, deluje prilicno nisko, tesko da se zapusila ali postoji mogucnost da je ispala (kod mene je bii takav slucaj)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 22 Maj 2014 19:39 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
ee hvala puno nasao sam! izlazi voda kroz nju tako da sam bar jedno eleiminisao ,ja se skreno nadam da je od ove zadnje kise, prelilo kroz filter pa uslo u kabinu ,
sad je sve suvo i ako opet pokaze vodu znaci negine mi skidanje radijatora kabine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 22 Maj 2014 22:57 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2014 19:32
Postovi: 18
Lokacija: Podgorica
Ime: Jevto
Opel: Vectra 2.0 Dti
Spominjes da ti gubi antifriz . Ako ti po malo gubi antifriz onda sipaj prasak za hladnjak pa bi to trebalo da zacepi , meni je pomoglo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:11 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
pa da nestane na 1000 km 200ml tecnosti,
kad pogledam dole hladnjak sa strane gde je kompresor vidim da je mokro,tako da predpostavljam da tu dole pusta hladnjak.
ali me zbunilo ovo sa mokrim patosom stvarno ne znam odakle tolika voda unutra.
videcu da se raspitam za taj prah,ne znam dali moze nesto da osteti zapusi sta znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 23 Maj 2014 12:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ja prasak ne bi sipao, taj hladnjak je mana kod vectri i astri, ili u prevodu spremi novac za nov, pusta ti na spoju plastike i aluminijuma i rekao bi da mu nema spasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 23 Maj 2014 12:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ja prasak ne bi sipao, taj hladnjak je mana kod vectri i astri, ili u prevodu spremi novac za nov, pusta ti na spoju plastike i aluminijuma i rekao bi da mu nema spasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 23 Maj 2014 17:18 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
vlado jel mislis na hladnjak rashladne tecnost ili u kabini sto ga zovu mali hladnjak?
jer ovaj hladnjak rashladne tecnosti bas se vidi da pusta na spoju plastike i aluminijuma! pa sam siguran da tu gubi tecnost,ali kad sam video mokar patos pomislio sam da nije i ovaj pustio u kabini,mada ono sto sam izbacio je bila obicna voda..sta znam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 23 Maj 2014 21:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
miskim na veliki hladnjak pod haubom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 01 Jun 2014 16:31 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
posle ovih nekoliko pljuskova ponovo zavrnem tepih ispod vozacevog sedista kad ono sundjer vlazan! vlazan je samo na sredini gde je ona gumena obloga na etiosnu,bas ispod nogu! okolo svuda je suvo stvarno ne znam gde da trazim uzrok,patos je skroz zdrav i nisam ga ni vozio po kisi znaci voda je usla dok je auto stajao.

one odvode sam procackao ispod brisaca,i voda tuda ne ulazi sto posto,sad me buni samo kako je na sredini mokro a ostalo suvo..
pomisljam kako ga nisam dobro osusio prosli put pa se stvorila kondenzacija,jer sad nije sundjer mokar mokar ,nego onako vlazan samo povrsinski.

proverio sam kedere i onaj unutrasnji je suv kad sam polivao vodu ali nije bio lepo nalegao pa sam ga ucvrstio,
od onih spoljasnih kedera voda ne moze ni da pridje tom unutrasnjem koji nije pocepan ali sve mi se cini da se nekako kroz njega podvuce voda.

ima li neko neki predlog ,susim patos vec treci put smorio sam se :)
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 02 Jun 2014 12:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
Toliko toga ima da bi ipak morao sam da proveris... Imas li siber? Nije li soferka lose zalepljena? I jesi li skidao plastiku ispod brisaca, na desnoj strani ispod te pladtike bi trebao da postoji odvod za vodu, verujem da je on zacepljen pa se voda spusta kroz otvor ventilacije(tamo gde ti je polen filter) i eto vode


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondenz klime ( vectra B)
PostPoslato: 02 Jun 2014 15:01 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
nemam siber ,kroz filter ne ulazi to sam ocistio i proverio,soferka je zalepljena na oko normalno ,jedino ne znam bocno kako je zalepljena posto ima ona lajsna pa ne vidim,
voda ulazi kroz ovaj unutrasnji keder gde pocinje krivina odnosno na strani gde je zvucnik tuda se provuce ispod kedera i udje ,to sam ustanovio,ali ne mogu da nadjem kako se slije kroz taj keder i kuda udje u kanale od tog kedera jer je kada polivam ceo keder suv,samo kod te krivine ulece voda..ne znam probao sam malo da zadihtujem taj deo tu pa cemo videti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs